Studia informatyczne – jaką specjalność wybrać?

Studia na kierunku informatyka cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego – nowoczesne technologie rozwijają się w tempie szybszym, niż kiedykolwiek. Wciąż rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z dziedziny programowania, cyberbezpieczeństwa czy projektowania produktów cyfrowych. Który z tych kierunków jest najbardziej obiecujący? Sprawdź, jakie specjalności cieszą się największym powodzeniem!

Sam wybór studiów informatycznych to jeszcze nie wszystko. Informatyka to bardzo szeroka dziedzina, w ramach której wykształcić można zróżnicowane zawody i specjalnosci. Grafik komputerowy, programista gier komputerowych, a może analityk cyberbezpieczeństwa – którą ze specjalności najlepiej wybrać, aby zapewnić sobie dobry start w życiu zawodowym? Podpowiadamy w tym artykule!

Informatyka – kierunek studiów z przyszłością

Dlaczego jednym z najpopularniejszych w ostatnich latach kierunków studiów jest właśnie informatyka? Ponieważ to zdecydowanie kierunek przyszłości. Informatyka to branża, która rozwija się w zaskakująco szybkim tempie, dzięki czemu studia informatyczne dają szeroki wybór specjalności. To z kolei sprawia, że każdy student wybierze ścieżkę zawodową, która go interesuje, a jednocześnie daje szansę rozwoju oraz pracy w dynamicznie zmieniającej się, satysfakcjonującej branży.

Studia informatyczne są chętnie wybierane z jeszcze jednego względu. To kierunek, na którym studenci od razu uczą się praktyki, która będzie niezbędna w ich pracy zawodowej w przyszłości. Oprócz umiejętności związanych stricte z informatyką, rozwijają także swoje umiejętności miękkie, uczą się pracy w grupie oraz zyskują możliwość poznania wielu praktyków i przedsiębiorców z doświadczeniem w branży.

Specjalności informatyczne na uczelni WSB-NLU

Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University to uczelnia, która w trakcie studiów informatycznych stawia przede wszystkim na nauczanie poprzez projekt. Studenci WSB-NLU odbywają staże i praktyki w firmach, które mają wieloletnie doświadczenie w branży. Dzięki realizacji rozbudowanych projektów już w trakcie studiów, absolwenci kierunku informatyka na WSB-NLU są kompetentnie przygotowani do wykonywania pracy w zawodzie.

Informatyka na WSB-NLU to także możliwość wyboru różnych specjalności. Dla studentów, których interesuje tworzenie grafik, logo, reklam, animacji czy wizualizacji, doskonałym wyborem będzie specjalność Grafik komputerowy. Z kolei specjalność Analityk cyberbezpieczeństwa to wybór bardzo obiecującej ścieżki zawodowej, która dopiero zaczyna się rozpędzać.

Studenci, których interesuje programowanie, mają do wyboru dwie ciekawe specjalności: Programista aplikacji biznesowych lub Programista gier komputerowych. Obie już w trakcie studiów oferują realizację projektów gier lub aplikacji biznesowych. Niezależnie od tego, na którą specjalność się zdecydujesz, studia informatyczne na WSB-NLU najlepiej przygotują Cię do kontynuacji swojej wybranej ścieżki zawodowej.

Artykuł gościnny.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę