Jak się pije Tequile?

Kultura spożywania alkoholu różni się w zależności od kraju czy grupy kulturowej. Kiedy siadamy w polskich barach, na stołach najczęściej można spotkać kieliszki wódki, z kolei w kraju sąsiednim, w Niemczech, większość społeczeństwa chętniej zamawia piwo. Świat jest bardzo zróżnicowany w zależności od szerokości geograficznej, jednak często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak duże mogą być to różnice, oraz jak pozornie niewielkich zwyczajów czy przyzwyczajeń one sięgają. Podczas gdy Polacy i Niemcy popijają swoje napoje, w Szkocji i w Irlandii bardzo chętnie popija się whisky, a we Włoszech na wielu stołach znajdziemy czerwone i białe wina, które tworzone są, podobnie jak popularna w Grecji Metaxa, z owoców winogron. Wszystkie wyżej wymienione kraje leżą tylko na jednym kontynencie, Europie, a mimo to, są one zróżnicowane bardziej, niż moglibyśmy przewidywać. Kiedy wyjedziemy poza Europę i zdecydujemy się na odwiedzenie innych kontynentów, różnic znajdziemy o wiele więcej, a każda z nich będzie wynikała z różnych przyczyn. Można by było mówić o tych różnicach w nieskończoność, oraz wymieniać najpopularniejsze trunki dla każdego kraju z osobna, jednak mija się to z celem. Lepiej jest próbować tych trunków, niż po prostu o nich czytać, dlatego też import alkoholi z innych krajów już od wielu lat kwitnie. Niektóre napoje alkoholowe, takie jak whisky, czy Jagermeister, możemy znaleźć w wielu marketach w różnych odmianach, a także pochodzące od różnych producentów, jednak są pewne trunki, które w Polsce zaczyna się dopiero doceniać. Jednym z takich trunków jest tequila, która choć popularna w Polsce, już od wielu lat, wciąż dopiero jest odkrywana. Zanim zdecydujemy się na spróbowanie tequili, warto poznać o niej kilka interesujących faktów, które dodadzą w trakcie spożywania tego trunku wielu wrażeń. Tequila to meksykańska wódka, której zawartość procentowa alkoholu waha się w granicach od 35% do 55%, a produkuje się ją z dosyć niezwykłego składniku, czyli sfermentowanego soku z niebieskiej agawy. W Meksyku trunek ten produkowano już w XVI wieku, jednak minęło trochę czasu, zanim zdobyła ona popularność. Tequile można dzielić na kilka odmian, z których każda ma swoją cechę charakterystyczną.

Jak smakuje tequila?

 To jak smakuje tequila, różni się w zależności od tego, na jaki rodzaj trunku postawimy. Te najmniej szlachetne i często najtańsze rodzaje, bez dodatków zazwyczaj nie są zbyt przyjemne w smaku, ponieważ podobnie jak zwykła wódka, jest to trunek mocny i dosyć gorzki. Jednak te najszlachetniejsze, produkowane z najlepszych składników rodzaje, mogą zaskakiwać bogactwem smaków, a także utrzymywać się na języku przez bardzo długi czas. To jak smakuje tequila, zależy od wielu czynników, jednak gorycz utrzymuje się niemal w każdym rodzaju.

Tequila – jak ją pić?

 Zanim zdecydujemy się na spróbowanie trunku, dobrym pomysłem może być zastanowienie się nad tym jak właściwie pić tequile. Najczęstszym i najbardziej znanym sposobem picia tego alkoholu, jest robienie tego za pomocą tzw. shotów, czyli ze zwykłych kieliszków, w towarzystwie limonki i soli. Te mniej szlachetne odmiany, najczęściej pije się w drinkach, podczas, gdy te najlepsze i najbardziej cenione, pije się z odpowiedniego szkła, nie spiesząc się i delektując smakiem. To jak się pije tequile, zależy głównie od jej odmiany.

Z czym pić tequile?

 Kiedy zadajemy sobie pytanie, z czym pić tequilę, zazwyczaj pierwsze składniki, jakie przychodzą nam na myśl to cytryna lub limonka, a także sól, ponieważ shoty są najpopularniejszą formą spożywania tego trunku. Najlepsze gatunki tego trunku, powinno się pić bez dodatków, ponieważ łącząc je z nimi traci on wtedy na swojej wartości, a całe gama smaków, którą można w nim znaleźć, zwyczajnie zanika. Natomiast to z czym pić „zwykłą” tequile, jest kompletnie inną sprawą. Tequila jest podstawą jednego z najpopularniejszych drinków, czyli margarity, która przygotowywana jest z łatwo dostępnych składników. Do tequili można dodać też tonik i plastry pomarańczy, co często okazuje się być bardzo dobrym rozwiązaniem.

Jak pić tequile z dziewczyny?

Pytanie jak pić tequile z dziewczyny, choć nie pada zbyt często, jest realnym problemem, zwłaszcza na imprezach. Robienie tzw. body shots, czyli picia alkoholu z ciała, to popularna praktyka, która cieszy się uznaniem zwłaszcza w krajach północnoamerykańskich. To jak pić tequilę z dziewczyny, nie jest trudnym procesem, jednak wymaga kilku kroków – najpopularniejszą metodą jest posmarowanie tequilą szyi dziewczyny, by później posypać ją solą. Sól zlizuje się, następnie wypija tequilę, która została wcześniej wlana do pępka osoby leżącej na stole. Ostatnim krokiem jest wysysanie soku z limonki, którą osoba, z której pije się shota, trzyma w zębach.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę