Wymiana uszkodzonej szyby w samochodzie. Ile kosztuje?

Uszkodzona lub zbita szyba to spory kłopot dla właściciela pojazdu. Po pierwsze uniemożliwia ona jazdę. Ponadto wymiana szyby w zależności do marki i modelu pojazdu może sięgać nawet kilku tysięcy złotych.

Przednia szyba pojazdu jest szczególnie narażona na wszelkiego rodzaju pęknięcia, odpryski, lub rysy. Na szczęście w większości przypadków można je dość prosto naprawić. Niestety są też przypadki, gdzie jedynym rozwiązaniem jest wymiana szyby na nową.

Kiedy konieczna jest wymiana Uszkodzonej szyby?

Jest szereg przypadków, gdy naprawa szyby nie jest możliwa. Największe problemy, które eliminują możliwości naprawy, są związane z rozmiarem lub zakresem uszkodzeń. Pęknięcia, których nie da się naprawić, znajdują się w okolicach krawędzi szyby lub bardzo blisko niej, czyli w odległości ok. 5-10 cm. Inne przypadki, w których nie można naprawić szyby, obejmują pęknięcia o długości powyżej dziesięciu centymetrów lub ubytki o średnicy powyżej 25 mm. 

Drobne rysy spowodowane pracą wycieraczek zazwyczaj można wypolerować, ale w tym przypadku ważna jest grubość rys. Jeśli są zbyt głębokie, interwencja nie będzie możliwa. Ponieważ trzeba usunąć zbyt grubą warstwę szkła, co jest nie tylko bardzo pracochłonne, ale także osłabia jego strukturę.

Ile kosztuje wymiana szyby?

Koszty wymiany przedniej szyby zależą głównie od jej rodzaju. Usługa wymiany szyb w przypadku samochodu osobowego kosztuje od 100 do 200 zł. Oczywiście trzeba do tego doliczyć koszt zakupu szyby, a to w dużej mierze będzie zależeć od modelu pojazdu. Właściciele nowych samochodów i mniej popularnych modeli, którzy będą musieli importować szyby, będą musieli liczyć się z większymi kosztami. Jeśli wybierzesz szkło hartowane lub przyciemniane, koszt jego wymiany automatycznie wzrośnie.

Jak widzisz, koszt związany z wymianą szyby na nową może być całkiem duży. Zwłaszcza gdy poruszasz się dużym pojazdem takim jak SUV. Choć także w przypadku małych pojazdów ceny szyb są wysokie. Na przykład przednia szyba do Skody Octavii to koszt około 300 złotych [1]. W samochodach klasy premium cena tego elementu może wynieść nawet kilka tysięcy. Zwłaszcza jeśli ma na przykład zintegrowany wyświetlacz HUD.

Ubezpieczenie szyb – praktyczne rozwiązanie

Jest jednak prosty sposób, aby uniknąć ponoszenia tak wysokich kosztów. Mowa tutaj o polisie Szyby 24 w LINK4. W jej ramach możesz liczyć na naprawę lub wymianę szyby w profesjonalnym warsztacie, wskazanym przez LINK4, pokrycie kosztów parkingu do 48h, jeśli natychmiastowa naprawa jest niemożliwa. Szkoda z ubezpieczenia Szyby 24 nie będzie miała wpływu na wysokość zniżki w kolejnym roku ubezpieczeniowym w LINK4. 

Warto zdecydować się na ubezpieczenie szyb w aucie w LINK4. Ubezpieczenie szyb samochodowych to jeden z naszych produktów, który przygotowaliśmy z myślą o Państwa potrzebach. Nie ma znaczenia, czy przednia szyba została uszkodzona przez uderzenie np. kamieniem, celowe stłuczenie przez wandala lub nagłe działanie sił natury. W LINK4 możesz być pewien, że zostanie ona szybko naprawiona lub wymieniona.

Wymiana uszkodzonej szyby. Podsumowanie

Wymiana uszkodzonej szyby samochodowej nie musi oznaczać znacznego odchudzenia portfela. Wystarczy, że wykupisz odpowiednią polisę w LINK4. Dzięki temu, bez względu na powód uszkodzenia szyby, pokryjemy koszt jej naprawy lub wymiany.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą ubezpieczeń komunikacyjnych LINK4 na naszej stronie internetowej. Warto też porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 4444444 lub osobiście spotkać się z agentem współpracującym z LINK4.

Materiał powstał we współpracy z LINK4. 

Ubezpieczenie Szyby 24 dostępne w LINK4 tylko w pakiecie z OC lub OC/AC. Szczegółowe informacje sprawdź w OWU dostępnym na www.link4.pl

[1] Mariusz Zbyszyński, Odprysk na szybie czołowej. Naprawa czy jednak wymiana?, Motofakty.pl, https://motofakty.pl/odprysk-na-szybie-czolowej-naprawa-czy-jednak-wymiana/ar/c4-16123869.

Artykuł sponsorowany

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę