Jaką drabinkę gimnastyczną wybrać?

Sport to zdrowie. Wie to niemal każdy. Chociaż mam nawet wrażenie, że świadomość na temat jego zbawiennego wpływu na nasz organizm, w ostatnich czasach tylko rośnie. W dobie, gdy coraz więcej treningów dostępnych jest na YouTube, ochoczo kupujemy niezbędny do ich przeprowadzenia w domu, sprzęt. 

Co może znajdować się w takim wyposażeniu? Należą do nich między innymi drabinki. Do ćwiczeń w domu, sprawdzają się bowiem idealnie. Jaką wybrać? Podpowiadam w niniejszym artykule. 

Drabinki gimnastyczne do pokoju 

Decydując się na mocowanie drabinki gimnastycznej do ściany, zyskujemy bardzo wiele. Oprócz sprzętu, który świetnie sprawdza się jako przyrząd gimnastyczny, może również spełniać bowiem funkcjonalność mebla. Przyrząd ten może urozmaicić swoim nietuzinkowym designem, wygląd naszego wnętrza. 

Na rynku jest bardzo wiele firm, produkujących drabinki do ćwiczeń w domu. Jaką z nich wybrać? W tej kwestii można na przykład zaznajomić się z ofertą przedsiębiorstwa BenchK i ich serią 110. Co powiecie na przykład o modelu BenchK 113? Łączy on w sobie nie tylko funkcjonalność, ale też uniwersalny design, nadający się do wielu wnętrz. Ta drabinka gimnastyczna (ang. stall bars) i wymiary, które posiada, pozwolą na jej montaż w wielu dziecięcych pokojach. Warto również wspomnieć, że posiada ona dodatkową nakładkę w postaci biurka. Jest on bardzo łatwy do demontażu, na przykład na czas treningu.

Myślę, że produkty tej firmy, zadowolą nie jednego konesera designu. Wiele osób obawia się bowiem, że mocowanie drabinki gimnastycznej do ściany, wpłynie w znaczący sposób na pogorszenie się wyglądu naszych wnętrz. 

Nic bardziej mylnego. W dzisiejszych czasach, drabinki do ćwiczeń w domu, są wykonane w taki sposób, aby nie odejmowały urody naszym pomieszczeniom. I takie właśnie są między innymi te, od przedsiębiorstwa BenchK.

Drabinki gimnastyczne do pokoju, umożliwiają przeprowadzenie wielu różnorodnych ćwiczeń. Należą do nich na przykład:

  • unoszenie nóg w podporze
  • unoszenie nóg w podporze ze skrętami
  • brzuszki na ławeczce
  • unoszenie nóg ze skrętem w zwisie
  • unoszenie bioder w podporze na łokciu, bokiem
  • podciąganie kolan w planku przy pomocy taśm do ćwiczeń
  • pompki na poręczach
  • pompki przy drabince

Jest to zaledwie część ćwiczeń, które możemy wykonać na drabince gimnastycznej w naszym domu. Warto dodać jeszcze, że świetnie sprawdzą się one jednakowo dla dorosłych, jak i dla dzieci. Wiadomo bowiem nie od dziś, jak ważny jest ruch dla prawidłowego rozwoju tych drugich.

Drabinka gimnastyczna – wymiary 

Mocowanie drabinki gimnastycznej do ściany powinno odbyć się tylko po wcześniejszym dokonaniu pomiarów pomieszczenia, w którym ma być. Tylko na ich podstawie wiemy, jakie drabinki gimnastyczne do pokoju brać pod uwagę. 

W momencie, w którym dojdziecie do wniosku, że warto zacząć oglądać, jakie są drabinki gimnastyczne do pokoju, może się odmienić Wasze całe dotychczasowe życie. Nie od dziś bowiem wiadomo, że małe zmiany nawykowe na przykład w postaci codziennego ruchu, wpływają na pozytywne życie. Drabinka gimnastyczna, wymiary powinna mieć natomiast takie, które nie przytłoczą w żaden sposób naszego mieszkania.

Większość z tych, które dostępne są na rynku, są jednak skonstruowane tak, aby można je było bez problemu dopasować do wielu wnętrz. 

We wspomnianej już wcześniej przeze mnie firmie BenchK, można również zakupić na przykład drabinkę stalową. Jej wymiary, pozwalają na montaż w wielu domach. Dodatkowym jej atutem jest również fakt, że wszystkie elementy dodatkowe, może z łatwością zamocować jedna osoba dorosła. 

Jeśli interesujecie się zdrowym stylem życia, to mocno powinniście rozważyć montaż drabinek gimnastycznych w swoich mieszkaniach lub domach. Ich zamontowanie, pozwoli Wam na przeprowadzanie w domowym zaciszu najróżniejszych treningów. Rozważając ich zakup, powinniście również pamiętać o tym, że większość z nich bezproblemowo łączy w sobie funkcję sprzętu sportowego, z funkcjonalnością mebla. Ich ceny są przy tym mocno atrakcyjne. Jestem więc pewna, że każdy znajdzie coś dla siebie. A zdrowa, atletyczna sylwetka przestanie być już tylko marzeniem.

Sprawdź:

Artykuł sponsorowany

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę