Co napisać do EX? Po jakim czasie napisał do byłej?

Jedna wielka miłość na całe życie czasem się zdarza. I to nie tylko w romantycznych komediach. Ba – w nich czasem jest więcej dramatycznych zwrotów akcji, rozstań i powrotów, niż w prawdziwym życiu. Nie wszyscy mają tyle szczęścia, by uniknąć rozczarowania i rozstania z dziewczyną. Nie zawsze też można do siebie wrócić. 

Jeśli jednak atmosfera świąt spowodowała, że chcesz odnowić znajomość ze swoją ex, sprawdź, co napisać do byłej dziewczyny. Z nami dowiesz się też, po jakim czasie napisać do ex i kiedy z przyzwoitości lepiej tego nie robić.  

Zobacz: Kiedy facet żałuje rozstania? Kiedy zrozumie co stracił?

Co napisać do byłej dziewczyny?

To, co napisać do byłej dziewczyny, zależy od tego, jaki jest twój cel. Chcesz, byście znowu byli razem, czy może po prostu jesteś ciekawy, jak ułożyła sobie życie? 

Nieważne, jaka jest twoja odpowiedź, pierwsza wiadomość, powinna być w miarę neutralna. Od tego, jak zdecydujesz, co  napisać do ex, może zależeć to, czy odnowicie kontakt. 

W każdym razie, każdy, kto na pytanie: co napisać do ex, odpowiada ci, żebyś powiedział jej prosto z mostu, co ci chodzi po głowie, chyba nigdy nie był w podobnej sytuacji. 

Twoja pierwsza wiadomość do niej powinna brzmieć mniej więcej tak:

  • Cześć, przeglądałem stare fotki i trafiłem na nasze wspólne. Coś mnie tknęło, żeby się odezwać. Co teraz robisz? Wszystko ok? 
  • Cześć! Wiem, że dawno się nie odzywałem, ale jestem ciekawy, co u Ciebie? Co słychać? 
  • Cześć! Wszystkiego dobrego w nowym roku! Co u Ciebie? Odezwij się w wolnej chwili!

Jeśli dziewczyna odpowie na tę wiadomość zdawkowo w rodzaju: Ok, spoko, dzięki, nic ciekawego, musisz pogodzić się z tym, że nie chce z tobą pisać ani rozmawiać. Być może jest w innym związku i nie chce rozgrzebywać starych spraw. W tej sytuacji powinieneś to uszanować i dać jej spokój. Wykonałeś pierwszy krok. Być może za jakiś czas to ona się odezwie, bo stwierdzi, że jej pierwsza odpowiedź była nieodpowiednia.

Jeśli zaś napisze ci wyczerpująco i wywiąże się między wami rozmowa, jest szansa na to, że uda wam się ponownie nawiązać relację. Co napisać do byłej dziewczyny, która ci odpowiedziała? Zwyczajnie odpisz na jej wiadomość. Napisz, co robisz, czym się zajmujesz. Pisanie jej, że masz w planach ją odzyskać, to nadal zły pomysł. 

Zobacz: Jak uratować związek / małżeństwo, gdy druga strona nie chce?

W sytuacji, gdy wasza rozmowa będzie się kleić, możesz zaproponować byłej dziewczynie spotkanie. To znacznie lepsze niż wymiana wiadomości. 

Pamiętaj, że powodem, dla którego zastanawiasz się, co napisać do ex, nie powinny być wyrzuty sumienia. Nie decyduj się na nawiązywanie kontaktu z byłą dziewczyną tylko dlatego, że czujesz się źle z tym, że się rozstaliście. Nie pisz do niej w tej sytuacji, bo to może jedynie spowodować, że wasze oczekiwania się rozminą: ona będzie liczyć na to, że do siebie wrócicie, a ty po prostu piszesz, by poczuć się lepiej. 

Zanim podejmiesz decyzję, co napisać do byłej dziewczyny, przemyśl sobie, czy to w ogóle ma sens. Wywoływanie u niej ponownie uczuć, robienie nadziei na to, że znów będziecie parą, będzie z twojej strony strasznym świństwem. Nie pisz do swojej byłej z wyrachowania. Igranie z czyimiś uczuciami prędzej czy później może się na tobie zemścić. 

Po jakim czasie napisać do ex?

Na pytanie, po jakim czasie napisać do ex, nie ma (jednej) dobrej odpowiedzi. Niektórzy twierdzą nawet, że jeśli się rozstaliście, to znaczy, że pisanie do siebie ponownie nie ma sensu. Po prostu nie ma co wchodzić dwa razy do tej samej rzeki. 

Z drugiej strony, jak pokazuje historia wielu par, ci, którzy dali sobie drugą szansę, często tworzą udane wieloletnie związki. 

Jeśli do waszego rozstania doszło przez ciebie, bo źle się zachowałeś, coś źle powiedziałeś, im szybciej się odezwiesz, tym lepiej. Zwlekanie z przeprosinami w nieskończoność nie jest w dobrym tonie. Zawaliłeś? Przeproś i czekaj na rozwój wypadków. 

Gdy szybko przeprosisz, jest szansa, że dziewczyna przyjmie przeprosiny i ponownie będziecie razem. Gdy pojawisz się z przeprosinami po kilku tygodniach, miesiącach, czy latach, nie uzna, że są szczere. 

W przypadku, gdy oboje uznaliście, że lepiej się rozstać, z ponownym kontaktem warto poczekać. Każda ze stron nabierze dystansu i spojrzy na powody waszego rozstania chłodniej. Ty przy okazji przekonasz się, czy naprawdę nie możesz żyć bez swojej ex. Statystycznie rzecz biorąc, pierwsze tygodnie po rozstaniu, nawet jeśli sam tego chciałeś, mogą być trudne. 

Kiedy pisanie do ex nie ma sensu? Twoja była dziewczyna po rozstaniu miała prawo ułożyć sobie życie. Jeżeli ma kogoś, powinieneś to uszanować i dać jej spokój. Nie zastanawiaj się wtedy, co napisać do ex. Po prostu tego nie rób. 

Zobacz: Jak zachowuje się osoba, która zdradza? Cechy faceta

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę