Ile zarabia agent ubezpieczeniowy?

Obserwując stale rosnące ceny ubezpieczeń wielu klientów zastanawia się ile zarabia agent ubezpieczeniowy? W końcu do wykonywania tego zawodu trzeba mieć odpowiednie predyspozycje i dość szeroką wiedzę, umiejętności. Średnie zarobki agenta ubezpieczeniowego wynoszą około 4.200 złotych i w dużej mierze zależą od miejsca, w których wykonuje swoje obowiązki.

Ile zarabia agent ubezpieczeniowy w skali miesiąca?

Praca agenta ubezpieczeniowego jest bardzo wymagająca i podczas jej wykonywania trzeba sprostać wielu wyzwaniom. Jednak to ile zarabia agent ubezpieczeniowy przekonuje wiele osób do spróbowania swoich sił w tym specyficznym zawodzie. O zarobkach agenta ubezpieczeniowego krążą nawet legendy, jednak ich wysokość jest średnia w porównaniu z innymi profesjami.

Zarobki agenta ubezpieczeniowego

Agent ubezpieczeniowy – zarobki

Bardzo duża odpowiedzialność ciąży na osobach pracujących jako agent ubezpieczeniowy. Zarobki nie zawsze są adekwatne do tego, o jak ważne kwestie musi on zadbać. Oczywiście istnieją zależności uzasadniające wysokość wynagrodzenia agenta ubezpieczeniowego. Zarobki początkującego pracownika są niższe, ale wraz z pozyskiwaniem nowych umiejętności mogą one wzrosnąć.

Własna agencja ubezpieczeniowa – zarobki

Zdecydowanie lepsze warunki finansowe daje własna agencja ubezpieczeniowa. Zarobki są wówczas nieporównywalnie wyższe. Dodatkowym atutem jest wykonywanie pracy na własny rachunek, dbanie o rozwój własnej marki, renomę. Dlaczego jeszcze warto założyć własną agencję ubezpieczeniową? Zarobki to nie wszystko, bo najważniejsze jest stawianie na rozwój.

Zarobki agenta ubezpieczeniowego

Na zarobki agenta ubezpieczeniowego składa się kilka elementów, z których najważniejszym jest prowizja od sprzedaży polis. Przy tym wszystkim ważne jest przekazanie posiadanej wiedzy merytorycznej na temat przedstawianej oferty ubezpieczenia. Dodatkowo trzeba odpowiedzieć na każde pytanie, ewentualnie wątpliwość co do wybranego wariantu ubezpieczenia.

Doradca ubezpieczeniowy – zarobki

Podobne obowiązki ma doradca ubezpieczeniowy. Zarobki osoby wykonującej ten zawód są zbliżone do agenta w towarzystwach ubezpieczeniowych. Różnica polega na tym, że klientowi przedstawia się oferty różnych ubezpieczycieli. Wskazuje się przy tym wady i zalety każdego z rozwiązań. Chyba dokładnie widać różnice między agentem, a doradcą ubezpieczeniowym. Zarobki zazwyczaj są jednak podobne.

Agent PZU – zarobki

Z czego utrzymuje się agent PZU? Zarobki są uzależnione od prowizji wynikających ze zrealizowanych transakcji. Bardzo pomocne jest doświadczenie i znajomość technik sprzedaży, są to cechy idealnego agenta PZU. Zarobki są tym wyższe, im więcej pracy wkłada się w realizację wszystkich celów zawodowych. Nawiązanie relacji  klientem to jedno, ale utrzymanie ich na wysokim poziomie to już poważniejsze wyzwanie.

Agent ubezpieczeniowy – zakres obowiązków

Chcąc zostać agentem ubezpieczeniowym zakres obowiązków wypada poznać wystarczająco wcześniej. Unika się wtedy wszelkich nieporozumień i wątpliwości, czy jest to wymarzony zawód. Czym konkretnie zajmuje się agent ubezpieczeniowy? Zakres obowiązków wskazuje głównie na obsługę klienta w zakresie przedstawiania ofert na ubezpieczenie na przykład pojazdów.

Praca agenta ubezpieczeniowego

Teoretycznie praca agenta ubezpieczeniowego nie jest skomplikowana, jednak istnieje szereg cech, które trzeba posiadać. W pierwszej kolejności konieczna jest cierpliwość do niezdecydowanych klientów – nie zawsze przedstawiane oferty są dla nich korzystne. Praca agenta ubezpieczeniowego wymaga także niejednokrotnie asertywności, czyli umiejętności kulturalnego odmawiania.

Praca jako agent ubezpieczeniowy

Praca jako agent ubezpieczeniowy nie jest dla każdego. Po pierwsze trzeba lubić kontakt z ludźmi oraz umiejętnie zachęcać do zawierania umów ubezpieczeniowych. Czasami klient poszukuje najlepszego wariantu ubezpieczenia, dlatego praca jako agent ubezpieczeniowy wymaga zestawienia zalet i wad konkretnego pakietu. Przy czym należy pamiętać, że musi być on dopasowany indywidualnie, do klienta.

Agent ubezpieczeniowy – czy warto nim zostać?

Niestety niewiele osób ufa agentom ubezpieczeniowym, czy warto zatem starać się być najlepszym w tym zawodzie? Oczywiście, że tak, w końcu chodzi o bezpieczeństwo każdego. Dlaczego mimo wszystko udajemy się do agenta ubezpieczeniowego? Najczęściej chodzi o profesjonalne doradztwo w zakresie zabezpieczenia mienia.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę