Zastosowanie łańcuchów przemysłowych – co każdy facet powinien wiedzieć.

Przeniesienie napędu najczęściej kojarzy się z przekładnią zębatą, rzadziej z przekładnią pasową. Jednak wiele zalet mają także łańcuchy przemysłowe. Znajdują one zastosowanie przede wszystkim na liniach produkcyjnych, jednak obecne są także w pojazdach mechanicznych czy mniejszych urządzeniach. Gdzie i dlaczego stosuje się przekładnie łańcuchowe? Sprawdziliśmy to dla was, abyście mogli zabłysnąć w towarzystwie swoją wiedzą.

Zastosowanie łańcuchów przemysłowych

Gdyby zapytać przypadkowego przechodnia, czy kojarzy jakąś przekładnię łańcuchową, prawdopodobnie padłaby odpowiedź – „rozrząd na łańcuchu”. Jest to w końcu przykład najbliższy większości z nas. Jednak zespoły napędowe wykorzystujące łańcuch są obecne także w innych urządzeniach, które często mijamy po drodze:

  • Łańcuchy rolnicze. Duża precyzja takiego przeniesienia napędu jest dużą zaletą w rolnictwie. Dawkowanie wielu środków ochrony roślin musi być odmierzone do pojedynczych gramów.
  • Sklep z łańcuchami dostarcza także napędy do redlerów oraz innych podajników taśmowych.
  • Producent łańcuchów rolkowych współpracuje z niemal każdą gałęzią przemysłu. Wykorzystywane są one bowiem w transporcie produkowanych detali.
  • Łańcuchy do wózków widłowych stanowią osobną kategorię w sklepach. Posiadają bowiem nieco inną budowę, dostosowaną do charakterystyki pracy.

Sklep z łańcuchami oferuje także wiele innych, ciekawych modeli łańcuchów. Wymienić tu można choćby łańcuchy zębate czy z podwójną podziałką. Jak widać, są to niezwykle użyteczne rozwiązania, wykorzystywane w całym przemyśle. Zastanawiałeś się, jak zakupić taki łańcuch? Już odpowiadamy.

Gdzie można dostać dobrej jakości łańcuchy?

Każdy producent łańcuchów musi dostosować się do standardowych wymiarów, dzięki czemu dużo łatwiej dopasować odpowiedni model do swoich potrzeb. Wystarczy odwiedzić sklep z łańcuchami. Gdzie można go znaleźć? Choćby na stronie https://sklep.komerc.pl/. Znajdziesz tam wiele ciekawych rozwiązań, pogrupowanych w odpowiednie kategorie, dzięki czemu łatwo znajdziesz to, czego akurat potrzebujesz.

Czy zespoły napędowe nie powinny posiadać własnych łańcuchów? Zakup nowego samochodu czy innej maszyny napędzanej przekładnią łańcuchową wiąże się z serwisowaniem takiego urządzenia. Producent łańcuchów produkuje łańcuchy zgodnie z wymaganiami normy natomiast do użytkownika należy ocena kiedy łańcuch należy wymienić, a jest to uzależnione od bardzo wielu czynników, między innymi od obciążenia, warunków pracy, czasu eksploatacji, serwisowania i innych. Ten sam łańcuch w jednym urządzeniu może pracować dziesięć lat a w innym rok. Najczęściej okres, po którym łańcuch powinien być wymieniony podaje dokumentacja techniczna urządzenia.

Artykuł partnera.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę