Zatkany zlew, brodzik, rura, wanna? Kret nie pomaga? ROZWIĄZANIE

Nierzadko zdarza się nam zatkana umywalka, a kret nie pomaga lub zatkany prysznic – kret nie pomaga, przynajmniej nie zawsze i w takich chwilach zaczynasz szukać skutecznego, alternatywnego sposobu. Co zamiast kreta do rur warto zastosować i czy domowe sposoby sprawdzają się lepiej niż chemiczne środki? Jeśli kret nie pomaga, czas spróbować zupełnie innych środków, być może zupełnie naturalnych i łatwo dostępnych w domu. Gdy na zatkany odpływ kret nie pomaga, trzeba wziąć sprawy we własne ręce i zaufać domowym metodom.

Zatkany zlew, brodzik, wanna a kret nie pomaga

Być może jeśli mamy zatkany brodzik, a kret nie pomaga, powinniśmy pokusić się o wypróbowanie starych, ale sprawdzonych metod, jak gumowy przepychacz. W chwili, kiedy jest zatkany zlew, kret nie pomaga, zatkanie otworu przelewowego i wykorzystanie przepychacza może pomóc. Szczególnie warto wykorzystać tę metodę, gdy wciąż jest zatkany brodzik – kret nie pomaga może dlatego, że środki chemiczne nie są w stanie przedrzeć się przez warstwę śmieci i osadów. Warto też, gdy borykasz się z zatkanym brodzikiem, a kret nie pomaga, najpierw pokusić się o sprawdzenie starych metod przed silną chemią.

niemiecki żel udrażniacz rur
Ostatnio hitem na Allegro jest niemiecki POWER

Zatkany brodzik – kret nie pomaga. Skamieniały kret?

Pytając, jak odetkać zlew, gdy kret nie pomaga, czasem trzeba sprawdzić, czy nie skamieniał w odpływie. Bywa, że zapomnisz spłukać kreta i ten zamiast pomóc, kret zatka odpływ na amen. Jeśli na zapchany zlew kret nie pomaga, trzeba uciec się do innych metod, na przykład bardziej tradycyjnych. Według opinii, gdy w brodziku prysznica jest zatkany odpływ, a kret nie pomaga, można skorzystać z gumowego przepychacza w nowszej odsłonie. Na brodzik czy zapchaną wannę kret nie pomaga w różnych sytuacjach, często po prostu jest zbyt słaby na dużą ilość śmieci i szlamu.

Zapchana wanna, brodzik a kret nie pomaga

Na zapchaną wannę kret nie pomoże, gdy skamieniał lub gdy jest go niewystarczająca ilość. Czasem też kret nie pomaga, jeśli rura jest za bardzo zaniedbana i za mocno zapchana brudem. Wtedy trzeba szukać innych skutecznych metod. Gdy masz zatkany odpływ, kret nie pomaga, to warto zajrzeć do kuchennych szafek i znaleźć w nich takie składniki, jak soda oczyszczona. Znana jest ze swoich przetykających właściwości, a także jako sposób na to, jak odetkać zlew, jak kret nie pomaga.

Zatkany prysznic i kret nie pomaga. Rozwiązań jest kilka

Nawet zatkana umywalka, gdy kret nie pomaga potrafi wytrącić z równowagi. Co dopiero, gdy na zapchaną wannę kret nie pomaga i trzeba szukać innego sposobu, co zamiast kreta do rur warto zastosować, żeby móc w spokoju zażyć kąpieli. Czasem w zapchanym zlewie kret nie pomoże, ale może przydać się mieszanina sody z octem. Działa czasem jak odtykacz na zatkany zlew, kret nie pomaga i nie zawsze będzie sobie radził tak dobrze, jak stare, domowe sposoby. Jeśli kret nie pomaga, można jeszcze wykorzystać inne sposoby, a mianowicie rozkręcenie kolanka i jego mechaniczne oczyszczenie z brudu i zalegających resztek.

Zatkaną rura – spirala nie pomaga, więc to nas uratuje?

Jeśli twoim problemem jest zatkana rura, kret nie pomaga, trudno wyobrazić sobie jakąś inną, skuteczną metodę. Tutaj też można próbować dać coś zamiast kreta do rur, na przykład raz jeszcze mieszaninę sody i octu. Najczęściej jednak w tym wypadku gdy jest zapchany zlew, a kret nie pomaga lub gdy masz zatkaną rurę, a spirala nie pomaga, konieczne jest sięgnięcie do… mechanicznych sposobów. Najczęściej, gdy jest zapchana rura, spirala nie pomaga, ponieważ nie może sięgnąć. Wtedy najlepiej jest rozkręcić rurę pod zlewem i samodzielnie oczyścić problematyczne miejsce.

Co zamiast kreta do rur? Propozycja

Jeśli na zatkany prysznic kret nie pomaga, można spróbować wykorzystać również inne środki chemiczne. Również, gdy na zatkany zlew kret nie pomaga, można skorzystać z metod zupełnie mechanicznych i zwykle najskuteczniejszych. Najczęściej właśnie polecanym sposobem, jak odetkać zlew – kret nie pomaga – jest rozkręcenie kolanka i wyjęcie wszystkiego ręcznie. Taki sposób na zatkany prysznic, jak kret nie pomaga, być może jest mało przyjemny, ale zawsze skuteczny.

Zapomniałam spłukać kreta – co się stanie? Skamieniały kret

Czasem problemem jest skamieniały kret, ocet może sobie z nim poradzić i go rozpuścić. Jeśli zapomniałam spłukać kreta, prawdopodobnie on odpowiada za zatkany zlew. Jeśli to kret zatkał odpływ, czasem trzeba się nieźle namęczyć, żeby go usunąć z rury czy odpływu. Trzeba też pamiętać, nawet, gdy kret zatkał odpływ, że jest to substancja silnie żrąca i drażniąca szczególnie wrażliwe części ciała, w tym oczy i skórę dłoni.

Czy kret może uszkodzić rury od wanny, brodzika, zlewu?

Dobrze jest znać metody na to, jak rozpuścić skamieniałego kreta w rurze, szczególnie, gdy zapomniałaś spłukać kreta lub gdy na skamieniałego kreta ocet nie pomaga. Trzeba uważać, ponieważ kret szkodzi rurom wykonanym z aluminium – może je uszkodzić mechanicznie, przeżerając się na wylot. Zatem jak rozpuścić skamieniałego kreta w rurze? Na forach można znaleźć sporo metod, jak rozpuścić skamieniałego kreta w rurze – warto wybrać jedną z nich.

Sprawdź też:

Jakub Borowiecki

Fan ciężki brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę