Ile zarabia siatkarz?

Sport zawsze dostarcza mnóstwo emocji, tak naprawdę każda dyscyplina ma w sobie to coś. Jednak ze względu na doskonałe wyniki w polskiej piłce siatkowej, to właśnie ten sport jest uwielbiany przez wielu ludzi. Zatem pojawia się pytanie, ile zarabia siatkarz? Z pewnością są to stawki niższe, niż w przypadku piłkarzy, ale również wysokie. Te kwestie budzą niesłabnące zainteresowanie kibiców i całej opinii publicznej.

Piłka siatkowa – ile zarabiają siatkarze na świecie?

Trudno porównać zarobki zawodników siatkówki do innych dyscyplin, ponieważ nie opiewają one na wiele milionów. Trudno znaleźć rzetelne źródło, by odpowiedzieć na pytanie, ile zarabiają siatkarze w Polsce. Zagraniczne stawki są z pewnością wyższe, ponieważ zawodnicy klubów włoskich mogą liczyć nawet na stawki rzędu 200 000 euro za jeden sezon. Należy podkreślić, że jest to minimalna stawka.

Ile zarabiają polscy siatkarze?

Pytanie ile zarabiają polscy siatkarze pojawia się najczęściej w kontekście trwających mistrzostw. Gra naszych zawodników jest zawsze pełna emocji. Cechą charakterystyczną polskich siatkarzy jest ogromna wola walki i podejmowanie jej do samego końca, dopóki piłka jest w grze. Tym bardziej wiele osób nurtuje pytanie ile zarabiają polscy siatkarze. Wiele wskazuje na to, że są to stawki sięgające około 300.000 euro rocznie. Porównując je do zarobków piłkarzy, są o wiele niższe. Nigdzie jednak nie ma danych mówiących konkretnie ile zarabiają polscy siatkarze, pozostaje to w sferze domysłów.

Najlepiej zarabiający siatkarze

Listę najlepiej zarabiających siatkarzy zdecydowanie otwiera Wilfredo Leon – zawodnik polskiej drużyny. Kluby rzadko jasno wskazują, ile zarabiają ich zawodnicy, dlatego można jedynie spekulować. Na drugim miejscu znajduje się Georg Grozer, który prawdopodobnie może liczyć na zarobki rzędu 500.000 euro w skali roku. Najlepiej zarabiający siatkarze to również Aaron Russel, Aleksandar Atanasijević oraz Ricardo Lucarelli. Tak naprawdę najlepiej zarabiający siatkarze i tak otrzymują mniejsze środki, niż piłkarze.

Zarobki polskich siatkarzy

Zarobki polskich siatkarzy owiane są tajemnicą, wiele zależy od tego, w jakim klubie grają na co dzień. Na dodatkowe środki mogą liczyć zajmując miejsce na podium podczas najważniejszych imprez sportowych. Oczywistym jest, że zarobki polskich piłkarzy wynikają głównie z gry w klubach, nie mogą oni liczyć na tak częste kontrakty marketingowe, jak na przykład piłkarze. To właśnie dlatego zarobki polskich siatkarzy są niższe.

Najdroższe transfery siatkarskie

Oczy miłośników i znawców z zakresu sportu często kierowane są na najdroższe transfery siatkarskie. Jednym z nich było na przykład przejście polskiego reprezentanta – Michała Kubiaka – z tureckiego klubu do japońskiego. Prawdziwym szokiem i jednocześnie najdroższym transferem siatkarskim było przejście do innego klubu Jegora Kljuki. Jest to obecnie ewenement, jeśli chodzi o najdroższe transfery siatkarskie. Zawodnik opuszcza Fakieł Nowy Urengoj na rzecz Zenit Sankt Peterpburg.

Ile zarabia Wilfredo Leon?

Oglądając poczynania polskich siatkarzy wielu kibiców z pewnością zastanawia się, ile zarabia Wilfredo Leon? Zawodnik daje się poznać jako jeden z najlepszych. Jego wyniki jak najbardziej uzasadniają zarobki, które szacowane są na 900.000 euro w ciągu roku. Obecnie duża część chłopców chce być jak Wilfredo Leon. Zarobki jeszcze nie robią na nich dużego znaczenia, lecz umiejętności grania w siatkówkę już tak. To ile zarabia Wilfredo Leon zdecydowanie robi wrażenie, podobnie jak jego gra na boisku siatkarskim.

Wilfredo Leon – z czego wynikają jego zarobki

Jednym z najmocniejszych zawodników siatkarskich jest Wilfredo Leon. Zarobki z tytułu gry w Perugii opiewają na niemal milion euro w skali roku. Ta kwota robi wrażenie i jest całkowicie uzasadniona. Dzięki wzorowej współpracy wszystkich zawodników kibice mogli oglądać profesjonalną grę do wielu zwycięstw przyczynił się w dużej mierze Wilfredo Leon. Zarobki zawodnika są tym wyższe, im więcej zwycięstw na najważniejszych turniejach odnosi drużyna. Odpowiedź na pytanie ile zarabia Wilfredo Leon może robić wrażenie, jednak warto mieć na uwadze, że nie dorównują one zawodnikom piłki nożnej.

Ile zarabia siatkarka?

Mecze siatkówki zawsze wzbudzają mnóstwo wrażeń, głównie tych pozytywnych. Dużą popularnością cieszą się również mecze kobiet. Ile zarabia siatkarka? Zgodnie z zamieszczonymi w sieci informacjami, rekordzistką jest Gabrielle Reece, która co prawda już nie jest aktywną siatkarką, a mimo to nadal znajduje się na podium. Kolejne miejsca zajmują Kerri Walsh, Misty May-Treanor i Jekaterina Gamowa-Mukasej. To ile zarabia siatkarka zależy od klubu w którym gra oraz ewentualnych kontraktach reklamowych.

Zarobki siatkarek Chemik Police

Klub Chemik Police jest znany z najbardziej spektakularnych i nieoczywistych transferów. Zarobki siatkarek Chemik Police opiewają na około 200.000 złotych rocznie. Wiele zależy od tego, jakie osiągają wyniki i czy grają w zagranicznych klubach. Jeśli tak, wypłacane kwoty są znacznie wyższe. Zarobki siatkarek Chemik Police budzą zainteresowanie kibiców, ponieważ jest to jeden z najlepszych polskich klubów. 

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę