W czym ma przewagę szczoteczka soniczna do tradycyjnej?

W ostatnich latach wzrosło zainteresowanie szczoteczkami sonicznymi, które wyróżniają się niezwykłą dokładnością czyszczenia zębów i całej jamy ustnej. Z czego wynika ich fenomen i dlaczego warto zamienić na nie tradycyjne szczoteczki? W poniższym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania!

Mycie zębów to jedna z podstawowych, codziennych czynności każdego człowieka dbającego o swoje zdrowie i higienę. Ból zębów, stany zapalne dziąseł, nieświeży oddech – to jedynie kilka problemów, które znacznie uprzykrzają życie. Aby się przed nimi uchronić, należy nie tylko dokładnie i regularnie myć zęby, ale również zaopatrzyć się w najlepszą do tego szczoteczkę. Szczoteczka soniczna do zębów sprawdzi się wręcz perfekcyjnie.

Szczoteczka soniczna do zębów vs. szczoteczka tradycyjna

Szczoteczki soniczne emitują fale o różnej częstotliwości (minimum 260 Hz), a ich włókna mają zdolność drgania. W zależności od modelu taka szczoteczka może generować nawet 96 000 drgań na minutę! Jest przy tym całkowicie bezpieczna dla ludzkiego zdrowia, a wręcz polecana bez względu na wiek. Wspomniany mechanizm działania sprawia, że żaden inny rodzaj szczoteczki do zębów nie zapewni tak wysokiego poziomu dokładności mycia zębów.

Efekt mycia zębów zwykłą szczoteczką zależy natomiast od Twoich umiejętności i zastosowanej techniki. Jak w praktyce prezentuje się porównanie obu przedmiotów?

Dokładność mycia zębów

Fale dźwiękowe:

  • mają ogromny udział w redukcji płytki bakteryjnej;
  • utrudniają namnażanie się bakterii w jamie ustnej;
  • są w stanie likwidować kamień nazębny we wstępnej fazie jego formowania się.

W połączeniu z drganiem włosia możesz dotrzeć do każdego miejsca w jamie ustnej. Tradycyjna szczoteczka nigdy nie zapewni takiej precyzji. Na dokładność wpływa także niewielki rozmiar główki szczoteczki sonicznej, dzięki której możesz sprawnie i bez problemu czyścić zęby znajdujące się na końcu łuków zębowych.

Łatwość mycia zębów

Użycie szczoteczki sonicznej jest dużo prostsze niż użycie szczoteczki tradycyjnej. Wystarczy, że nałożysz pastę, ustawisz główkę pod kątem około 45° do powierzchni zębów (włókna kierują się do linii dziąseł) i włączysz urządzenie. Teraz musisz tylko powoli przesuwać szczoteczkę po łuku zębowym z obu jego stron. Nie musisz zastanawiać się, jakie ruchy wykonywać i czy nie podrażniasz przy tym dziąseł.

Dlatego to świetne rozwiązanie dla dzieci, które często nie wiedzą, w jaki sposób szczotkować zęby lub robią to niedokładnie.

Uniwersalność

Szczoteczka soniczna do zębów przeznaczona jest dla każdego. Małych dzieci, seniorów, osób z chorobami jamy ustnej (w tym z paradontozą). Można ją używać nosząc aparat ortodontyczny lub jakiekolwiek uzupełnienie protetyczne. Wystarczy dobrać tryb do indywidualnych potrzeb. Największą popularnością cieszą się tryby: wybielania, masażu, codzienny i delikatny. Tradycyjna szczoteczka do zębów nie posiada takiego udogodnienia, a zbyt twarde włosie może podrażniać dziąsła lub uszkadzać protezy.

Artykuł sponsorowany

Jakub Bogunia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę