Cyfrowy Polsat – jak wykupić PPV?

Na przestrzeni ostatnich lat popularność opcji PPV znacząco wzrosła. Co właściwie oznacza ten termin? To skrót z języka angielskiego, który oznacza płatność za oglądanie. Tak właściwie, każda forma abonamentu, która gwarantuje dostęp do określonej liczby kanałów, bazuje na PPV. Innymi słowy, klient co miesiąc dokonuje opłaty za dostępny pakiet, dzięki czemu posiada dostęp do kanałów telewizji cyfrowej. Jest to podstawowa forma PPV. Jednak istnieją także alternatywne formy PPV, które również zyskały ogromną popularność na przestrzeni ostatnich lat.

Zobacz: NASZ NOWY DOM – JAK JEST NAPRAWDĘ? FUSZERKA, ZASADY FINANSOWANIA, OPINIE, KŁAMSTWA.

PPV w przypadku konkretnych treści

O ile, w tradycyjnej formie PPV to nic innego, jak forma abonamentu za dostęp do określonych kanałów telewizji cyfrowej, o tyle nowoczesna forma PPV zakłada dostęp do konkretnych treści. Co to oznacza? Iż można wykupić chwilowy dostęp wyłącznie w trakcie transmisji konkretnego wydarzenia, najczęściej sportowego. Przecież nie każda osoba zainteresowana jest pełnym pakietem kanałów sportowych, czy innego rodzaju, jak również potrzebą comiesięcznego uiszczenia opłaty abonamentowej. Dlatego PPV na konkretne transmisje to świetne rozwiązanie. Kilka lat temu w ten właśnie sposób promowało się UFC, obecnie także w Polsce coraz więcej wydarzeń oferuje dostęp do transmisji na żywo poprzez PPV.

Jak wykupić PPV Cyfrowy Polsat?

Usługodawcy obecnie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. Wszak ci są przyzwyczajeni do wygody i niejednokrotnie niemalże natychmiastowego dostępu do zakupionej usługi. Jak wykupić PPV? Cyfrowy Polsat przewiduje kilka możliwości:

  • poprzez wiadomość SMS
  • za pośrednictwem aplikacji internetowej iPolsat Box
  • poprzez kontakt z Biurem Obsługi Klienta pod numerem: 801 00 50 50
  • niektóre z dekoderów pozwalają także na dostęp do aplikacji Sklep, gdzie można złożyć zamówienie na konkretne wydarzenie sportowe

Po dokonaniu zakupu transmisja PPV dostępna jest na kanale 333. Kanał ten zawsze ma nazwę zakupionej transmisji.

Jak zapłacić za transmisję PPV poprzez wiadomość SMS?

Oczywiście, aby zyskać dostęp do transmisji PPV, należy również uiścić stosowną opłatę. Można tego dokonać, chociażby za pośrednictwem wiadomości. W tym celu należy przesłać numer karty, która znajduje się w dekoderze z dopiskiem WALKA na numer 7043. Za przesłanie wiadomości zostanie naliczona opłata równa opłacie za dostęp do PPV.

W przypadku osób, które korzystają z opcji „pay later”, rozliczenie może zostać dopisane do portmonetki. Oznacza to, że klient otrzyma rozliczenie za wykorzystane usługi, w którym uwzględniona będzie również transmisja PPV. Oczywiście, jeśli dokonuje się zakupu PPV z odpowiednim wyprzedzeniem, spokojnie opłaty można dokonać za pośrednictwem przelewu.

Źródło: polsatbox.pl

Zobacz: Jak wykupić FAME MMA i ile to kosztuje?

Ile kosztuje PPV na Cyfrowym Polsacie?

Wiesz już jak wykupić PPV? Cyfrowy Polsat to z pewnością jedna z najczęściej wybierany platform, jeśli chodzi o tego rodzaju usług. W związku z tym, jak wyglądają ceny za PPV?

Jeśli chodzi o opłatę za PPV dla poszczególnych wydarzeń sportowych, nie istnieje jednak, stała i regularna cena. Należy mieć na uwadze, iż wszystko opiera się na swego rodzaju umowach. Oznacza to, że organizator wydarzenia w pierwszej kolejności musi wyrazić zgodę na jej transmisję na żywo przez konkretne platformy. Dodatkowo cena za samo PPV jest często mniej lub bardziej określona przez organizatora. Dlatego, w zależności od prestiżu wydarzenia, jego popularności, jak też przewidywanej oglądalności, ceny za poszczególne PPV są po prostu ustalane indywidualnie.

Czy PPV się opłaca?

Jeśli chodzi o miłośników sportu, którzy jednak sporadycznie decydują się na oglądanie wydarzeń sportowych, PPV może być dobrym sposobem na śledzenie wyłącznie tych najważniejszych wydarzeń. Z tej perspektywy okazuje się to rozwiązanie bardzo pomocne. Tym bardziej, iż często sam marketing, związany z danym wydarzeniem przybiera tak ogromną postać, iż samym wydarzeniem interesują się osoby nie szczególnie związane z konkretną dyscypliną sportową i wtedy właśnie ogromną furorę robi PPV.

Jakub Bogunia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę