Ile zarabia technik hotelarstwa?

Wiele osób zastanawia się co można robić po hotelarstwie i ile zarabia technik hotelarstwa. Opcji jest wiele – przede wszystkim warto uzyskać podstawowe wykształcenie w szkole średniej na tytułowym profilu technika hotelarstwa. Praktycznie w każdym mieście znajduje się technikum z tym profilem i z reguły nie ma większego problemu aby się tam dostać. Technik hotelarstwa jest dobrą pracą dla osób, które uwielbiają pozostawać w kontakcie z innymi, są uśmiechnięte i pogodne. Jednak jak w każdej pracy wiele osób pyta o zarobki – Ile zarabia technik hotelarstwa? 

Ile zarabia technik hotelarstwa – odpowiadamy 

Technik hotelarstwa najczęściej na początku swojej drogi pracuje na tak zwanej recepcji. Jego zadaniem jest odbieranie telefonów, odpowiadanie na pytania gości, zameldowanie ich w hotelu, a także wymeldowanie. Minusem jest fakt, że praca ta jest zmianowa i bardzo często pracuje się nie tylko o poranku, ale również późnymi wieczorami i nocami. I o ile większośc klientów jest miła o tyle często trafia się na osoby, które nie mają zbyt dobrego humoru. Również z takimi klientami trzeba poradzić sobie w sprawny i kulturalny sposób. 

Ile zarabia technik hotelarstwa

Najczęściej praca na recepcji daje około 2500 – 3000 złotych brutto na miesiąc i może ją pełnić każdy technik hotelarstwa. Zarobki nie są zbyt wygórowane i wiele osób na nie narzeka.Czy to płaca odpowiednia za pełnione funkcje? Na to pytanie już każdy musi odpowiedzieć sobie sam. 

Co można robić po hotelarstwie? 

Wiele techników hotelarstwa zastanawia się co może robić po hotelarstwie? Jaką ścieżkę zawodową wybrać i czym się kierować. Wiele zależy od miejsca zamieszkania – czy to duże, średnie czy małe miasto. Jednak mimo wszystko jak sama nazwa profilu wskazuje największy odsetek osób po hotelarstwie trafia do hotelu. Najczęściej po hotelarstwie na początku pracuje się na recepcji, jednak później można awansować na kierownika recepcji. 

Najlepsi mogą zostać managerem całego hotelu, a najbogatsi jego dyrektorem. Wiele zależy od swojego sprytu, umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, ale również zasobności portfela. 

Technik hotelarstwa – zarobki z większym doświadczeniem 

W miarę doświadczenia istnieją opcje awansu dla technika hotelarstwa. Zarobki w momencie objęcia bardziej odpowiedzialnej funkcji są większe. Mowa tutaj o kierowniku recepcji. Zarobki takiej osoby sięgają już do 4000 złotych brutto na miesiąc. Z reguły kierownik recepcji musi zajmować się całym piętrem i świadczyć profesjonalne usługi. Taka osoba ma już większą wiedzę o hotelu i często zajmuje się opieką nad najważniejszymi klientami – to właśnie kierownik recepcji. Zarobki na tej funkcji są z pewnością bardziej satysfakcjonujące. 

Ile zarabia pokojówka? 

Jedną z funkcji, która jest niezbędna dla utrzymania odpowiedniej czystości i schludności hotelu jest dobra pokojówka. Ile zarabia pokojówka w polskich hotelach?

Serwis pokojowy niestety nie zarabia „kokosów”. Mimo, że to bardzo ważna praca to często jej praca jest niewdzięczna – za pewne z tego względu, że pokojówką może zostać każda kobieta. Odpowiadając na pytanie – Ile zarabia pokojówka większość serwisów odpowiada, że najniższą krajową scharakteryzowaną w danym roku kalendarzowym. 

Ile zarabia manager hotelu? 

Wiele osób zastanawia się kim jest i ile zarabia manager hotelu. Kim jest osoba na tym stanowisku? Manager hotelu jest jedną z najważniejszych osób w całym obiekcie. Sprawuje on wiele odpowiedzialnych funkcji do których potrzebuje unikatowych umiejętności. Oprócz zadowolenia wszystkich gości hotelowych musi trzymać pieczę nad ustalaniem grafików, zadowoleniem i płacami wszystkich pracowników pracujących w hotelu. W wyniku tego musi połączyć aspekty ekonomiczne z cechami „miękkimi” co nie jest najłatwiejsze. 

Aby przygotować się do zarządzania tak dużym obiektem często sam technik hotelarstwa nie wystarczy. Do zostania managerem hotelu wiele dyrektorów wymaga ukończenia wykształcenia wyższego kierunkowego. Może być to nawet ekonomia, biznes czy zarządzanie. Lecz ile zarabia manager hotelu w zamian za pełnione funkcje?

To kolejny szczebel w drabinie hotelowej. W wyniku tego zarabia z pewnością więcej niż kierownik recepcji, a najwięcej serwisów jednogłośnie mówi, że jego zarobki przekraczają 5000 złotych miesięcznie. 

Ile zarabia dyrektor hotelu? Zarobki 

Ile zarabia dyrektor hotelu? Zarobki osób na tym stanowisku są niesamowicie zróżnicowane. Osobą, która na swoich barkach utrzymuje hotel jest właśnie dyrektor hotelu. Zarobki za jego pracę są najwyższe z wszystkich pracowników i trudno jednoznacznie je zobrazować. Bowiem zależą od wielu zmiennych jak położenie hotelu, ilość gwiazdek czy jego jakość. Jego zadaniem jest głównie pozyskiwanie funduszy, zarządzanie umowami z największymi kontrahentami i dbanie o renomę hotelu na skali krajowej czy nawet światowej. 

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę