HUEL – OPINIE, GDZIE KUPIĆ, CENA ZA POSIŁEK, CZY JEST ZDROWY?

Huel to głównie jedzenie w proszku, które pojawiło się na polskim rynku stosunkowo niedawno, ale które już wzbudza duże zainteresowanie osób zarówno aktywnie trenujących, jak i takich, dla których posiłek w proszku stanowi ważny zamiennik zwykłego jedzenia, na które oni, a swoim codziennym zabieganiu, nie zawsze mają czas. W internecie znajdziemy wiele miejsc gdzie użytkownicy wygłaszają opinie na temat jedzenia Huel. My dodatkowo powiemy Wam gdzie Huel kupić, jak kształtuje się cena za posiłek a także jakie zdanie o Huel mają lekarze i dietetycy (czy Huel jest zdrowy?) oraz czy są jakieś przeciwwskazania do jego stosowania.

HUEL – OPINIE LEKARZY

Zacznijmy zatem od opinii lekarzy i dietetyków na temat posiłków Huel. Ze znalezionych w internecie opinii lekarzy oraz dietetyków wynika, że rzeczywiście posiłki w proszku marki Huel są posiłkami o dobrym składzie. Jak czytamy na opakowaniach proszków Huel, 1 porcja posiłku (trzy miarki) zawiera 400 kcal, z czego 13g to tłuszcze, 38g to węglowodany, 29 to białka a 7g to błonnik. Producenci na swojej stronie internetowej podkreślają, że wybrali taki a nie inny podział mikroskładników ponieważ kierowali się zarówno zasadami zdrowego odżywiania jak i zwracali uwagę na optymalne i stabilne uwalnianie energii. Pomimo tego opinie lekarzy i dietetyków są nie do końca hurra optymistyczne. Ich zdaniem produkty Huel należy docenić za to, że stanowią swoistą pomoc w kontrolowaniu kaloryczności posiłków i ilości spożywanych cukrów i soli a co za tym idzie masy ciała. W opinii lekarzy i dietetyków Huel może stanowić pomoc przy walce np. z wysokim cholesterolem, a to właśnie ze względu na swoje zbilansowane mikroskładniki. Opinie wysnuwane przez lekarzy i dietetyków nie kręcą się jednak tylko wokół tego co w Huel jest dobre. Bo zwracają oni też uwagę na to, że zjadanie tylko i wyłącznie lub w większości takich posiłków jak proszki Huel może źle wpływać na organizm. Nigdzie nie jest bowiem udowodnione, że jedzenie Huel może zastąpić wszystkie zawarte w żywności składniki, które są ważne dla naszego organizmu. To samo tyczy się witamin. Pomimo tego, że producent pisze, że Huel zawiera komplet witamin i minerałów to nie ma możliwości, by to sprawdzić, gdyż posiłki te nie są wyrobem medycznym. W opinii lekarzy i dietetyków warto wiedzieć też to, że Huel tak naprawdę, pomimo, że pomaga kontrolować wagę, to nie uczy zdrowych nawyków żywieniowych ani dbania o siebie. Tym samym może stać się dla niektórych łatwą wymówką i usprawiedliwieniem dla innych niezdrowych wyborów jedzeniowych. Na forach internetowych można znaleźć opinie lekarzy sugerujące, by zamiast gotowych posiłków w proszku sięgać po koktajle zrobione z mleka i świeżych warzyw i owoców.

opinie na forum o huel
Odpowiedź użytkownika na forum szajbajk.pl

HUEL – GDZIE KUPIĆ

Jeśli zastanawiacie się gdzie kupić produkty marki Huel już spieszymy z pomocą. 

W tej chwili posiłki Huel można kupić głównie na stronie internetowej marki Huel, ale znajdziemy je również na stronach aukcyjnych, gdzie produkty Huel sprzedają sklepy z tzw. superfoods czy suplementami. Posiłków Huel można również szukać na siłowniach lub klubach fitness. Zdarza się, że tam też można kupić produkty Huel.

HUEL – CENA, ILE KOSZTUJE DZIEŃ JEDZENIA, CENA ZA POSIŁEK

Jak kształtuje się cena posiłków Huel? Ile kosztuje dzień jedzenia a ile jeden posiłek Huel? To zależy od kilku czynników. Jak piszę blogerzy, którzy zdecydowali się opisać swoje doświadczenia ze sproszkowanymi produktami marki Huel cena zależy od tego m.in. gdzie kupimy jedzenie Huel, jakiej gramatury będzie opakowanie, różnie kształtuje się też cena za posiłek w zależności od smaku. W tej chwili na stronie producenta cena za 2 opakowania Huel Powder zaczyna się od 265 złotych (z subskrypcją + sklep wymusza zakup minimum 2 opakowań produktu). Jak czytamy dalej 2 opakowania Huel to 34 posiłki. To sprawia, że cena za 1 posiłek kształtuje się poniżej 8 złotych. Jeśli przyjmiemy, że jemy w ciągu dnia 5 posiłków które składają się tylko i wyłącznie z Huel Powder to jeden dzień jedzenia kosztuje nas poniżej 40 złotych. To oczywiście nie jest rozwiązanie zalecane przez lekarzy i dietetyków.

HUEL – PRZECIWWSKAZANIA

Trudno w internecie znaleźć opinie lekarzy i dietetyków, która otwarcie mówiłaby o przeciwwskazaniach w jedzeniu sproszkowanych posiłków Huel. Przeciwwskazaniem nie jest ani karmienie piersią ani ciąża natomiast nie poleca się tych posiłków do podawania dzieciom. Ze względu na dużą zawartość białka w posiłkach Huel bardzo młody wiek osoby, która po nie sięga jest rzeczywiście przeciwwskazaniem. 

opinie o huel na wykop.pl
Użytkownik jarrL na portalu Wykop.pl

CZY HUEL JEST ZDROWY

Trudno byłoby zarzucić jedzeniu Huel to, że nie jest zdrowy. Produkty Huel nie zawierają w sobie szkodliwych składników, który dyskwalifikowałyby je jako produkty zdrowe i dobre dla organizmu. Lekarze w swoich opiniach o tych produktach podkreślają, że na pewno jedzenie w proszku tego typu jest zdecydowanie lepszym wyborem niż równie szybko dające poczucie sytości produkty fast food czy słodycze. Jak pisaliśmy wcześniej posiłki te są zbilansowane i dlatego też mogą być pomocne w przejęciu kontroli nad swoją wagą i kalorycznością spożywanego w ciągu dnia jedzenia. W opinii lekarzy nie powinny one jednak całkowicie zastępować wszystkich spożywanych w ciągu dnia posiłków. Żeby rzeczywiście móc zadbać o swój organizm, o jego kondycję i formę należy w większości zwrócić swoją uwagę na spożywanie zdrowych, pełnowartościowych posiłków w takiej formie, która jest jak najmniej przetworzona. Niestety jedzenie w proszku jest jedzeniem w proszku i sięgając po nie sięgamy po produkt chemicznie wytworzony. Niestety dieta, która opiera się na tylko i wyłącznie lub głównie jedzeniu w proszku nie może być dietą zdrową. Z pewnością można jednak powiedzieć, że Huel jest zdrowy jako zamiennik posiłku (nie wszystkich i nie codziennie!)

POSIŁKI HUEL – OPINIE NA FORUM

Opinie na forum są bardzo łaskawe dla posiłków Huel, przeważają zatem głosy pozytywne, aczkolwiek zdarzają się i inne. I tutaj można wyczytać między innymi, że osoby, które na rzecz produktów Huel porzucają inne posiłki (zastępują je proszkowanym jedzeniem marki) są z tej decyzji zadowolone. Podkreślają, że dzięki tej decyzji są w stanie zrezygnować z podjadania między posiłkami i są nasyceni, bo jedzenie w proszku dostarcza im wystarczającej liczby kalorii i mikroskładników. Co do samych walorów smakowych posiłków Huel i ich konsystencji to forumowicze mają różne zdanie, gdyż proszek rozpuszczony w wodzie nie wszystkim smakuje i jak podkreślają internauci w swoich opiniach na forum, do tego trzeba się przyzwyczaić, aczkolwiek zdarzają się i tacy, którzy otwarcie twierdzą, że jeśli już mają za coś płacić to wolą w miejsce posiłków Huel kupować sobie dietę pudełkową. Internauci piszą również, że tak, posiłki Huel mają wiele zalet, ale nie byliby w stanie oprzeć swojej codziennej diety głównie na nich. W swoich opiniach na forum podkreślają, że tego typu pokarmy warto jeść jako zamiennik jednego czy dwóch dań w ciągu dnia, zostawiając sobie tym samym miejsce na inne, pełnowartościowe, nieprzetworzone jedzenie. Tak naprawdę jedynym sposobem, by wyrobić sobie zdanie na temat posiłków Huel jest ich spróbowanie i zobaczenie w jaki sposób, i czy w ogóle, wpływają one jakoś na nasz organizm.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę