Woda z cytryną – właściwości, dlaczego warto pić ją na czczo?

Mieszając wodę z cytryną uzyskasz nie tylko przepyszną i zdrową lemoniadę. Jej właściwości i efekt, jaki przynosi i wpływ ma na twój organizm są zaskakujące! Pij codziennie szklankę tego płynu na czczo, a efekty zobaczysz po kilku tygodniach. Niektóre z nich będą widoczne gołym okiem.

Nawadnianie organizmu jest niezwykle ważne dla naszych narządów wewnętrznych. Pijąc regularnie szklankę wody, zanim spożyjesz pierwszy posiłek, usprawnisz pracę układu pokarmowego, dostarczysz nawilżenia skórze i sprawisz, że będziesz czuć się naprawdę dobrze. Przedstawiamy sposoby na wodę z cytryną – jak ją zrobić i jaka jest najbardziej odpowiednia dla twojego organizmu? Pora dowiedzieć się jak pić wodę z cytryną i  co daje picie wody z cytryną na czczo.

Woda z cytryną – właściwości

Wbrew pozorom woda z cytryną nie zakwasza organizmu. Wręcz odwrotnie – woda z cytryną ma właściwości zasadotwórcze, dzięki czemu reguluje ilość tzw. kwaśnych produktów przemiany materii. Zaburzenia równowagi kwasowo – zasadowej? Na to również pomoże woda z cytryną. Przepis na jej przyrządzenie jest bardzo prosty – wystarczy zalać nią plasterki owocu. Pamiętaj, by miała ona temperaturę pokojową – tylko wtedy zachowa swoje właściwości.

Wspomniany brak równowagi kwasowo – zasadowej może prowadzić do przewlekłego zmęczenia, a także do bólów głowy. Takiemu stanowi sprzyja nadmierne spożycie wysoko przetworzonych produktów, a także mięsa, ziemniaków i serów.

Pita regularnie woda z cytryną ma właściwości odtruwające organizm. Może ona także pobudzać produkcję śliny, co z kolei ma zbawienny wpływ na trawienie. Przyczynia się też do likwidowania groźnych bakterii helicobacter pylori. Pora przekonać się,  co daje picie wody z cytryną na czczo.

Woda z cytryną na czczo – efekty

Bardzo ważne jest picie wody z cytryną na czczo – efekty przekładają się na samopoczucie spożywającego. Dlatego też należy spożywać ją ogrzaną do temperatury pokojowej. Nie może być zbyt zimna ani zbyt gorąca. W zasadzie nie zaleca się także spożywania wody gazowanej – wysoko zmineralizowana jest jedną z najzdrowszych dla naszego organizmu, jednak jej lepiej nie podgrzewać.

Już wiesz, ile zalet ma woda z cytryną pita na czczo. Jak przygotować napój? Możesz pozostawić przegotowaną w termosie – rano jej temperatura będzie odpowiednia. Jeśli wolisz jednak chłodniejszą wodę z cytryną – przepisem, który powinien ci się spodobać jest ten, w którym pokrojony w talarki owoc zalewasz w dzbanku, dodając kilka listków mięty. Taki napój wspaniale orzeźwia, nie tylko latem – w końcu rano każdemu przyda się dodatkowa dawka energii.

Jak długo można pić wodę z cytryną?

Dowiedziałeś się, co daje picie wody z cytryną na czczo. Woda z cytryną to przepis na zdrowie. Jeśli obawiasz się co do tego, że taka mieszanka może zaszkodzić dobrostanowi twojego organizmu możemy cię uspokoić – ok. 250 ml (to ok. 1 szklanka), absolutnie ci nie zaszkodzi. Wiedząc, jak przygotować wodę z cytryną, możesz przygotowywać dla siebie ten pyszny napój codziennie. 

Wiele osób pyta jak długo można pić wodę z cytryną i czy da się zbytnio nawodnić organizm? Absolutnie nie. Jeśli mielibyśmy wskazać jeden z najlepszych, najbardziej bezpiecznych napojów dla człowieka, z pewnością byłaby to woda z cytryną. Jak zrobić ten smaczny i zdrowy napój – już wiesz. Teraz pora na kilka przydatnych patentów na to, by nie zapomnieć o spożywaniu odpowiedniej ilości wody:

  • ustaw alarm w telefonie, który co kilka godzin przypomni ci o wypiciu minimum szklanki wody,
  • staraj się ustawiać szklanki z wodą w kilku miejscach – niezależnie od tego, gdzie aktualnie będziesz, może wypić chociaż łyk,
  • pij samą wodę lub z owocami – zastanów się, która wersja odpowiada ci najbardziej. Nie zniechęcaj się, jeśli początkowo trudno będzie ci wyrobić nowy nawyk. Każdemu potrzeba na to indywidualnej ilości czasu.

Jak zachęcać dzieci do picia wody z cytryną?

Wiemy, jak przygotować wodę z cytryną w sposób prawidłowy i jak długo można pić wodę z cytryną. Nie każdy wie, że woda z cytryną zawiera witaminę C i doskonale nawadnia organizm. Warto zatem ją podawać dzieciom jako jeden z pierwszych napojów. To świetna alternatywa dla popularnych soczków oraz wielu innych płynów, które na dłuższą metę nie służą zdrowiu naszych najmłodszych.

Zachęć dziecko do picia wody kolorowym bidonem, a może zechce przygotować ją z dodatkiem mięty? To również wspaniały pomysł. Pamiętaj też, że dziecko uczy się na zasadzie modelowania i z pewnością wiele zdrowych nawyków zaczerpnie właśnie od ciebie.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę