Ile zarabia operator żurawia?

To, ile zarabia operator żurawia zależy od wielkości miejscowości, w której pracuje, stażu i wykształcenia. W tym zawodzie niezbędne jest posiadanie odpowiednich zezwoleń na przemieszczanie ładunków o dużej wadze, ich załadunek oraz transport i montaż. Żuraw, znany również pod nazwą dźwigu jest jedną z największych maszyn roboczych. Odpowiedź na pytanie ile zarabia operator żurawia składa się z kilku składowych. Nie każdy może sobie zdawać sprawę, jak ogromną odpowiedzialność ponosi operator żurawia wieżowego. Zarobki wynoszą od około 4.060 do 6.400 złotych brutto. 

Czy można określić, ile zarabia operator żurawia?

Nie można jednoznacznie określić, ile zarabia operator żurawia wieżowego. Zarobki w tym zawodzie bywają uzależnione od wykształcenia, stażu pracy, wielkości firmy oraz województwa, w którym się go wykonuje. Zasadniczo żurawie dzieli się ze względu na udźwig, typ i inne znaczące parametry. Z uwagi na wykonywanie pracy na wysokościach, trzeba ukończyć stosowny kurs. Dopiero wtedy można pracować jako operator żurawia wieżowego. Zarobki początkującego są mniejsze, ale również liczba godzin pracy może być nieco mniejsza. Podczas kursu zdobywa się wiedzę teoretyczną, a następnie praktyczną.

Operator żurawia wieżowego – co wpływa na zarobki?

Na podstawie ukończonego kursu i zdanego egzaminu, kandydat otrzymuje zaświadczenie kwalifikacyjne, wydawane przez Urząd Dozoru Technicznego. Taki dokument jest ważny 5 lat, po tym czasie obowiązkiem pracownika jest przedłużenie uprawnień. Zarobki operatora żurawia zachęcają wielu ludzi do podjęcia pracy w tym zawodzie. Trzeba jednak liczyć się z tym, że wykonywany jest na dużych wysokościach, dlatego osoby cierpiące na lęk przed wysokościami nie nadają się do tej pracy. Konieczne jest zatem posiadanie odpowiednich predyspozycji.

Zarobki operatora żurawia

Zarobki operatora żurawia

Zgodnie z powyższym, zarobki operatora żurawia zazwyczaj nie przekraczają 6.400 złotych, średnio wynoszą około 5.000 złotych brutto. Oczywiście nie jest to niska stawka, ale biorąc pod uwagę ogromną odpowiedzialność spoczywającą na operatorze – adekwatna. Tak naprawdę praca operatora żurawia to zespół wielu działań. Mają one jeden, wspólny cel, przemieścić w bezpieczny sposób ładunek, z jednego miejsca w drugie. W zakres jego obowiązków wchodzi między innymi zapoznanie się ze wszystkimi oznaczeniami ostrzegawczymi odnośnie konkretnych elementów roboczych.

Operator żurawia samojezdnego – zarobki

Równie dużą odpowiedzialność ponosi każdy operator żurawia samojezdnego. Zarobki wyglądają podobnie jak w przypadku operatorów klasycznego żurawia. Wymagane jest przede wszystkim prawo jazdy kategorii C i stosowne kursy. Zdobywa się na nich wiedzę teoretyczną i praktyczną. W drugiej części chodzi o posługiwanie się wszystkimi elementami w żurawiu. Nie każdy jednak może pracować jako operator żurawia samojezdnego, zarobki to jedno, ale predyspozycje są równie ważne. W tym zawodzie ponosi się odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje i wszystkich obecnych na budowie.

Operator dźwigu samojezdnego – zarobki

Ile średnio może zarabiać operator dźwigu samojezdnego? Zarobki wynoszą mniej więcej od 4.000 do maksymalnie 6.000 złotych. Jest to dość duża rozbieżność stawek, ale składa się na to wiele czynników. Jeśli inwestycja jest duża, to potrzebne są również zaawansowane maszyny do przenoszenia wszelkich ciężkich elementów. Takie prace może wykonać jedynie profesjonalny operator dźwigu samojezdnego – zarobki jak najbardziej odpowiadają ogromnej odpowiedzialności. Są oczywiście i tacy, którzy uznają, że wynagrodzenie jest za niskie. Przyczyną może być poszukiwanie zleceń jedynie w mniejszych miejscowościach. Oferowanie usług w większych miastach lub na ich obrzeżach prawdopodobnie wpłynie na zarobki.

Ile zarabia operator dźwigu?

Zapewne dość duże grono osób kształcących się na kierunkach budowlanych, zastanawia się nad pracą jako operator dźwigu samojezdnego. Zarobki nie są niskie, trzeba jedynie zadbać o odpowiednie doszkolenie i zdobycie praktyki. Odpowiedź na pytanie ile zarabia operator dźwigu jest dość korzystna, chociaż istnieją lepiej opłacane zawody. Jednak dla niektórych praca na wysokościach jest satysfakcjonująca. Wtedy znaczenie pytania ile zarabia operator dźwigu nieco spada. Nie można jednoznacznie wskazać ile zarabia operator żurawia wieżowego, ponieważ jest to zależne choćby od stażu pracy.

Ile zarabia operator żurawia wieżowego?

Prace na wysokościach są bardzo niebezpieczne, może wydarzyć się szereg niespodziewanych sytuacji. Nie zmienia to faktu, że wiele osób zastanawia się ile zarabia operator żurawia wieżowego. Zakładając, że podejmuje się współprace z właścicielami wielu obiektów, zarobki mogą sięgać nawet 7.000 złotych. Trzeba jednak mieć na uwadze, że warunki atmosferyczne nie zawsze sprzyjają. Nie mniej jednak to ile zarabia operator żurawia wieżowego skutecznie zachęca do zapisania się na kursy i rozpoczęcie pracy w tym zawodzie.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę