Co robi sekretarka w szkole lub w biurze? Jaki jest zakres jej obowiązków? Wbrew stereotypom, jest to bardzo potrzebny zawód, który bywa niedoceniany. Tymczasem nie jest to praca, którą może wykonywać każdy. Kiedy trzeba zająć się sprawnym obiegiem dokumentów i informacji w biurze czy w całej firmie, gdy trzeba umawiać spotkania i pilnować grafiku tych spotkań, a także załatwiać wiele drobnych, ale czasochłonnych spraw, przydaje się właśnie sekretarka. Zarobki na tym stanowisku często nie należą do wysokich, ale doświadczona osoba w dużej firmie może liczyć na wyższe wynagrodzenia oraz premie. Warto pamiętać, że to jakie ma zarobki sekretarka w szkole nie zawsze korzystnie wpływa na to, jak postrzegany jest ten zawód.
Co robi sekretarka w szkole?
Placówki oświatowe, takie jak szkoły, ale też przedszkola, a nawet żłobki bardzo często zatrudniają sekretarki. Zarobki w takich miejscach niestety jednak najczęściej plasują się na poziomie minimalnego wynagrodzenia lub nieco powyżej niego. A zatem praca sekretarki w szkole – na czym polega? Wbrew pozorom, może być ona dość wymagająca. Na jej głowie spoczywa prawidłowe działanie całego sekretariatu, ale też wsparcie pracy zarządu, prowadzenie planu spotkań, jak również obsługa urządzeń biurowych czy zapewnianie sprawnego obiegu dokumentów. Co robi sekretarka w szkole poza tym? Bardzo często jest łącznikiem pomiędzy uczniami, a dyrekcją szkoły lub innymi pracownikami placówki. Również do sekretariatu uczniowie zgłaszają się z dokumentami w czasie rekrutacji. Zajmuje się też całą korespondencją przychodzącą i wychodzącą. Co robi sekretarka w szkole w czasie roku szkolnego? Często do niej zgłaszają się również rodzice uczniów, szczególnie gdy chodzi o sprawy, w których uczestniczy dyrektor. Niewątpliwie też jest ona ważnym ogniwem na linii – pracownicy szkoły (nauczyciele, woźni, pracownicy kuchni), a dyrekcja.
Praca sekretarki w szkole – na czym polega?
Widząc, jak wiele zadań stoi przed taką osobą, trudno jest nie docenić jej wysiłków włożonych w prawidłowe funkcjonowanie całej placówki. Znamy już odpowiedź na pytanie – praca sekretarki w szkole, na czym polega, pora zapytać o to jakie ma sekretarka zarobki. Najczęściej spotykanymi widełkami wynagrodzenia na tym stanowisku jest przedział pomiędzy 2700 a 3100 zł netto. Wiele zależy też od samej szkoły, a także konkretnego miasta. Zarobki sekretarek w szkołach prywatnych i państwowych są porównywalne. Różnica jednak polega na tym, że w szkole państwowej sekretarka może także liczyć na trzynastą pensję, premie świąteczne oraz dofinansowanie do urlopu oraz inne benefity. W prywatnych placówkach nie jest to już tak często spotykane. Odpowiadając zatem na pytanie, ile zarabia sekretarka w szkole, można przyjąć właśnie kwotę oscylującą w granicach 3000 złotych netto miesięcznie.
Ile zarabia sekretarka w szkole i nie tylko?
Wiadomo już ile zarabia sekretarka w szkole. Placówki oświatowe nie są jednak jedynym miejscem, w którym osoba z takim doświadczeniem może znaleźć zatrudnienie. To, jakie ma dana sekretarka zarobki zależy w dużej mierze od jej doświadczenia i umiejętności, ale też od tego, w jakim miejscu pracuje. Jeśli jest to korporacja, to często może liczyć też na awans i premie oraz wyższe wynagrodzenie już na starcie, przy podjęciu pracy. Im większe miasta, tym większe będzie miała sekretarka zarobki. To ile zarabia sekretarka nie jest wyznacznikiem tego, ile może zarabiać w rzeczywistości. Jeśli jest to osoba, która podąża za zmieniającymi się potrzebami rynku, może spróbować swoich sił jako wirtualna asystentka. Wówczas swoje zarobki sekretarka tego typu może znacznie zwiększyć.
Ile zarabia sekretarka wirtualna?
Coraz więcej firm pracuje zdalnie, zatrudniając osoby z całej Polski. Swoje zarobki sekretarka może znacznie zwiększyć próbując swoich sił jako wirtualna asystentka. Wówczas może współpracować z różnymi firmami. Wtedy nie jest zatrudniona na etacie w jednym miejscu, swoją pracę może wykonywać z własnego domu i rozliczać się na podstawie godzin poświęconych na wykonanie zadań dla danego zleceniodawcy. Wówczas sama ustala swoje wynagrodzenie, a dla firm jest to wygodne – nie utrzymują pracownika, a wciąż mogą cieszyć się dobrze wykonaną pracą.