NASZ NOWY DOM – JAK JEST NAPRAWDĘ? FUSZERKA, ZASADY FINANSOWANIA, OPINIE, KŁAMSTWA.

„Nasz Nowy Dom” to program, który nie pozostawia widza obojętnym. Wzbudza nie tylko wielkie emocje uczestników, ale również widzów. Jaka jest o nim prawda? Kto płaci za remont? Ile on trwa? Co o programie mówią opinie na forum? Już odpowiadamy.

NASZ NOWY DOM – OPINIE

„Nasz Nowy Dom” kilka lat temu szturmem zdobył nie tylko antenę Telewizji Polsat, ale również serca widzów poruszonych ideą programu. Co mówią o programie “Nasz Nowy Dom” opinie na forum? Tak jak początkowo odbiorcy programu skupiali się głównie na jego przesłaniu i fakcie pomagania ludziom w potrzebie, tak z czasem opinie o programie zaczęły się różnicować i być również coraz bardziej krytyczne czy nierzadko krzywdzące. Nie wpływa to bynajmniej na opinie o programie „Nasz nowy Dom” samych jego uczestników. Tutaj trudno o negatywny komentarz, gdyż nierzadko to co rodzinom daje ten program to nowy, bardzo potrzebny im, start w życiu.

NASZ NOWY DOM – KŁAMSTWA

Sieć ma to do siebie, że bardzo łatwo w niej zarzucić komuś coś co nie jest poparte żadnym dowodem, ale „dobrze się klika”. Tak właśnie wygląda sprawa z programem “Nasz Nowy Dom” i kłamstwami na jego temat. Twórcom formatu zarzuca się między innymi to, że remont, który w założeniu ma trwać 5 dni tak naprawdę trwa dłużej. Pojawiają się też opinie o fuszerkach ekip realizujących remonty czy też o tym, że rodziny, do których trafia ekipa programu muszą w części pokrywać koszty pobytu w hotelu czy uiszczać podatek od remontu. Zarówno producenci jak i uczestnicy programu „Nasz Nowy Dom” kłamstwa i fake newsy regularnie dementują.

NASZ NOWY DOM – ILE TRWA REMONT

Ile zatem tak naprawdę w programie “Nasz Nowy Dom” trwa remont? W przeciwieństwie do tego co sugerują krytycy programu twierdzący, że nie ma fizycznej możliwości, by dobrze przeprowadzić remont domu w 5 dni, ludzie zaangażowani w tworzenie programu, z prowadzącą Katarzyną Dowbor na czele, potwierdzają, że w programie “Nasz Nowy Dom” remont rzeczywiście trwa 5 dni. Jest to czas, którego ekipa budowlana i telewizyjna nie może przekroczyć, gdyż takie są założenia i cel programu. Z tego właśnie powodu z programu odrzucane są zbyt duże domy oraz takie, które są w naprawdę złym stanie technicznym.

NASZ NOWY DOM – ZASADY FINANSOWANIA

Kolejną wątpliwością zgłaszaną przez osoby na różnych forach internetowych jest ta o program “Nasz Nowy Dom” i zasady finansowania remontów w nim przeprowadzanych. Niestety ta wiedza nie jest dostępna osobom postronnym, a osoby zaangażowane w program nie są skłonne dzielić się tym co wiedzą na temat zasad finansowania programu “Nasz Nowy Dom”. Pozostają przypuszczenia i pewność, że na pewno takie zasady istnieją, gdyż realizowanie kolejnych remontów z pewnością musi się mieścić w jakichś ramach finansowych.

nowy dom prezentacja

NASZ NOWY DOM – FUSZERKA I OSZUSTWO CZY FAJNY PROGRAM?

Trwający już prawie dekadę program musi regularnie zmagać się z oskarżeniami o to, że remonty w “Nasz Nowy Dom” to fuszerka i oszustwo. Uczestnicy programu, których można już liczyć w setkach twierdzą jednak inaczej. Fani programu również nie ustają w swoich twierdzeniach, że “Nasz Nowy Dom” to fajny program z mocnym przesłaniem, który w sposób solidny realizuje swoje odcinki i remonty, co oczywiście można sprawdzić naocznie. Dodatkowym potwierdzeniem faktu, że remonty w programie “Nasz Nowy Dom” nie mają w sobie nic z fuszerki a tym bardziej oszustwa są wizyty składane co jakiś czas uczestnikom programu przez prowadzącą Katarzynę Dowbor. To wtedy widzowie, w tzw. programach przypominających, mają szansę zobaczyć jak po latach wyglądają remontowane domy i jak żyje się w nich ich mieszkańcom.

NASZ NOWY DOM – CO MÓWIĄ OPINIE NA FORUM

Na forach internetowych można spotkać się z różnymi opiniami na temat programu “Nasz Nowy Dom”. Jednym z głównych zarzutów niektórych forumowiczów jest ten o wyreżyserowanie programu co oczywiście jest prawdą, gdyż programy takie jak te nie są programami realizowanymi na żywo. Co jeszcze mówią opinie na forum o programie „Nasz Nowy Dom”? Spotyka się on na forach z porównaniami do innych, zagranicznych programów tego typu, takich jak np. amerykański „Extreme Makeover – Home Edition”. Najczęściej na forum spotykane są jednak te opinie, które zarzucają programowi “Nasz Nowy Dom” niedokładność i przeprowadzanie remontu za pomocą niewystarczająco dobrych materiałów czy przy niewystarczającej ilości czasu.

NASZ NOWY DOM – JAK JEST NAPRAWDĘ?

Ciężko określić osobom nie mających z programem “Nasz Nowy Dom” nic wspólnego jak jest naprawdę. Tutaj możemy i musimy bazować na tym, co mówi zarówno prowadząca jak i inni twórcy programu. Ich zdaniem prawda jest taka, że remonty przeprowadzane są szybko i przy użyciu dostępnych ekipie budowlanej środków i materiałów, które w dużej mierze pochodzą od sponsorów programu. Ponieważ format programu mówi o remoncie w 5 dni odrzucane są z niego rodziny, które mieszkają w zbyt dużych domach, w domach o nieuregulowanym statusie własności (ekipa nie ma czasu zajmować się takimi rzeczami) a także takich, których remont w 5 dni byłby niemożliwy. Zatem jak to jest naprawdę z programem “Nasz Nowy Dom”? Pozostaje nam uwierzyć lub nie osobom w niego zaangażowanym.

NASZ NOWY DOM – KTO PŁACI ZA REMONT

Jednym z pytań wysnuwanych w stosunku do programu „Nasz Nowy Dom” jest to o to, kto płaci za remont domu uczestników. Programowi “Nasz Nowy Dom” zarzuca się tylko częściowe finansowanie przeprowadzanych remontów. Jak jest naprawdę? Kto płaci za remont w programie “Nasz Nowy Dom”? Prowadząca program w wywiadach podkreśla, że uczestnicy programów, do których zgłasza się ona wraz z ekipą remontową, nie ponoszą żadnych kosztów, a za wszystko płaci Telewizja Polsat. Rodziny nie muszą płacić ani za pobyt w hotelu, ani za wyposażenie, które dostają. Nie są także zobowiązania do opłaty podatku od wzbogacenia się, aczkolwiek w zamian rodziny zobowiązują się podzielić na łamach telewizji swoją, najczęściej niełatwą historią rodzinną.

Sprawdź również:

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę