Wymiary działki – jak sprawdzić? Po numerze, online, Geoportal

Rozważając zakup działki, często zastanawiamy się, jakie są jej dokładne wymiary i parametry. Szczegółowe dane możemy sprawdzić po numerze i online na portalu Geoportal. Znajomość dokładnych wymiarów działki i dane na jej temat pozwolą nam na określenie rozmiarów domu, który chcemy wybudować, a także na sprawdzenie, czy będzie to wykonane zgodnie z obowiązującymi normami budowlanymi. Geoportal jest stroną, która pozwala na przegląd numerów ewidencyjnych działek, co daje nam możliwość oszczędności czasu, który musielibyśmy przeznaczyć na wizyty w urzędach miast. Czyż nie zdarzyło się nam chociaż raz w życiu puścić wodzy fantazji na temat wymarzonego domu na przepięknej działce, pełnej roślin i upraw? No właśnie. Na szczęście wraz z postępującą informatyzacją wielu procesów (w tym budowlanych) spełnianie marzeń staje się coraz prostsze i przyjemniejsze. Trzeba tylko wiedzieć, od czego zacząć.

Jak sprawdzić dokładne wymiary działki?

Jak sprawdzić wymiary działki, to kwestia, nad którą zastanawiamy się, chcąc dokonać zakupu upatrzonego przez nas kawałka ziemi. Wraz z postępem technologii, wymiary działek są online. Szukając informacji, gdzie sprawdzić wymiary działek z pomocą przychodzi portal Geoportal. Znajomość dokładnych wymiarów działki to istotna wiedza, która ma znaczenie również w kontekście zachowania odpowiednich przepisów dotyczących odległości. Zasady budowlane mówią o utrzymaniu odległości 4 m pomiędzy ogrodzeniem a ścianą z oknami lub drzwiami, lub w przypadku ściany bez otworów, odległości 3 m. Dokładne wymiary działki można sprawdzić również w wydziale geodezji w starostwie powiatowym, urzędzie miasta lub wspomnianym wcześniej portalu Geoportal.

Jak sprawdzić wymiary działki po numerze?

Zastanawiając się, jak sprawdzić powierzchnię działki po numerze powinniśmy odwiedzić np. Geoportal, który stanowi ewidencję gruntów i budynków i jest oficjalnym portalem Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii. Numer powinniśmy wpisać w pole wyszukiwania, gdzie następnie wyświetlona zostanie poszukiwana przez nas nieruchomość. Po wykonaniu przez nas wymienionych czynności uzyskamy wymiary działki online. Dzięki portalowi Geoportal, a także danym dostępnym w urzędach miast możemy poznać dokładne wymiary działek.

Jak sprawdzić wymiary działki online?

Szukając informacji na temat gdzie sprawdzić wymiary działki, z pomocą przychodzi wspomniany już wielokrotnie portal o nazwie Geoportal. Znajomość dokładnych wymiarów działki, to pierwsza informacja, którą powinniśmy zdobyć, rozważając budowę domu. Następnie, powinniśmy zasięgnąć danych na temat planu zagospodarowania przestrzennego, a także warunków zabudowy i jej uzbrojenia. Warto również spróbować zdobyć numer księgi wieczystej, dzięki której będziemy mogli zweryfikować status prawny danej nieruchomości tj. czy nie posiada na sobie jakichś obciążeń hipotecznych. Rozważając, jak sprawdzić wymiary działki, możemy również spróbować zrobić to tradycyjną metodą, dokonując jej ręcznego pomiaru za pomocą odpowiednich narzędzi. Jak sprawdzić powierzchnię działki po numerze nie powinno stanowić kłopotu. Dzięki portalowi Geoportal możemy z łatwością sprawdzić wymiary online.

Jak sprawdzić wymiary działki na Geoportalu?

Jak zostało wspomniane już wcześniej, proces ten nie należy do trudnych. Do rozwiązania kwestii, jak sprawdzić wymiary działki na Geoportalu, wystarczy nam tylko znajomość numeru działki, który również możemy znaleźć za pośrednictwem wspomnianej wcześniej strony. Jeśli znamy już dane działki, która nas interesuje (tzn. jej numer), wystarczy, że wpiszemy go w wyszukiwarkę na stronie co stanowi rozwiązanie kwestii, jak sprawdzić wymiary działki na Geoportalu.

Dzięki stale rozwijającej się technologii coraz więcej nurtujących nas codziennych spraw, możemy rozwiązać bez wychodzenia z domu. Kolejki w urzędach miast nie należą do  ulubionej formy spędzania przez nas wolnego czasu. Na szczęście, wiele z tych niekiedy przykrych obowiązków, możemy już wykonać bez wychodzenia z domu. Do takiego obowiązku należą formalności związane z chęcią zakupienia przez nas działki i pozyskania na jej temat informacji. Dzięki portalom takim jak Geoportal możemy zaoszczędzić cenny czas, który możemy spożytkować np. na marzenia o idealnym domu, który już na niej zbudujemy. Czyż życie nie byłoby piękniejsze jakby rozwiązywanie problemów i ułatwianie sobie codzienności było tak dziecinnie łatwe jak znalezienie wymiarów działki na jednym portalu?

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę