Ekogroszek Husky – cena, opinie, promocja, pochodzenie, test

Ceny ekogroszku są tak wysokie, że ciężko jest mówić o rozsądnym jego zakupie – nawet najlepszy rodzaj tego opału nie jest warty ponad 3000 złotych. Jednak czymś palić musimy, więc trzeba się na któryś ekogroszek zdecydować – najlepiej wybrać taki, który będzie kaloryczny, mało wilgotny, nie będzie zostawiał sadzy i dużych ilości spieków i popiołu. W tym artykule przedstawimy ekogroszek Husky. Dowiesz się, jakie ma on opinie, jaka jest jego cena, producent i pochodzenie. Zapraszamy do lektury. 

Sprawdź: Ekogroszek Karlik – opinie, z jakiej kopalni, parametry, ceny

Ekogroszek Husky – opinie

Zacznijmy od opinii o ekogroszku Husky. Oczywiście są one zależne od wielu czynników. Czasem trafi nam się paleta, która była gorzej przechowywana, przez co nasz ekogroszek będzie wilgotny. Duże znaczenie ma również piec i to, jakie dana osoba ma na nim ustawienia. Mimo tych różnic opinie mogą pomóc w podjęciu decyzji o zakupie danego produkty, dlatego w tym artykule znajdziesz szczegółową ocenę ekogroszku Husky. Przekopaliśmy niezależne fora internetowe oraz obejrzeliśmy różne testy ekogroszku Husky na YouTube. Oto podsumowanie wszystkich opinii o ekogroszku Husky:

  • Youtuber RomJar J zrobił test tego ekogroszku. Na wstępie wspomniał o tym, że po zakupie opał był bardzo wilgotny – musiał odstać kilka dni, żeby wyparowała z niego woda. Jednak druga paleta ekogroszku Husky, która przyszła do niego dzień później, była sucha, mimo że została kupiona w tym samym sklepie. 
  • Ekogroszek Husky w opinii tego youtubera po 4 dniach nie pozostawił sadzy w kociołku – było jej trochę w komorze spalania. 
  • Ekogroszek pali się równomiernie, bezproblemowo. 
  • Na teście widoczne było sporo spieków, trzeba było zrzucać je ręcznie do szuflady. Jedna szuflada może nie starczyć na przepalenie 100 kg opału. 
  • Temperatura zadana dobrze się utrzymuje. 
  • Według opinii jest to opał na wiosnę i jesień – przy zimowych temperaturach może się nie sprawdzić. 
  • Granulacja ekogroszku Husky oceniana jest pozytywnie. 
  • W workach u youtubera RomJar J (jego test nie był sponsorowany) nie było miału, ale w opiniach na forum ludzie pisali, że u nich się już pojawiał. 
  • Jeden z użytkowników napisał, że dostał worki, w których było sporo miału.
  • Według niektórych osób parametry ekogroszku Husky zostały zawyżone – dotyczy to głównie jego kaloryczności.

Sprawdź: Ekogroszek czeski – gdzie kupić? Opinie, zakaz?

Ekogroszek Husky – pochodzenie, producent 

Kwestia pochodzenia i producenta ekogroszku Husky jest dosyć skomplikowana. Na głównej stronie producenta, którym jest KTK Polska, wyświetla się oświadczenie, w którym przeczytać możemy, że spółka została objęta sankcjami gospodarczymi – ma to związek z eskalacją wojny w Ukrainie. 

Ekogroszek producenta KTK pochodzi z Rosji, jednak w oświadczeniu jest informacja, że spółka płaciła podatki w Polsce i nie wypłacała dywidend od 2012 roku, czyli od momentu jej powstania. Według KTK, spółka została niesłusznie wpisana na listę podmiotów objętych sankcjami. Zamrożone zostały ich środki i zasoby, przez co firma ma problem z wysyłką zamówionego ekogroszku i ze zwrotem pieniędzy. Jednak w sieci są strony, na których dostępny jest opał KTK Polska. Obecnie ekogroszek Husky jest wszędzie wyprzedany, ale mimo wszystko występuje on w asortymencie sklepów online – znajdziesz go na przykład na swiatopalu.pl.

Ekogroszek Husky – nie ma co liczyć na promocje? Aktualne ceny

Jaka jest obecna cena ekogroszku Husky? Na stronie swiatopalu.pl kosztuje on obecnie 3000 zł brutto. Na platformie sprzedażowej jest informacja, że sklep telefonicznie potwierdza aktualną cenę ekogroszku Husky, bo ulega ona częstym zmianom.

Czy opłaca się czekać na promocję? Specjaliści nie zapowiadają obniżek cen ekogroszku. Jak na razie ceny idą cały czas w górę – obecnie za tonę ekogroszku trzeba zapłacić powyżej 3000 zł, więc cena Husky jest jak na te czasy, całkiem okazyjna. Raczej nie ma co czekać na promocje – zbliża się sezon grzewczy, w którym ceny są zazwyczaj wyższe. Jednak świat stanął na głowie – najpierw pandemia, później woja i szalona inflacja – więc możliwe, że stare zasady wzrostu cen opału w okresie jesienno-zimowym się nie sprawdzą. 

Ekogroszek Husky – test, opinie na forum

Ogólnie ekogroszek Husky oceniany jest średnio – nie jest tragicznie zły, ale nie jest najlepszy. Większość osób uważa, że jest to opał, który nie nadaje się na mrozy – lepiej sprawdza się wiosną lub jesienią. Jego wilgotność jest zależna od sposobu przechowywania – większość osób nie miała problemu z jej nadmiarem. Pozytywnie oceniane jest utrzymywanie temperatury i granulacja ekogroszku Husky. Gorzej wypada ilość popiołu i spieków. 

Obecnie ekogroszek Husky nie jest dostępny w żadnym sklepie internetowym – albo dany portal sprzedażowy nie ma go w ogóle w swoim asortymencie, albo jest wyprzedany. Pochodzenie ekogroszku Husky było komentowane pod filmem wcześniej wspomnianego youtubera – początek kodu kreskowego na opakowaniu wskazuje na to, że jest to polski produkt. Najprawdopodobniej KTK ma w Rosji kopalnie -spółka jest jednak zarejestrowana w Polsce. Nie mamy pewności, na jakiej zasadzie współpracuje z krajem wydobycia ekogroszku Husky i za co dokładnie została objęta sankcjami.

Daj znać w komentarzu, jeśli wiesz coś o dostępności ekogroszku Husky. Kiedy ostatnio widziałeś, że nie był wyprzedany na jakiejś stronie? Wspomniane w artykule testy były robione w marcu, a z oświadczenia wynika, że spółka została objęta sankcjami 25 kwietnia 2022 roku. Cena ekogroszku Husky sugeruje, że jest to aktualna oferta – w kwietniu ekogroszek nie kosztował aż 3000 zł.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę