Prezent dla żony za urodzenie dziecka – co kupić?

Narodziny dziecka to przełomowy moment w życiu każdej rodziny. Każdą mamę, ciąża oraz poród kosztują wiele wysiłku. Kobieta po porodzie na pewno dostanie od znajomych i przyjaciół wiele prezentów dla dziecka. Warto jednak, aby ona sama też poczuła się doceniona. Na pewno będzie jej miło, jeśli dostanie jakiś upominek od swojego męża. Co kupić żonie z okazji urodzenia dziecka? Każda mama ucieszy się z czegoś innego. Przedstawiamy najbardziej uniwersalne propozycje, spośród których na pewno wybierzesz coś dla swojej partnerki. 

Zobacz: Jaka sukienka na Święta Bożego Narodzenia jako prezent? Nasze TOP 3

Prezent dla żony za urodzenie dziecka – dlaczego jest ważny?

Obdarowywanie innymi prezentami niż kwiaty z okazji urodzenia dziecka nie było do tej pory zbyt popularne. Dlaczego jest to ważny element celebracji? Pozwól, żeby mama Twojego dziecka mogła nadal czuć się atrakcyjnie i kobieco. Jak już wspominaliśmy, ciąża oraz poród są wycieńczające. Prezent dla żony za urodzenie dziecka jest więc naprawdę dobrym pomysłem. Może sprawić, że Twoja partnerka poczuje się doceniona. Nawet drobnym gestem dasz jej znać, że dostrzegasz jej poświęcenie i nie zapominasz o niej, jako o kobiecie w tym całym zamieszaniu związanym z macierzyństwem. 

Co kupić żonie za urodzenie dziecka?

Jaki prezent dla żony za urodzenie dziecka będzie najlepszy? Biżuteria jest jedną z tych rzeczy, których kobieta nigdy nie ma dość. To coś, co przetrwa przez długie lata i będzie przypominać jej ten niezwykły moment w waszym życiu. Co więc konkretnie kupić żonie za urodzenie dziecka? Sklepy jubilerskie mają specjalne serie, wśród których możesz znaleźć biżuterię specjalnie dedykowaną dla świeżo upieczonych mam. Możesz wybrać dla niej bransoletkę lub naszyjnik z napisem “mama”. Dobrym pomysłem na prezent dla żony za urodzenie dziecka może być też biżuteria z grawerem. Możesz umieścić tam datę narodzin waszego dziecka lub jego imię. Najlepiej, żeby było to coś, co będzie jej przypominać ten dzień. 

Kobieta w zaawansowanej ciąży

Alternatywą dla biżuterii w kwestii tego, jaki prezent kupić dla żony za urodzenie dziecka, może być pozwolenie jej na chwilę relaksu. Możesz wysłać ją do spa lub wykupić masaż, który pozwoli jej na chwilę zapomnieć o jej wszystkich codziennych obowiązkach. Poza kupnem czegokolwiek, partnerka na pewno doceni to, co możesz dla niej zrobić. Może, zamiast kupować prezent, udałoby Ci się zorganizować jakieś wyjście we dwoje, gdzie chociaż na chwile Twoja żona mogłaby odreagować od trudów związanych z początkiem bycia mamą. Poza randką młoda mama na pewno ucieszyłaby się, gdybyś po prostu zabrał dziecko na spacer, a ona miałaby chwilę dla siebie. 

Jakich prezentów nie kupować za urodzenie dziecka? 

Jeśli zastanawiasz się, co kupić żonie za urodzenie dziecka, a co nie, to dobrze trafiłeś. Ważne, żeby w tym momencie dla waszej dwójki nie popełnić głupiego błędu. Zwróć więc uwagę na to, czego Twoja żona na pewno nie chciałaby dostać jako prezent za urodzenie dziecka. Pamiętaj, że rzeczy przeznaczone dla malucha nie przyniosą radości Twojej partnerce. Nie powinieneś też podarować jej czegoś, co zasugeruje, że po porodzie powinna szybko wrócić do dawnej formy. Tym, co kupić żonie z okazji urodzenia dziecka zdecydowanie nie jest pas poporodowy, kremy odchudzające czy olejki na rozstępy. To rzeczy, które kobieta może kupić sobie sama. Jeśli dostanie coś takiego od męża, może poczuć się urażona. Na pewno wpłynie to również na jej samoocenę. 

Zapewne każdy mężczyzna zastanawia się, co kupić żonie, z okazji urodzenia dziecka. Jeśli jesteś jednym z nich, pomyśl o tym, co lubi Twoja partnerka. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie “co kupić żonie za urodzenie dziecka”. Ty znasz tę kobietę najlepiej i dobrze wiesz, co przyniesie jej radość. Jeśli nie masz jednak żadnego pomysłu, postaw na uniwersalny podarunek. Jaki sprawdzony prezent dla żony za urodzenie dziecka? Może być to biżuteria lub coś, co już zawsze będzie przypominać jej ten dzień. Pamiętaj jednak, że poza materialnymi rzeczami kobieta ucieszy się też z pomocy przy dziecku. Na pewno doceni Twoją wyrozumiałość i wsparcie w tym pięknym, ale jednocześnie trudnym momencie w życiu. 

Zobacz: Biżuteria na święta Bożego Narodzenia. Pomysł na prezent dla niej

Jakub Bogunia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę