Shopee – opinie. Czas dostawy, dlaczego jest tak tanio?

Dużo ostatnio mówi się o Shopee. Głośno zrobiło się o nich za sprawą niedawno opublikowanej reklamy, w której zastosowana została melodia popularnej piosenki dla dzieci, a także angażowaniu do promocji, znanych polskich celebrytów.  W niniejszym artykule spróbujemy znaleźć informacje na tematy, nurtujące wiele osób: Shopee, co to jest? Co wiadomo na temat kwestii, jaką jest czas dostawy i opinie co mówią na ten temat, a także czy Shopee jest bezpieczne. Jeśli więc rozważacie zakupy, na tej platformie, powinniście koniecznie przeczytać poniższy artykuł, do którego lektury serdecznie zapraszamy. 

Shopee – co to jest? Jak działa Shopee? 

Co to jest Shopee? Zaczęło się zastanawiać dużo osób, po emisji słynnej już w całym kraju reklamy. Spieszymy z odpowiedzią. Jest to przedsiębiorstwo, które założone zostało w Singapurze. Swoje usługi, koncentrują wokół branży, którą jest e-handel. Jak działa Shopee? Przede wszystkim, korzystać mogą z niej klienci urządzeń mobilnych oraz stacjonarnych. Ciekawostką jest, że chcąc przekonać użytkowników w Polsce do korzystania z niej, oferują darmową przesyłkę swoich produktów. Warto zaznaczyć również, że jesteśmy pierwszym krajem na mapie ich europejskiej ekspansji, która dopiero się rozpoczyna. 

Platforma oferuje swoim użytkownikom wiele produktów z różnej kategorii, do których należą między innymi:

  • akcesoria do domu i ogrodu
  • moda
  • sport i rekreacja
  • AGD
  • jedzenie

Jest to zaledwie kilka działów, które znajdują się na platformie. Jest ich tam jednak o wiele więcej. Co jeszcze można powiedzieć na temat, jak działa Shopee? Większość prezentowanych przez platformę rzeczy pochodzi z Chin. Można o tym dowiedzieć się, z adresu do ewentualnych zwrotów oraz reklamacji. Informacje te, są również udostępnione na ich stronie internetowej.

shopee opinie na trustpilot
Opinie na TrustPilocie nie zachęcają, ale spora część negatywnych opinii to opinie o natrętnej reklamie.

Czas dostawy – ile idzie paczka z Shopee i skąd jest wysyłka? 

Co wiadomo na temat,  ile idzie paczka z Shopee? Jak już wspomnieliśmy na początku tego artykułu, jest to firma założona w Singapurze i stamtąd też, wysyłane jest większość zamówień. Niektóre idą również z Chin oraz od lokalnych dostawców. Zatem ile idzie paczka z Shopee? Na ich stronie można znaleźć informacje na ten temat, które mówią o tym, że jest to uzależnione od miejsca wysyłki. Dane przedstawiają się, następująco:

  • Jeśli wysyłka jest od lokalnego dostawcy, czas dostawy wynosi 1 – 3 dni
  • Wysyłka zza granicy to około 9 – 18 dni

Można też wziąć pod lupę, co na temat, jakim jest czas dostawy, opinie nam powiedzą. A dowiedzieć się można z nich, naprawdę sporo. Przede wszystkim, przez wielu użytkowników proces ten porównywany jest do tego, który odbywa się w momencie złożenia zamówienia na naszej rodzimej platformie, którą jest Allegro. Zatem sprawa, którą jest czas dostawy, opiniowana jest przez nich w większości dobrze. 

Shopee – opinie z forum o aplikacji i promocjach

Wiele osób, które widziało już kampanię reklamową Shopee, w której udział wzięła również  Cleo, zastanawia się nad skorzystaniem z asortymentu, który jest prezentowany na ich platformie. Szukają przy tym opinii na forum, które jak w wielu tego typu wątpliwościach, są bardzo pomocne. Co można w nich znaleźć? Klienci tej platformy pozytywnie wypowiadają się na temat atrakcyjnych cen, które oferowane są przez Shopee. Często są konkurencyjne, jeśli porównuje się je z innymi tego typu sklepami. Co jeszcze można dodać ten temat? Pojawienie się na polskim rynku Shopee, wzbudza zainteresowanie wielu osób. Widać to dosadnie na forum dotyczącym platform, które pochodzą z Azji. Istnieje tam bardzo dużo wątków na ich temat, gdzie porusza się bardzo wiele kwestii z nimi związanych. Między innymi tych, na których odpowiedzi próbujemy znaleźć w tym artykule.

negatywna opinia o shopee
Źródło: gowork.pl. Przy tak dużej skali, zdarzają się pomyłki.

Aplikacja Shopee – opinie. Czy jest legit?  

Aplikacja Shopee i opinie, które są wystawione na jej temat, na pewno są pomocne dla wielu osób. Dają odpowiedzi na pytania na przykład takie, które zastanawiają się nad kwestią, jak działa ten sklep. Co można zatem się z nich dowiedzieć? Sama aplikacja Shopee opinie ma w większości pozytywne. Mówią o tym, że można zaoszczędzić naprawdę sporą ilość czasu, decydując się na jej instalację oraz późniejsze zakupy. Dzieje się tak, ponieważ, klient zyskuje możliwość zrobienia dużych zakupów potrzebnych rzeczy bez wychodzenia z domu. Niektórzy przyrównują to nawet, do tych, które robimy w markecie. Tutaj tylko z tą różnicą, że odbywa się to z perspektywy naszej ulubionej kanapy, a czasem nawet łóżka.

Shopee za 1 zł – opinie. Czy ta promocja jest bezpieczna? 

Wchodząc na polski rynek, Shopee uruchomiło mocną kampanię reklamową, akcentując ich obecność na naszym rynku usług e-handlu. Oprócz wykorzystania charakterystycznej melodii uruchomili też promocję przedmiotów za 1 zł. Czy jest to bezpieczne? Według wielu klientów, którzy zdecydowali się z niej skorzystać, jak najbardziej. Jest to idealna okazja, żeby przetestować jakość prezentowanych przez platformę produktów.  

Shopee – opinie z Wykop, co mówią na forum?  

Szukając danych oraz informacji, na temat funkcjonowania platformy Shopee, opinie z Wykop dużo powiedzą w tej kwestii. Użytkownicy tego serwisu, bardzo mocno dyskutują tam na ten temat. Wielu z nich zwraca uwagę na fakt, że pewne reklamy, które stosowane są przez tę azjatycką platformę, są dość jak na polskie realia, kontrowersyjne. Co jeszcze można tam przeczytać, na temat Shopee? Opinie z Wykop, są liczne, codziennie ich przybywa i nic nie zapowiada, że niebawem ustąpią. O czym jeszcze mówią? Wielu użytkowników entuzjastycznie wypowiada się na temat dobrodziejstw oferowanych przez to miejsce. Wraz z wejściem platformy do Polski, mogli spełnić swoje marzenia o posiadaniu przedmiotów, które można zakupić właśnie za jej pośrednictwem. 

negatywna opinia na shopee na wykopie
Na wykopie opinie są różne – od negatywnych, po pozytywne.

Shopee – opinie, czas dostawy

Platforma Shopee i skąd wysyłka mocno wpływają na czas dostawy. Jak już wspomnieliśmy kilka akapitów wcześniej, wysyłka odbywa się zarówno z Azji, jak i rynku lokalnego. O czym jeszcze można dowiedzieć się, szukając danych, na temat Shopee i skąd wysyłka? Na stronie swoje produkty oferuje wielu dostawców, którzy znajdują się w różnych zakątkach świata, co w znaczący sposób wpływa również na koszt wysyłki. Oczywiście powiedzieliśmy o tym, że polscy użytkownicy mają tę usługę za darmo, jednak przypuszczamy, że nie będzie to trwało wiecznie. Stąd w przyszłości pewnie, kupując coś w Shopee, aspekt skąd wysyłka, będzie wpływać mocno na finalny koszt naszych zakupów. 

Jedzenie z Shopee – opinie. Czy to bezpieczne?

Niektórzy odważnie, zamawiają też jedzenie z Shopee. Opinie zbiera przychylne. Według wielu jest to niepowtarzalna okazja, aby spróbować smakołyków, rodem z azjatyckiego rynku. Jednakże nie należy zapominać, że platforma wzbudza w ostatnim czasie wiele emocji a niekiedy i kontrowersji. Rozważając zatem jedzenie z Shopee, opinie na pewno pomogą podjąć decyzję, czy warto decydować się na taki zakup. 

Dlaczego na Shopee jest tak tanio? Odpowiadamy 

Dlaczego na Shopee jest tak tanio, to pytanie, nad którego odpowiedzią, zastanawia się spora liczba osób, które rozważają tam zakupy. My to sprawdziliśmy i nie omieszkamy się z Wami podzielić tą wiedzą. Przede wszystkim dzieje się tak za sprawą kuponów rabatowych, które bardzo często naliczają się użytkownikom podczas wykonywanych przez nich zakupów. Należy również wspomnieć o tym, że oprócz nich, często zniżki naliczane są również indywidualnie, przez wielu producentów produktów tam oferowanych. Te kwestie wpływają mocno na to, dlaczego na Shopee jest tak tanio.

Shopee a podróbki – czy są tam podróbki?

Jak ma się sprawa: Shopee a podróbki? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to zagadnienie. Wiele oferowanych produktów do złudzenia przypomina te oryginalne, niekiedy również cena jest zbliżona. Możliwe jest zatem, że szukając odpowiedzi na kwestię Shopee a podróbki, odpowiedź jest pozytywna. My jednak nie znaleźliśmy na to potwierdzenia. 

Podsumowując: czy Shopee jest bezpieczne? 

Wątek często poruszany przez użytkowników w internecie brzmi: czy Shopee jest bezpieczne? Z dostępnych na ten temat informacji wynika, że jak najbardziej. Zatem martwiąc się o to, czy Shopee jest legit nie musimy się więcej tego obawiać. Zakupy odbywają się tam bezpiecznie, a użytkownik może liczyć na liczne rabaty i zniżki, które są oferowane przez platformę i jej dostawców. 

Jeśli poszukujecie jakichś produktów do swojego domu albo na przykład dla swojego pupila, śmiało możecie skorzystać z Shopee. Kwestia tego, czy Shopee jest legit, nie musi już spędzać Wam snu z powiek. Platforma istnieje już od wielu lat i nie różni się praktycznie niczym, od innych azjatyckich platform, które są już dostępne w Polsce długi czas i przy tym mają się całkiem nie najgorzej, ciesząc się niemalejącą popularnością i powodzeniem wśród swoich użytkowników.

Zobacz też:

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę