Może się wydawać, że praca ze zwierzętami to sama przyjemność. Istnieje wiele zawodów, które dają mnóstwo satysfakcji i wiążą się z kontaktem głównie ze zwierzakami. Jednym z takich zawodów jest behawiorysta. Zarobki takiego specjalisty uzależnione są od wielu różnych czynników. Zawód ten często jednak stanowi uzupełnienie innej pracy, na przykład weterynarza, groomera czy petsittera. Dlatego też to jakie zarobki ma behawiorysta, ile zarabia, może się różnić w zależności od tego, na jaki profil działalności zdecyduje się dany specjalista oraz jak duże ma doświadczenie. Właściciele czworonogów często też zastanawiają się ile kosztuje behawiorysta i czy to droga usługa, zwłaszcza jeśli mamy psiaka, który wymaga, by trochę z nim popracować.
Jak zostać behawiorystą psów?
Istnieje wiele sposobów na to, by wykorzystać taką wiedzę w praktyce. Dlatego też na uzupełnienie swojej wiedzy i doświadczenia o behawiorystykę decydują się bardzo często osoby, które już wykonują jakiś zawód związany z psami. Wśród nich wymienia się, chociażby zootechników, groomerów, weterynarzy, ale też petsitterów, a także osoby, które prowadzą własny hotel dla zwierząt. Odpowiedź na pytanie o to, jak zostać behawiorystą psów jest prosta – należy zapisać się na specjalny kurs. Oczywiście polskie prawo nie zabrania zostania behawiorystą każdemu, kto zechce się tak nazwać i otworzyć własną działalność, ale bazując wyłącznie na swojej intuicji możemy wyrządzić czworonogom niedźwiedzią przysługę. Lepiej zatem zacząć od zapisania się na odpowiedni kurs. To, jakie ma behawiorysta zarobki może w przyszłości uzasadnić taki wydatek i sprawi, że szybko się on zwróci. Kurs z kolei pozwoli dokładniej poznać psychikę zwierzęcia, a także wyposaży kandydata na behawiorystę w niezbędne metody pracy i narzędzia do rozwiązywania najczęściej występujących problemów z czworonogami. Jest to o tyle szczególny zawód, że nawet kiedy dowiemy się już jak zostać behawiorystą psów, należy unikać tych szkoleń, które odbywają się wyłącznie online. W tym zawodzie trudno o nauczenie się czegokolwiek bez praktykowania. Dlatego też najlepiej szukać takich kursów, które pozwolą na zdobywanie wiedzy poprzez doświadczenie. Zanim też podejmiemy decyzję o założeniu samodzielnej działalności, warto wejść we współpracę z trenerem psów lub innym behawiorystą, by dalej szlifować swoje umiejętności.
Behawiorysta – ile zarabia?
Choć wielu właścicieli czworonogów jest coraz bardziej świadomych potrzeb swojego pupila – nie tylko tych fizycznych, ale też psychicznych, to jednak wciąż mało znanym zawodem jest behawiorysta. Zarobki w związku z tym nadal nie należą do najwyższych i stanowią raczej sposób na dorobienie sobie do głównej działalności lub poszerzenie obecnej oferty. Przy okazji jednak praktykujący behawioryści szerzą wiedzę na temat tego, jak dużą pomoc w problemach z ułożeniem czworonoga może stanowić właśnie behawiorysta. Ile zarabia taki specjalista za godzinę pracy? Najczęściej są to stawki od 50 do 200 złotych. Tym samym można też odpowiedzieć na pytanie o to ile kosztuje behawiorysta. Najczęściej trzeba się liczyć właśnie z takim wydatkiem.
Ile zarabia behawiorysta?
Podobnie, jak w przypadku wielu innych zawodów, również i w tym przypadku trudno o jednoznaczną odpowiedź. Można się jednak pokusić o ustalenie przybliżonych wartości. Wiemy już ile kosztuje behawiorysta. Idąc dalej tym tropem, możemy wywnioskować, że to, ile zarabia behawiorysta będzie zależało od jego stawki godzinowej i od tego, z jakim problemem u czworonoga ma on do czynienia. Im bardziej złożony przypadek, tym więcej pracy będzie potrzebował, a to przełoży się na zarobki. Oczywiście znaczenie ma też wielkość miasta, w jakim pracujemy oraz nasza renoma. Początkujący behawiorysta najczęściej zarabia najniższą krajową. Z czasem jednak pracując na własne nazwisko może liczyć na wyższe zarobki. U najlepszych są to kwoty oscylujące w okolicach 7-8 tysięcy złotych miesięcznie. Na wyższe zarobki mogą liczyć osoby prowadzące swoją działalność.