Weekend z dzieckiem? Tylko w parku rozrywki!

Jeśli masz dwa dni wolnego i są wakacje lub weekend, zorganizuj swojemu dziecku niezapomniany wyjazd. Jednym z ciekawszych miejsc, które warto odwiedzić jest park rozrywki. Wybierz ten, który będzie odpowiadał wieku dziecka i jego zainteresowaniom. Dla młodszych dzieci tematyczny park rozrywki to niewątpliwie najlepsze rozwiązanie. Spakujcie plecaki i ruszajcie w familijną podróż po barwne przygody.

Mandoria  – Park Rozrywki na najwyższym poziomie

Na mapie z parami rozrywki bardzo ważnym punktem jest Rzgów (woj. łódzkie) z unikatowym parkiem tematycznym Mandoria. To niezwykłe miejsce, bardzo przyjazne młodszym i starszym dzieciom oraz ich rodzicom. Kto myśli, że zazna tu ekstremalnych przygód i dostanie solidny zastrzyk adrenaliny, to jest w dużym błędzie. W Mandorii, w wyjątkowym Mieście Przygód, chodzi przede wszystkim o ogrom pozytywnych emocji i zdrową frajdę z zabawy w fascynującym dla dzieci (i nie tylko) świecie. Cały park inspirowany jest stylistyką XVI wiecznego renesansowego miasteczka portowego. Natomiast motywem przewodnim jest handel w Europie w epoce renesansu. Można przenieść się kilka wieków wstecz, obudzić w sobie odkrywcę, który z wypiekami na twarzy będzie odkrywać tajemnice nadmorskiego miasta. Oczy cieszą barwne kostiumy kolorowe kamienice, fontanny, szemrząca woda, fontanny oraz barwne budowle. Wszystko to można sobie obserwować i zwiedzać przy kojących dźwiękach mandoliny. Park Rozrywki zaprojektowany jest tak, aby mogli z niego korzystać także opiekunowie dzieci. Każdy znajdzie tu swoje miejsce i będzie i zajecie, które go w pełni zabsorbuje.

Jest ich wiele – wielobarwne karuzele

Karuzele to bardzo ważny punkt w olbrzymim Parku Przygód w Mandorii. Każdy, kto zdecyduje się na przejażdżkę niedużą karuzelą Karotka, przy okazji  zasiądzie do marchewkowej uczty i spotka się uroczym chomikiem Dario. Natomiast w jednej z najchętniej odwiedzanych atrakcji – w karuzeli dwupoziomowej weneckiej można niespiesznie przejechać się na misternie wykonanych kucykach. Dla tych, co szukają jeszcze większej ilości barwnych przygód, przygotowane są karuzele Kilof czy Latarnia Leonarda. Dla miłośników tradycyjnego „bujania” w Mandorii ucieszy zapewne możliwości zabawy na dwupoziomowej karuzeli łańcuchowej. Oprócz ww. atrakcji są kolorowe zjeżdżalnie, na których dzieci szczególnie chętnie spędzają czas. Wystarczy skorzystać z rodzinnej zjeżdżalni barbakan, aby polubić tego typu rozrywkę.

Wodne atrakcje dla każdego

W Mandorii motywy statku, łodzi i wody są dominujące ze względu na charakter stylizacji miejsca na XVI wieczne miasteczko portowe. Stąd też wokół jest sporo wodnych atrakcji, z których naprawdę warto skorzystać. To np. wirujący nad portem olbrzymi Galeon lub Rybak Bartek, czyli karuzela z łódkami na wodzie. Niezwykle ciekawą rozrywką jest przejażdżka zdalnie sterowanymi łodziami w Zatoce Piskorza lub rowerki wodne. Natomiast jedyna w Polsce Rzeka pod dachem, po której można popływać  małą łódeczką. Najlepiej zabierz ze sobą aparat fotograficzny, aby dokumentować niezwykłe przygody Twojej pociechy i dobrze się przy tym bawić.

Skarbiec, ogromny drewniany plac zabaw czy może wirujące beczki?

Po wodnym rodzinnym szaleństwie i niezapomnianej przejażdżce na karuzeli koniecznie skorzystajcie z innych atrakcji Parku Przygód. Jeśli lubicie kolejki pędzące po szynach najdłuższy w Europie, roller coaster pod dachem sprawi wam moc radości. Mnóstwo frajdy niesie ze sobą wejście do Skarbca, czyli tajemniczego labiryntu luster oraz wizyta w strzelnicy, na której można postrzelać z historycznych pistoletów. Natomiast komu się marzą dziecięce figle powinien wejść do największego w Polsce figloraju. Można tam powspinać się, popływać w suchym basenie, czy wędrować między przeszkodami. Emocji z delikatnym dreszczykiem dostarczy oscylująca ławka, która ma zabawna nazwę Orkiestra Błaznów. Z kolei Bal Butów dostarczy emocji podczas jazdy zderzającymi się samochodzikami w kształcie butów. W Mandorii znajdą coś dla siebie także miłośnicy eko zabawek. Największy drewniany plac zabaw w Polsce (Stary Fort) przyciąga dzieciaki jak magnes. Natomiast najmłodsi skorzystają z placu zabaw przygotowanego specjalnie dla nich. Wisienką na torcie jest wielopiętrowy dom zabawy Atelier Kazmira, gdzie znajduje się wyjątkowy tor z przeszkodami.

Dlaczego warto korzystać z Parku Rozrywki?

Park Rozrywki to idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu z całą rodziną. Dzieci znajdą tu mnóstwo zabawy, a rodzice zasmakują ponownie w czasach dzieciństwa. Oprócz walorów czysto rekreacyjnych parki rozrywki mają do zaoferowania znacznie więcej. Przede wszystkim dziecko zdobywa konkretną wiedzę o otaczającym go świecie – tym współczesnym, jak i historycznym. Rozwija zdolności motoryczne i koordynację wzrokowo-ruchową. Uczy się opanowania, cierpliwości i współpracy z grupą. Wyjście z dzieckiem do parku rozrywki to także w jego prawidłowy rozwój emocjonalny. Wiadomo, że na rozwój dziecięcej psychiki niebagatelny wpływ ma kontakt z rodzicami i z innymi dziećmi. Obecność rodzica w parku rozrywki to także duże wsparcie dla dziecka. Pamiętaj, aby motywować malucha i dodawać mu odwagi. Ruch to konieczność na drodze do prawidłowego rozwoju fizycznego.

Zaplanuj już dziś fantastyczny weekend w Mandorii. Spędzicie razem czas, będziecie się świetnie bawić i przy okazji posmakujecie wyśmienitych potraw. W Parku przygód oprócz mnóstwa atrakcji jest też bogata sieć gastronomiczna, z której naprawdę warto skorzystać. Nic tak nie cieszy, jak smaczny posiłek po zdrowym i pełnym radości wysiłku.

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem serwisu.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę