Ekogroszek Karlik – opinie, z jakiej kopalni, parametry, ceny

Wątpliwości nie ulega fakt, że ekogroszek Karlik to jeden z najczęściej wybieranych produktów, jeśli chodzi o paliwa stałe produkowane z węgla kamiennego. Szeroka gama ekogroszków na polskim rynku sprawia, że klienci porównują parametry, ceny, opinie i to, z jakiej kopalni jest dany ekogroszek. 

Niektórzy zastanawiają się też, co będzie lepszym wyborem – Pieklorz czy Karlik. Nie chcemy mieć nieprzyjemnych niespodzianek i dodatkowych zmartwień, dlatego warto dokładnie sprawdzić, jaki opał najlepiej sprawdzi się w przypadku naszego pieca i naszych oczekiwań (bo te także bywają różne). 

Dziś sprawdzimy, jakie parametry ma ekogroszek Karlik, porównamy ceny i dowiemy się, jaka jest cena za ekogroszek Karlik luzem. Jednymi z ważniejszych kwestii, które interesują gospodarzy domów jest to, z jakiej kopalni wydobywany jest ekogroszek Karlik oraz spór “Pieklorz czy Karlik” – który wybrać? Pomożemy ci w podjęciu decyzji!

Sprawdź: Ekogroszek czeski – gdzie kupić? Opinie, zakaz?

Ekogroszek Karlik – kaloryczność i parametry

Parametry to kwestia, na którą warto zwrócić uwagę, kiedy wybieramy ekogroszek – parametry wpływają też na ceny. Im lepsze parametry (np. kaloryczność, spiekalność, zawartość popiołu), tym wyższa cena za ekogroszek luzem i pakowany – nie chodzi tu tylko o ekogroszek Karlik, ale też o każdy inny. Jakość ma wpływ na ceny i to powinno być dla każdego jasne.

Jak wyglądają parametry ekogroszku Karlik? Wartość opałowa, czyli kaloryczność wynosi 26-28 MJ/kg, uziarnienie 6-25 mm, zawartość wilgoci to 5.0-12.0%, zawartość siarki to mniej lub równo 0.80%, spiekalność utrzymuje się na poziomie 0-15, a zawartość popiołu to 3-9%.

Parametry wskazują na to, że ekogroszek Karlik to paliwo raczej wysokokaloryczne, nie wymaga ono więc częstego uzupełniania w piecu. Dobrze sprawdzi się w przypadku kotłów automatycznych 5 klasy lub ecodesign. Czy fakty i opinie są ze sobą zbieżne? O tym przekonamy się za chwilę.

Sprawdź: Ekogroszek Tauron – kiedy dostępny? Cena, opinie

Ekogroszek Karlik – z jakiej kopalni?

Równie interesujące, jak opinie jest to, z jakiej kopalni pochodzi ekogroszek Karlik. Producent szczyci się tym, że ekogroszek Karlik jest paliwem polskim, a nie importowanym z zagranicy. Na stronie znajdziemy też informacje o tym, z jakiej kopalni pochodzi ten ekogroszek. Ekogroszek Karlik wydobywany jest z KWK Piast-Ziemowit (Wola) oraz Katowicki Węgiel ZP “Juliusz”.

W przypadku niektórych paliw trudno jest znaleźć informacje o tym, skąd są wydobywane. Całe szczęście, że producenci nie ukrywają, z jakiej kopalni pochodzi ekogroszek Karlik. Dla wielu osób na pewno zaletą będzie to, że ekogroszek wydobywany jest w Polsce – sprawdźmy, czy mówią coś o tym opinie.

Sprawdź: Gdzie kupić ekogroszek prosto z kopalni? Gdzie, jak i za ile?

Ekogroszek Karlik – opinie

Ekogroszek Karlik opinie ma dość dobre, choć oczywiście zdarzają się też te mniej przychylne, jak to w przypadku każdego paliwa węglowego. Pamiętajcie, że dużo zależy od tego, jaki piec posiadacie – nawet jeśli jakiś ekogroszek jest dobry i opinie wskazują na to, że sprawdza się w innych gospodarstwach, to nie ma gwarancji, że u nas będzie tak samo.

Opinie wskazują na to, że ekogroszek Karlik jest suchy i dobrze się spala – nie pozostawia dużych ilości popiołu, co jest niekwestionowaną zaletą. Jakie inne opinie zbiera ekogroszek Karlik? Internauci piszą o tym, że ekogroszek Karlik długo się pali (więc nie trzeba tak często zaglądać do kotła), a dodatkowo zapewnia optymalną ilość ciepła.

Ekogroszek Karlik ma też negatywne opinie. Jeden z klientów wskazuje na to, że ekogroszek Karlik był mokry, a na dodatek miał kamienie i inne małe odpadki. Według tej opinii ekogroszek Karlik wytwarza bardzo dużo popiołu – to, co czytamy, jest dla nas szokujące.

Ekogroszek Karlik 26 – opinie

Zauważamy, że dość często pytacie o to, jakie opinie ma ekogroszek Karlik 26 i musimy was zaskoczyć – ekogroszek Karlik 26 to zwykły ekogroszek Karlik, a dopisek 26 odnosi się do minimalnej wartości opałowej, która wynosi właśnie 26 MJ/kg.

No dobra, czy więc ekogroszek Karlik 26 ma jeszcze jakieś opinie? Tak i dotyczą one jego ceny. Dla jednych jest ona zadowalająca, a dla innych nie. Ceny oczywiście różnią się od siebie w zależności od miejsca zakupu, ale najtańszy opał dostaniemy na stronie PGG. Jaka jest cena za ekogroszek Karlik luzem? Za ekogroszek Karlik 26 luzem zapłacimy 3660 zł za tonę.

Pieklorz czy Karlik?

Omówiliśmy już wszystkie zagadnienia dotyczące ekogroszku Karlik 26 – opinie, z jakiej kopalni jest, cena luzem, parametry. Który ekogroszek wypada lepiej, Pieklorz czy Karlik? Ceny mają niemal identyczne, więc to nie robi większej różnicy. Pieklorz jest nieco bardziej kaloryczny, a Karlik może mieć większą zawartość wilgoci. 

W debacie Pieklorz czy Karlik, decydujący głos należy do was – oba ekogroszki mają podobne parametry, choć wydaje się, że opinie przemawiają nieco bardziej na korzyść Karlika. Przed podjęciem decyzji sprawdźcie, który ekogroszek bardziej współgra z waszym piecem.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę