Męski wypad jak zorganizować i gdzie pojechać?

Nawet w przypadku męskiego wypadu zorganizowanie wyjazdu nie należy do najprostszych zadań. Jednym nie pasuje data, drugim miejsce, a jeszcze innym koszty. W weekend, w tygodniu, jak to wszystko spiąć i zaplanować?

Zobacz Jakie wybrać spodnie w góry?

Dlaczego potrzebujesz męskiego wypadu?

Powodów oczywiście mogą być tysiące, jednak na ogół wyjazdy pomagają nam odpocząć i odciąć się na chwile od naszej codzienności. Praca, obowiązki no i przede wszystkim kobiety, męski wypad kategorycznie zabrania każdej z powyższych rzeczy.

Taki wyjazd to wspaniała okazja by spotkać się ze znajomymi czy przyjaciółmi i spędzić z nimi trochę czasu. Na co dzień może być to niemożliwe, każdy ma przecież swój własny grafik dnia, a one, jak na przekór, nie lubią zgrywać się ze sobą na wzajem.

Być może zwyczajnie w waszej paczce macie wspólne zainteresowania, a wyjazd zaplanujecie wokół nich. Coś takiego gwarantuje nam dobrze spędzony czas, a my wrócimy z wypadu zadowoleni.

Jak zorganizować męski wypad?

Rzeczywistość jednak nie zawsze maluje się tak jasnymi barwami. Na samym początku warto więc ustalić między sobą, jakie mamy oczekiwania względem wyjazdu. Niektórzy mogą preferować spędzenie go na różnych aktywnościach, a inni bardziej spokojnie, np. siedząc w domku i wypoczywając. Wobec czego warto powiedzieć o tym głośno, by następnie z góry ustalić charakter wyjazdu tak, aby nikt nie czuł się pominięty i rozczarowany.

Na tego typu wyjazd warto zabrać ze sobą dobrze znane nam osoby. Pozwoli wam to uniknąć przykrych sytuacji, które w ostateczności mogą nawet zrujnować cały wyjazd. Oczywiście męskie wypady mogą mieć również walory integracyjnie, pamiętajmy jednak, by zwyczajnie ich nie przeceniać. Jeżeli czujemy, że mimo krótkiej znajomości świetnie się z kimś dogadujemy, zaproszenie go nie będzie problemem. Uwzględnić tu jednak musimy zdanie całej grupy, aby nie wywołać możliwych konfliktów ani nie rezygnować z niczyjego komfortu.

Data to kolejna bardzo istotna rzecz, bez której tak właściwie nie zorganizujemy kompletnie nic. Jak już wspomnieliśmy, ciężko dograć wspólne terminy, dlatego warto skorzystać z okazji i wyjechać na męski wypad na przykład na weekend. Oczywiście jeżeli w grę wchodzi wzięcie urlopów itp., możemy zaplanować to o wiele bardziej dowolnie. Męski wypad na ogół kojarzy się z czymś raczej krótkim, jeżeli w planach mamy nieco inną wizję warto przedyskutować to z resztą ekipy.

Jak to wszystko uzgodnić? Najlepiej się spotkać (tu też dobrym momentem może być jakiś weekend) czy to kawiarni, restauracji, u kogoś z naszej paczki czy nawet zdzwonić się ze sobą online. Chodzi jedynie o to, by mieć czas i komfort do ustalenia wszystkich najważniejszych rzeczy.

Pamiętajmy, że nie wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Warto jednak, by najważniejszymi rzeczami, jak np. zakwaterowanie czy datę, mieć z góry ustalone.

Gdzie pojechać na męski wypad?

Wszystko zależy od charakteru wyjazdu, budżetu, czasu jaki sobie na niego dajemy i naszych oczekiwań. Męski wypad na weekend będzie różnił się od tygodniowej, czy nawet dłuższej wycieczki. Jak więc sobie z tym poradzić?

Najczęściej myślimy o górach, morzu, jeziorach itd. Możliwość wycieczek w okolicznościach pięknej przyrody jest kusząca, do tego w takich warunkach najczęściej wynajmujemy domek, który mamy do dyspozycji na własność. Umożliwia to zorganizowanie mniejszej imprezy, grilla itd. Jest to świetna forma na weekendowy męski wypad, jednakże może gorzej sprawdzić się na wyjazdach planowanych na tydzień.

Oczywiście jest to spory ogólnik, zawsze przecież możemy być grupą zapalonych wędkarzy, a 7 dni nad jeziorem to dla nas spełnienie marzeń. Jednak warto pamiętać, że nie musimy przywiązywać się do pomysłu jednego miejsca. Zawsze możemy odwiedzić ich kilka. W razie gdybyśmy nie mogli dojść do porozumienia, wybranie kilku lokalizacji i punktów wycieczki pomoże znaleźć złoty środek.

Co robić podczas męskiego wypadu?

No cóż, to męski wypad prawda? Jednak niezależnie od nazwy pamiętajmy, że jedziemy tam robić to, na co mamy ochotę. Nie musi być to przeładowana testosteronem forma spędzania czasu – ważne żebyśmy to my dobrze się bawili.

Wobec czego wybierzmy cel wyjazdu: zwiedzanie, odpoczynek, dobra zabawa czy imprezowanie. Następnie dobierzmy odpowiednią do naszych preferencji formę i cóż gotowe. Nie trzymajmy się utartych schematów. Męski wypad to coś, co sami definiujemy.

Zobacz: Męski wyjazd pod namiot latem – co ze sobą zabrać?

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę