Ile zarabia tester oprogramowania?

Aby odpowiedzieć na pytanie, ile zarabia tester oprogramowania warto w pierwszej kolejności opowiedzieć, czym się zajmuje. Otóż jest odpowiedzialny za prawidłowe działanie oprogramowania, wszelkie ewentualne błędy zgłasza na bieżąco. Jest to możliwe dzięki przeprowadzaniu testów funkcjonalności, poświęca się na to naprawdę dość dużo czasu. Zatem w świetle powyższego ile zarabia tester oprogramowania? Są to kwoty od około 6.800 złotych brutto na godzinę do maksymalnie 8.200 złotych. Tak naprawdę niewiele osób zarabia mniej od dolnego pułapu. Wiele firm poszukuje testerów oprogramowania, ponieważ branża IT cały czas się rozwija, w bardzo szybkim tempie. W początkowej fazie głównym obowiązkiem testera jest zapoznanie się z opisem działania aplikacji, czyli wstępnymi założeniami.

Czy można jednoznacznie określić, ile zarabia tester oprogramowania?

Jednym z bardziej popularnych zawodów w dziedzinie IT jest tester oprogramowania. Zarobki zazwyczaj nie przekraczają 8.200 złotych brutto miesięcznie. Na osobie wykonującej ten zawód ciąży ogromna odpowiedzialność, musi ona zadbać o sprawdzenie każdego aspektu działania programu, czy aplikacji. Wszelkie ewentualne nieprawidłowości należy skrupulatnie notować i następnie przedstawić przełożonemu. W końcu produkt finalny w postaci sklepu internetowego, strony, czy aplikacji trafia do klienta, który płaci za dobrze wykonaną usługę. Tak naprawdę w Internecie znajduje się mnóstwo ofert pracy dla testera oprogramowania. Zarobki są wysokie, dlatego chętnych do wykonywania tej pracy również nie brakuje. Dobrze jeśli wykonywana praca jest jednocześnie pasją, wówczas wszystko robi się z dużymi chęciami.

Tester oprogramowania – zarobki

Co głównie skłania młodych ludzi do wyboru zawodu testera oprogramowania? Zarobki to jedno, ale drugie to znajomość zasad panujących w branży IT. Wskazana jest przede wszystkim spostrzegawczość i kreatywność, ewentualne błędy na stronach www lub niedociągnięcia nie są podawane na przysłowiowej tacy. Wskazana jest wnikliwość i stosowanie najbardziej zaawansowanych metod technologicznych na sprawdzanie poprawności wszystkich wdrożonych funkcji. Generalnie występuje podział na dwóch testerów oprogramowania. Zarobki między nimi mogą się różnić, ale niekoniecznie muszą, jeśli nawet – to nie są to duże kwoty. Generalnie osoba wykonująca ten zawód może zasilać zespół developerski lub zajmować stanowisko w niezależnym dziale testów. Zazwyczaj zależy to od zapotrzebowania w danej firmie.

Ile zarabia tester manualny?

Kolejnym, bardzo ważnym pytaniem uzupełniającym jest ile zarabia tester manualny? Wygląda to podobnie jak w przypadku automatycznego, wynagrodzenia sięga do 8.300 złotych brutto na miesiąc. Sprawdzanie danej strony, sklepu, aplikacji manualnie zakłada wyłącznie pracę człowieka. W pracy nie wykorzystuje się żadnych innych technik, dodatkowych narzędzi. Cała praca zajmuje zdecydowanie więcej czasu, jednak nie jest potrzebna znajomość programowania. To ile zarabia tester manualny zależy od kilku czynników, między innymi ilości zleceń. Zwłaszcza w przypadku, gdy jest freelancerem. Nieco inaczej wygląda sytuacja, gdy podstawą jego zatrudnienia jest umowa o pracę na pełen etat. Wówczas ustanawia się płacę zasadniczą na dokumencie. W zależności od dobrej woli przełożonego, możliwe jest naliczanie premii.

Tester aplikacji – zarobki

Chcąc móc wykorzystywać swoją wiedzę z zakresu IT, można szukać pracy w charakterze testera aplikacji. Zarobki mogą naprawdę zadowolić, nawet najbardziej wymagających. Testowanie aplikacji jest zajęciem wymagającym skupienia i stosowanie najbardziej skutecznych metod. W końcu chodzi o to, aby w miarę możliwości szybko sprawdzić poprawność stworzonego oprogramowania. Co do zasady każda aplikacja musi działać bez zarzutu, stąd ogromna odpowiedzialność, jaką bierze na siebie tester aplikacji. Zarobki są adekwatne do zgromadzonej wiedzy, na uzyskanie której poświęcić należy dużo czasu i nierzadko środków pieniężnych. Warto pamiętać jednak, że w tym zawodzie zawsze znajdzie się zatrudnienie.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę