Cienie pod oczami u mężczyzn – co stosować na podkrążone oczy?

Oczy są tym elementem, na którym skupiamy swoją największą uwagę podczas rozmowy z drugą osobą. Nie bez kozery mówi się o tym, że oczy są odzwierciedleniem duszy. Jest to spowodowane tym, że na podstawie oczu możemy ocenić kogoś charakter oraz odczytać towarzyszące emocje w danej chwili. Należy pamiętać, że oczy są bardzo wrażliwe i dlatego tak bardzo ważne jest dbanie o nie. W dzisiejszym wpisie omówimy sobie jak powstają cienie pod oczami u mężczyzn, podkrążone oczy oraz doradzimy jaki krem pod oczy dla mężczyzn stosować.

Cienie pod oczami u mężczyzn oraz podkrążone oczy mogą być objawami choroby. Z reguły według lekarzy chorób wewnętrznych, cienie pod oczami są zwykle efektem niewyspania oraz przemęczenia, potrafią one znikać wraz ze zmianą stylu życia. Jeżeli pomimo zmiany stylu życia nie widać poprawy a Twoje oczy są nadal podkrążone oraz cienie pod oczami nie zniknęły, i w dodatku występują inne dolegliwości takie jak częstomocz albo bóle głowy, może to być sygnał poważnego schorzenia.

Cienie pod oczami u mężczyzn

Problem cieni pod oczami u mężczyzn można określić, jako jednolite odcienie, które tak naprawdę mogą dotknąć każdą osobę niezależnie od jego wieku. Cienie pod oczami to mankament, który nadaje u twarzy mężczyzny bardzo zmęczony wyraz twarzy, dodatkowo taki wygląd postarza osobę.

Mężczyźni, którzy walczą z tymi problemami powinni stosować krem pod oczy dla mężczyzn. Kremy pod oczy  przeważnie posiadają w swoim składzie aktywne składniki, które wzmacniają naczynia krwionośne oraz poprawiają krążenie krwi. Wymienić można Kasztanowiec zwyczajny, Arnikę górską oraz Miłorząb japoński. Na cienie pod oczami u mężczyzn stosować można również do pielęgnacji serum, które jest wzbogacone w witaminę K, ma on za zadanie uszczelnienie mniejszych naczyń oraz witamina C, która rozjaśnia skórę.

Należy pamiętać o tym, że skóra pod oczami jest niezwykle wrażliwa oraz delikatna. To sprawia, że pojawiają się obrzęki, które powodują pojawiające się cienie pod oczami u mężczyzn. Cienie pod oczami mogą być przejściową fazą albo nawet efektem źródła genetycznego. Cienie pojawiają się również po nieprzespanej nocy, są efektem stresu oraz przemęczenia. Jeżeli problem z cieniami pod oczami nie znikają  pomimo zmian wprowadzonych w życie warto wybrać się do lekarza, który zdiagnozuje problem. Podkrążone oczy oraz cienie pod oczami u mężczyzn mogą w skrajnych przypadkach być efektem odwodnienia, anemii, cukrzycy a nawet chorób układu moczowego.

Cienie pod oczami u mężczyzn nasilają się również w wyniku atopowego zapalenia skóry, spojówek oraz błon śluzowej nosa. Obrzęki pojawiające się pod oczami mogą być również efektem przyjmowania używek oraz przez zażywanie niektórych leków.

Zatem jak się pozbyć cieni pod oczami oraz zniwelować podkrążone oczy u mężczyzn? Główną oraz istotną rzeczą jest odpowiednia diagnoza przez specjalistę, który wykluczy i wykryje dolegliwości i podejmie odpowiednie kroki leczenia. Jeżeli jednak cienie pod oczami pojawiają się głównie na skutek przemęczenia albo pod wpływem stresu, to warto w takim razie zadbać o prawidłową pielęgnację poprzez stosowanie kremów na worki pod oczami dla mężczyzn. Warto też zastanowić się nad skorzystaniem z prostych domowych sposobów na cienie pod oczami u mężczyzn. Polegają one na przyłożeniu do skóry pod oczami m.in. ogórka gruntowego, soku z ziemniaka albo kostki lodu owiniętą w szmatkę.

Podkrążone oczy u mężczyzny

Przyczyną podkrążonych oczu u mężczyzny są zazwyczaj objawami niewyspania bądź niskiej jakości snu, zmęczenia albo są konsekwencją procesu starzenia się. Podkrążone oczy to m.in. proces, który powstaje wtedy, kiedy skóra pod oczami robi się coraz cieńsza a co za tym idzie żyły oraz naczynka, które odpowiadają za odcień skóry, stają się bardziej widoczne.

Podkrążone oczy mogą również powstawać na wskutek nadmiernego palenia papierosów, stresu, spożywania alkoholu, piciu dużej ilości kofeiny oraz odwodnienia. Zdarzają się również sytuacje, w których podkrążone oczy u mężczyzny są uwarunkowane genetycznie. Podkrążone oczy mogą być również skutkiem reakcji alergicznych np.: na kosmetyki, sierść zwierząt a nawet odchody roztoczy, które zamieszkują kurz. Jeżeli jednak uważasz, że podkrążone oczy nie są skutkiem żadnych z wymienionych wyżej czynników a efekt ten powstał nagle to może być to sygnał choroby.

Krem na worki i pod oczami dla mężczyzn

Krem na worki pod oczami dla mężczyzn to uniwersalny produkt. Mężczyźni preferują głównie minimalizm, i im mniej różnych kosmetyków oraz kremów, które znajdują się na łazienkowej półce tym lepiej. Natomiast świadomość mężczyzn staje się coraz bardziej większa oraz rozumieją to, że krem pod oczy  to kosmetyk, z którego nie powinni rezygnować.  Powstające cienie i skóra pod oczami to miejsca , które wymagają szczególnej pielęgnacji niż pozostała część twarzy.  W takim przypadku krem do twarzy nie jest tak skuteczny, ponieważ nie odpowiada on właściwym potrzebom strefy wokół oczu.

Cienie pod oczami – krem pod oczy męski

Na cienie pod oczami u mężczyzn w szczególności  pomogą kremy pod oczy z takimi składnikami, które mają w sobie wyciągi roślinne. Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy do takich kremów zaliczamy kremy pod oczy ze składem Miłorząbu japońskiego.  Jego właściwości powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz usprawniają krążenie krwi.  W efekcie gdy krążenie jest lepsze wtedy mniej gromadzi się limf pod skórą oraz niwelują się odcienie pod oczami. Z  kolei kremy z Arniki górskiej poprawiają krążenie i tak jak w przypadku Miłorzębu ma podobne właściwości. Bluszcz zwyczajny ujędrnia oraz chroni przed procesami starzenia.

Kolejny również skuteczny krem pod oczy męski, to krem  z kofeiną. Najczęściej przyczyną pojawiających się cieni pod oczami u mężczyzn jest nagromadzona limfa. Dlatego też kremy z kofeiną mają właściwości, które powodują ściąganie i miejscowe odwadnianie opuchlizny.

Zastanawiasz się czy są jeszcze jakieś kremy pod oczy męskie na cienie pod oczami? Cienie pod oczami u mężczyzn  często są przyczyną powstającej opuchlizny. Opuchlizna powstaje poprzez nadmiar limfy, który gromadzi się pod skórą i bez możliwości ujścia. Zatem, które składniki jeszcze mają takie właściwości, które pomogą usunąć podkrążone oczy u mężczyzn? Uniwersalny rumianek, ma właściwości  łagodzące oraz ściągające skórę pod oczami, niweluje on również oznaki zmęczenia.  Czarna herbata oraz ogórek mają zawarte w sobie enzymy, które odświeżają oraz ściągają skórę i obkurczają naczynka.

Krem na podkrążone oczy i cienie pod oczami

Skóra pod oczami to miejsce, które z łatwością zdradza upływający czas.  Nie od dziś wiadomo, że wraz z wiekiem mężczyzna coraz większą uwagę skupia na niwelowaniu oraz łagodzeniu cieni pod oczami oraz usuwaniu wokół oczu zmarszczek. Zatem co powinieneś jeszcze wiedzieć   o tym jaki powinien mieć skład dobry krem na podkrążone oczy dla mężczyzn?

Kremy pod oczy dla mężczyzn ranking

Retinol to rodzaj witaminy A, który ma udowodnione naukowo właściwości oraz skład pobudzający skórę pod oczami. Skład  kremu pod oczy pobudza skórę do syntezy kolagenu a zarazem do regeneracji zniszczonych włókien elastyny, dzięki temu można zniwelować cienie pod oczami.  Dodatkowo krem z zawartym retinolem powoduje, że skóra jest mocniejsza.

Koenzym Q10 ma bardzo zbliżone właściwości do kolagenu oraz elastyny, jest on również naturalnie zawarty w komórkach skóry.  Koenzym Q10 jest też odpowiedzialny za działanie metabolizmy komórek oraz ich stałą regenerację.  Zaleca się również łączyć go z witaminą E, takie połączenie wspomoże z zewnątrz oczyszczanie się skóry oraz sprawi, że wytworzy barierę ochronną przed działaniem promieni słonecznych, dzięki temu można zapobiec cieniom pod oczami u mężczyzn.

Warto również zapamiętać , że witamina C należy do najważniejszych przeciwutleniaczy. Ma on takie właściwości, które niszczy wolne rodniki, a one są odpowiedzialne za powstawanie cieni pod oczami oraz zmarszczek.

Zatem, który krem na cienie pod oczami oraz podkrążone oczy dla mężczyzn wybrać?  Przy wyborze kremów pod oczy warto kierować się zawartością, które wyżej zostały wymienione. Najważniejsze  działania oraz te główne składniki kremu powinny być wyszczególnione w nazwie bądź w opisie, który rzuca się w oczy na opakowaniu. Wiadomo, że mężczyźni najchętniej wybiorą krem na cienie pod oczami oraz podkrążone oczy, taki który będzie miał najszersze działania oraz będzie uniwersalny.   Dobre kremy pod oczy są zwłaszcza potrzebne przez mężczyzn, którzy pracują na zewnątrz, na świeżym powietrzu i są podatni na działania promieni słonecznych oraz dla osób, które nałogowo palą papierosy.  Kremy z antyoksydantami to takie kremy pod oczy, które w skuteczny sposób zwalczając wolne rodniki i niwelują cienie pod oczami oraz podkrążone oczy. Zapoznaj się z poniższą dostępną ofertą.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

2 thoughts on “Cienie pod oczami u mężczyzn – co stosować na podkrążone oczy?

    1. Krem zawsze się przyda tylko ja bym bardziej brał coś co usuwa opuchliznę a nie zasinienia. Przykładowo z tego co widzę w składzie kremu z garisell to tam jest np. arnika, kasztanowiec, kofeina i zielona herbata. Masaże i zimne okłady też są super. Wiem o tym bo żona co chwile to wszystko robi i wklepuje xD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę