Czy da sie usunąć rysy na okularach? Oto proste sposoby

Jeżeli chodzi o okulary przeciwsłoneczne , ich regularne używanie wiąże się z nieuniknionym zużyciem się. Niezależnie od tego, czy są to designerskie okulary przeciwsłoneczne, czy skromna para, którą nosisz podczas jazdy samochodem , żadna para okularów przeciwsłonecznych nie jest odporna na zadrapania. To nieunikniona część eksploatacji posiadania okularów przeciwsłonecznych. Zatem, jak usunąć rysy z okularów które pogarszają widoczność oraz niszczą połysk? Na szczęście istnieje kilka skutecznych i prostych metod , które mogą przywrócić nieskazitelny wygląd twoim okularom. Zaczynajmy z domowymi sposobami na rysy z okularów.

Stopień zadrapania okularów przeciwsłonecznych

Mimo to nie każda metoda jest w 100% skuteczna . W zależności od stopnia zadrapania i samych okularów przeciwsłonecznych metody mogą nie zadziałać. Jednak nie ma nic złego w próbowaniu. Chociaż nie powinieneś oczekiwać cudownego rozwiązania dla swoich osłon przeciwsłonecznych, te metody mogą Ci pomóc lub przynajmniej zmniejszyć wielkość rys. Oto  metody, które pomogą Ci w  naprawie porysowanych okularów przeciwsłonecznych .

Srebny lakier a rysa na okularach

Metoda ta polega na użyciu srebrnego lakieru. Alternatywnie można użyć mosiądzu, tylko w przypadku, kiedy soczewki mają brązowy odcień. Do wytarcia rys można użyć niewielkiej ilości pasty oraz wacika. Nie pozostawiająca włókien ściereczka usunie nadmiar pasty.

Zasada tej metody polega na wypełnieniu rysy pastą. Jednak ta metoda działa  tylko w przypadku lustrzanych okularów przeciwsłonecznych z niewielkimi powierzchownymi zadrapaniami.

Po nałożeniu lakieru na rysę wpływa ona na powłokę lustrzaną, Wypełniając ją lakierem, poprzez taki zabieg rysa powinna zostać usunięta. Ta metoda nie zadziała na zadrapaniach, które sięgają głębiej niż odblaskowa powłoka na górnej części soczewki. Jeśli nie masz pewności co do stopnia zadrapania, spróbuj. Być będziesz  mile zaskoczony.

 Jak wyczyścić okulary porysowane pastą do zębów?

Ta sama pasta do zębów, którą używasz na co dzień  do polerowania swoich zębów, może tak naprawdę w rzeczywistości wypolerować tę nieznośną rysę na twoich okularach przeciwsłonecznych. Przed przystąpieniem do tej metody należy zaopatrzyć się w podstawową pastę do zębów . Oznacza to, że nie ma mowy o aromatyzowanej, żelowej lub wybielającej paście do zębów. Te rodzaje past do zębów mogą w rzeczywistości wyrządzić więcej szkody niż pożytku. A Ty jakie masz sposoby na to jak wyczyścić okulary porysowane?

Podobnie jak w przypadku pierwszej metody, po prostu użyj wacika i odrobiny pasty do zębów. Następnie pocieraj ruchem okrężnym zadrapanie . Powinno to trwać około 10 sekund. Po wypłukaniu soczewki proces można powtórzyć.

Drobne materiały ścierne występujące w paście do zębów mogą zminimalizować zadrapanie. Jeśli jednak chcesz pozbyć się głębokiego zadrapania, prawdopodobnie zredukujesz jego ostrość, zamiast całkowicie go usunąć.

Jak wygładzić porysowane okulary sodą oczyszczoną?ą?

Soda oczyszczona to również świetny produkt do posiadania w domu dzięki swojej wszechstronności. Jeśli chodzi o okulary przeciwsłoneczne, do usunięcia lub rozjaśnienia zarysowań można użyć sody oczyszczonej.

Mieszając jedną równą część wody z taką samą ilościąscią sody oczyszczonej, uzyskasz gęstą pastę. Użyj tej pasty z wacikiem, aby pocierać o  rysę okrężnymi ruchami przez 10 sekund. Następnie spłucz i powtórz.

To, co sprawia, że ​​soda oczyszczona jest tak świetna do czyszczenia, to lekki piasek. Materiał ścierny jest podobny do pasty do zębów. Ponieważ ziarno jest bardzo małe, można go bezpiecznie używać na delikatnych przedmiotach, takich jak para okularów przeciwsłonecznych. Podobnie jak pasta do zębów, metoda ta jest skuteczna głównie w przypadku lekkich zarysowań powierzchni.

Spray do mebli, czyli jak wypolerować okulary

Niezależnie od tego, czy jest to spray, czy gęsty wosk do mebli, może bezproblemowo wypełnić zadrapania. W przypadku tej metody ważne jest, aby używać chusteczki niepozostawiającej włókien. Włókna mogłyby zostać uwięzione pod woskiem w zadrapaniu. To tylko powiększyłoby problem.

Lekko nałóż wosk na szmatkę i potrzyj porysowany obszar okrężnymi ruchami, aż wosk nie będzie już widoczny. Jedną z największych wad tej metody jest to, że może trwać tylko kilka dni. Na szczęście proces jest łatwy i może znacznie wydłużyć żywotność twoich szkieł.

Jak usunąć rysy z okularów stosując wosk samochodowy

Wosk samochodowy usuwa rysy  , więc dlaczego nie użyć go do usunięcia zadrapań na okularach? Wosk samochodowy to gęsta substancja, która z łatwością może wypełnić zadrapania, dzięki czemu znika w ciągu kilku sekund.

Podobnie jak w przypadku wosku do mebli, do aplikacji należy używać niestrzępiącej się szmatki .Materiał powinien być czysty i miękki, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty.

Nałóż wosk i wygładź rysę ruchem okrężnym. Jeśli Twoje okulary przeciwsłoneczne wydają się zamglone lub gorsze niż wcześniej, być może nieświadomie użyłeś przyciemnianego wosku. Ważne jest, aby uzyskać przezroczysty wosk. W przeciwieństwie do wosku do mebli, wosk samochodowy utrzymuje się dość długo.

 Zamiast regenerować, wymień

Jedyną metodą, która gwarantuje przywrócenie wyglądu Twoim okularom przeciwsłonecznym, jest ich wymiana. Tańsze okulary przeciwsłoneczne można łatwo wymienić i eliminują frustrację związaną z naprawą zadrapania. Jeśli jednak uszkodziłeś drogą parę, może nie być tak łatwo po prostu zamienić starą parę na nową.

Na szczęście możesz po prostu wymienić soczewki. Podczas gdy większość zakłada, że ​​uszkodzona soczewka to koniec okularów przeciwsłonecznych, soczewki można kupić osobno u producenta. Idąc bezpośrednio do źródła, możesz mieć pewność, że otrzymasz odpowiednią soczewkę. Jest to o wiele bardziej opłacalne niż wymiana okularów przeciwsłonecznych na nowe.

Chociaż na początku może się to nie wydawać to takie proste, taka wymiana to pestka. Większość soczewek po prostu wyskoczy z oprawek przy odrobinie siły. Następnie można włożyć wymienną soczewkę, aby uzyskać zupełnie nowy wygląd. Pamiętaj, że rysy na okularach przeciwsłonecznych można regenerować podobnie jak zwykłe okulary.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę