Grawer na pierścionku zaręczynowym – czy warto?

Pierścionek zaręczynowy to nieodłączny element związany z zamążpójściem. Jest to zwyczaj pradawny, którego początki sięgają już starożytności. To właśnie z tamtej epoki pochodzą pierwsze przekazy o obdarowywaniu precjozami swoich wybranek serca. Prekursorami tego zwyczaju mieli być Egipcjanie, w ślad za którymi poszli Grecy, a zaraz po nich Rzymianie.

Współczesny wymiar wręczania kobiecie pierścionka zaręczynowego nadał Kościół rzymskokatolicki. Na samym początku XIII wieku papież Innocenty III wprowadził okres narzeczeństwa. Oznaczało to zerwanie z dawną praktyką, w myśl której po nałożeniu wybrance serca na palec obrączki z kamieniem szlachetnym, można było od razu przystępować do ślubu. Od tej pory przyjęcie przez kobietę pierścionka oznaczało początek okresu przygotowywania się pary do przyjęcia sakramentu małżeństwa.

Współcześnie jubilerzy oferują bardzo duży wybór precjozów przeznaczonych na okoliczność zawarcia aktu ślubu. Niekiedy na specjalne życzenie klienta w pierścionku zaręczynowym grawer może dorobić napis. W tekście przyjrzymy się lepiej co wygrawerować na pierścionku zaręczynowym, a także podrzucimy przykłady grawera na pierścionku zaręczynowym.

Zobacz: Zerwane zaręczyny – co dalej? Zwrot pierścionka, forum, przesądy, prawo

Czy grawerować pierścionek zaręczynowy?

Czy grawer na pierścionku zaręczynowym jest dobrym pomysłem? Tutaj zdania są podzielone. Dla jednych pań stanowi on spore urozmaicenie klasycznej ozdoby na palec. Dodatkowo napis na pierścionku podkreśla jego należność do kobiety. Może to mieć znaczenie, gdy po śmierci właścicielki pierścionek pozostanie w rodzinnych precjozach. Po latach nikt nie pomyli się, do kogo należał ów przedmiot. 

Odpowiedź na pytanie, czy warto wykonać grawer na pierścionku zaręczynowym, może być twierdząca ze względów praktycznych. Jeżeli zdecydujemy się go opisać, to poźniej w przypadku potencjalnego zagubienia podarunku, z łatwością będzie można go opisać.

Są też kobiety, które niekoniecznie życzą sobie napisów na swoim pierścionku, gdyż nie chcą, by wyryte słowa naruszyły strukturę złota lub innego szlachetnego materiału.

Jaki grawer na pierścionku zaręczynowym? 

Jaki grawer na pierścionku zaręczynowym? Najlepiej zdecydować się na napis, który dotyczy bezpośrednio wybranki serca lub pary. Mogą to być chociażby inicjały imion i nazwisk. Konkretne przykłady grawera na pierścionku zaręczynowym podamy w dalszej części tekstu.

Źródło: wec.com.pl

Grawer na pierścionku zaręczynowym przykłady  

Co wygrawerować na pierścionku zaręczynowym? Przede wszystkim należy pamiętać, by nie rozwodzić się zbytnio nad tekstem. Obszar noszonej przez kobietę ozdoby nie jest tak duży, jak powierzchnia na przykład zegarka. O ile na nim możemy pokusić się o dłuższy tekst, tak w przypadku opisywanego precjoza, słowa muszą być krótkie i zwięzłe. 

Jaki zatem grawer na pierścionku zaręczynowym byłby najlepszy? Oprócz wspomnianych wyżej inicjałów, warto zastanowić się nad datą wręczenia pierścionka, która rozpoczyna okres narzeczeństwa. Dzień ten stanowić będzie odtąd namacalną pamiątkę, która pozostanie na zawsze w pamięci ukochanej żony.

Przykładem grawera na pierścionku zaręczynowym może być też krótki, romantyczny napis. Można pokusić się wtedy o słowa typu ,,miłość’’, ,,Kocham Cię’’, ,,Na zawsze razem’’ ,,Przeznaczeni sobie’’, ,,Teraz i na wieczność’’, ,,Tylko Ty’’, 

Źródło: zszywka.pl

Zobacz: Jaki powinien być pierścionek zaręczynowy?

Ile kosztuje grawer na pierścionku? 

Gdy wiemy już, co wygrawerować na pierścionku zaręczynowym, możemy przystąpić do realizacji naszego projektu. Osoby, które zastanawiają się, ile kosztuje grawer na pierścionku, będą mogły odetchnąć z ulgą na wieść, że prawie tego typu usługa jest darmowa. O ile oczywiście wykonujemy napis u jubilera, który sprzedał nam tę piękną ozdobę. 

Jeśli jednak dłuższy czas po zakupie, zastanawiamy się jaki dać grawer na pierścionku zaręczynowym, lub chcemy skorzystać z pomocy innego punktu, to koszt za taką usługę będzie już płatny. Nie są to jakieś wielkie pieniądze. Wszystko zależy od punktu, który para się pożądaną przez nas działalnością. W większości miejsc płaci się za każdą wyżłobioną literkę (ok. 5 złotych), ale można znaleźć też grawerów, którzy liczą swoją pracę za wykonaną usługę (ceny wynoszą przeważnie 30 -50 złotych).

Zobacz: Na którym palcu nosi się sygnet?

Jakub Bogunia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę