Jak zachowuje się zakochany, dojrzały mężczyzna?

Wydaje się, że stan zakochania zawsze wygląda tak samo, że każda miłość jest tą pierwszą, prawdziwą i że jej przedsmak, czyli stan zakochania niezmiennie w takim samym stopniu uderza w człowieka, który się zakochuje. Czy jednak na pewno? Czy zakochany dwudziestolatek przeżywa zakochanie tak samo jak mężczyzna dojrzały? Jak zatem zachowuje się zakochany dojrzały mężczyzna? Jak zachowuje się zakochany facet po 40? Jak zachowuje się zakochany facet po 50 a jak zachowuje się zakochany facet po 60? Czy tutaj też widać jakąś różnicę? A jak dojrzały mężczyzna okazuje zainteresowanie kobiecie? Tutaj chyba nie ma wątpliwości, że robi to inaczej niż nastolatek, ale może jednak nie? A jak kocha dojrzały mężczyzna? Czy ostrożniej i odpowiedzialniej niż mężczyzna młody? Na te wszystkie pytanie postaramy się odpowiedzieć poniżej.

JAK ZACHOWUJE SIĘ ZAKOCHANY FACET PO 40?

Jak zachowuje się zakochany facet po 40? W obecnych czasach często jest tak, że dopiero mężczyzna po 40 „ma czas” na zakochanie i miłość. Wcześniej nierzadko bywa tak, że w jego życiu tak naprawdę nie ma miejsca na związek, bo to miejsce jest zajęte przez pracę, robienie kariery i „dochodzenie do czegoś w życiu”. Dlatego właśnie zakochany facet po 40 nie jest niczym rzadkim. Taki facet właśnie wtedy odkrywa, że przyszedł w jego życiu czas na następny etap, na inny rodzaj relacji damsko męskiej, na trochę inne priorytety w życiu. Często mężczyzna po 40 osiągną już to co sobie założył na polu zawodowym i teraz oczekuje tego samego na polu prywatnym. I tu właśnie na scenę wkracza zakochanie. Jak zachowuje się zakochany facet po 40? Zakochany facet po 40 z pewnością traktuje osobę, w której się zakochał poważniej niż to robi zakochany dwudziestolatek czy trzydziestolatek, kiedy jeszcze zakłada, że związek wcale nie musi być poważny ani ważny i że może skończyć się szybko. Jak zachowuje się zakochany facet po 40? Zakochany facet po 40 oczekuje już od siebie, potencjalnej partnerki i relacji czegoś innego, bardziej wartościowego i głębszego. I na tym etapie swojego życia nie będzie się bał tego pokazać.

JAK ZACHOWUJE SIĘ ZAKOCHANY FACET PO 50?

Jak zachowuje się zakochany facet po 50? Zakochany facet po 50 to zakochany facet po 40 dziesięć lat później. To jest już czas na dojrzałe, odpowiedzialne zakochanie i dojrzałą, odpowiedzialną miłość. Oczywiście jeśli taka nie nastąpiła wcześniej. Jak zachowuje się zakochany facet po 50? Zakochany facet po 50 zna już kobiety i wie czego one oczekują od mężczyzny. Zakochany facet po 50 nie będzie zatem bał się spektakularnych gestów sugerujących jego zakochanie, ale też nie będą to gesty bez jakiejś większej głębi i planu. Zakochany facet po 50 zachowuje się już bowiem racjonalnie i w swojej dojrzałości wie, że swoimi oraz czyimiś uczuciami nie należy szastać bez opamiętania i z bezwzględnością. Jak zachowuje się zatem zakochany facet po 50? Tak jak każdy inny zakochany facet tyle, że z dużą odpowiedzialnością. Zakochany facet po 50 w swoim zakochaniu potrafi zaskakiwać i nie szczędzi przy tym środków ani sposobności na to, by to swoje zakochanie okazać osobie, na której mu zależy. Zakochany facet po 50 nie unika bliskości i planowania przyszłość z kobietą, w której się zakochał.

zakochany facet po 50

JAK ZACHOWUJE SIĘ ZAKOCHANY FACET PO 60?

Czy już pisaliśmy tutaj, że zakochany facet po 40, zakochany facet po 50 i zakochany facet po 60 zachowują się w swoim zakochaniu bardzo podobnie? Jak zachowuje się zakochany facet po 60? Zakochany mężczyzna po 60 wie, że nie ma już nic do stracenia i w swoim zakochaniu może „iść na całość”. I często tak właśnie robi. Jak zachowuje się zakochany facet po 60? Zakochany facet po 60 jest mężczyzną, który ma już poukładane swoje życie zawodowe i osobiste na tyle, by stan zakochania potraktować jako rzecz w swoim życiu wyjątkową i wartą tzw. zachodu. Jak zachowuje się zakochany facet po 60? Zakochany mężczyzna po 60 nie wstydzi się swoich uczuć, jest pewny siebie i świadomy swojej wartości. I to właśnie poprzez swoje zachowanie chce pokazać kobiecie, która wzbudziła jego zainteresowanie i w której się zakochał. Gdy czuje taką potrzebę zakochany facet po 60 obdaruje ukochaną kwiatami bez okazji, zabierze na romantyczny wyjazd, okaże czułość. Będzie w tym wszystkim bardzo taktowny i wyrozumiały, co będzie wskazywać na jego dojrzałość emocjonalną, którą w tym wieku na pewno już posiadł i z której wie jak korzystać.

JAK DOJRZAŁY MĘŻCZYZNA OKAZUJE ZAINTERESOWANIE KOBIECIE?

Jak dojrzały mężczyzna okazuje zainteresowanie kobiecie? Po pierwsze dojrzały mężczyzna okazując zainteresowanie kobiecie zrobi to w sposób odpowiedzialny i racjonalny. Będzie dbał o kontakt z kobietą, która zwróciła jego uwagę, ale nie będzie to kontakt nastawiony na szybkie dojście do celu przy użyciu tanich środków. Dojrzały mężczyzna zadba o to, by kobieta czuła, że zainteresowanie z jego strony jest szczere. Jak jeszcze dojrzały mężczyzna okazuje zainteresowanie kobiecie? Wydaje się, że na tym polu niewiele różni go od młodszego mężczyzny, który okazuje zainteresowanie kobiecie. Taki dojrzały mężczyzna okazując zainteresowanie kobiecie będzie chciał jej zaimponować, choć na pewno w bardziej wyrafinowany i wyważony sposób niż zakochany nastolatek. Chęć zaimponowania osobie, którą się mężczyzna interesuje jest jakby wpisana w męskie DNA. W ten sposób mężczyzna chce pokazać, że jest wart tego, by i ta kobieta zainteresowała się nim. Czy jest jeszcze coś ponad to? Jak dojrzały mężczyzna jeszcze okazuje zainteresowanie kobiecie? Dojrzały mężczyzna wie, że kobiety cenią sobie bezinteresowną pomoc i oparcie. Ponadto dojrzały mężczyzna sam jest już na tyle pewny siebie i swojej wartości, że wie, iż to oparcie i pomoc może kobiecie ofiarować, gdy tylko ona się do niego po takowe zwróci. Dla dojrzałego mężczyzny związek to świadoma decyzja, dlatego też swoje zainteresowanie dojrzały mężczyzna również okazuje świadomie.

JAK KOCHA DOJRZAŁY MĘŻCZYZNA?

Jak kocha dojrzały mężczyzna? Zanim odpowiemy na to pytanie warto zastanowić się kim jest dojrzały mężczyzna lub jak go definiujemy. Czy chodzi o mężczyznę dojrzałego wiekiem czy nie do końca? Czy pytanie jak kocha dojrzały mężczyzna nie powinno się odnosić bardziej do mężczyzny, który po prostu dojrzał do miłości i odpowiedzialności, która z taką decyzją się wiąże? Okazuje się bowiem, że decydując się odpowiedzieć na to pytanie nie można nie pokusić się o to, by te dwie dojrzałości rozdzielić i dojrzałość w postaci przeżytych lat postawić naprzeciw dojrzałości emocjonalnej, która niekoniecznie musi iść w parze z wiekiem. 

zakochany facet po 40

Zatem jak kocha dojrzały mężczyzna? Na potrzeby tego artykułu przyjmijmy, że dojrzały mężczyzna będzie zarówno dojrzały emocjonalnie jak i wiekowo. To ułatwi rozwinięcie tematu. Jak więc kocha dojrzały mężczyzna? Dojrzały mężczyzna kocha odpowiedzialnie. Ponieważ mężczyzna dojrzały w swoim życiu przeżył już i wzloty i upadki różnego kalibru, ponieważ zmagał się już z niejedną skomplikowaną sytuacją (niekoniecznie uczuciową) i przechodził przez różne kryzysy w swojej dojrzałości wie już czym jest prawdziwa miłość i z jakiego typu emocjami, decyzjami i z jakim postępowaniem względem drugiej osoby się ona wiąże. Taki mężczyzna jest już na tyle stabilny emocjonalnie i osadzony w swoim życiu, że jeśli decyduje się kochać i decyduje się na związek z drugą osobą to traktuje go z szacunkiem i odpowiedzialnością. Dojrzałość to jest bowiem umiejętność nie uciekania przed problemami (w związku również), gdy takie się pojawiają, ale stawianie im czoła i szukanie rozwiązania, które pozwoli iść dalej. 

Jak jeszcze kocha dojrzały mężczyzna? Dojrzały mężczyzna kocha wyrozumiale, bo wie już, że zarówno on jak i jego partnerka są tylko ludźmi i mogą popełniać błędy, które wcale nie muszą związku przekreślać. Taki mężczyzna rozumie już, że miłość to nie tylko fajerwerki, ale również zobowiązanie, uczciwość i wyrozumiałość partnerów względem siebie. To umiejętność wybaczanie i pójścia dalej. Jak jeszcze kocha dojrzały mężczyzna? Bez niedopowiedzeń, domysłów i pretensji. Dojrzały mężczyzna wie co w związku jest ważne i nie traci swojej energii i czasu na to, by snuć nieprawdziwe wizje. Jest na to zbyt świadomy i pewny siebie. Dojrzały mężczyzna kocha tak jak powinna wyglądać prawdziwa miłość.

Zobacz również:

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę