Ile zarabia trycholog?

Trycholog może wykonywać swój zawód w miejscach, gdzie oferuje się różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne oraz lecznicze na obszarze skóry głowy. Są to między innymi salony kosmetyczne, fryzjerskie, czy odnowy biologicznej – wiele z nich funkcjonuje na terenach obiektów wypoczynkowych. Możliwe jest również rozpoczęcie prowadzenia własnej praktyki dermatologicznej, co z punktu widzenia zarobków trychologa może być bardziej opłacalne, niż etat. Powstaje zatem pytanie: ile zarabia trycholog? W przypadku tego zawodu zależnością jest stopień zaawansowania problemów ze skórą głowy oraz zakresem świadczonych usług. W większości gabinetów trychologicznych koszty usług wynoszą od 80 do 180 złotych. Taki zakres wynika z tego, że każdy pacjent może potrzebować więcej, lub mniej czasu na zdiagnozowanie swojego problemu zdrowotnego.

Niekiedy potrzebne jest niecałe 30 minut, innym razem natomiast kilka godzin. Stawki trychologów są ponadto zależne od posiadanego sprzętu, im bardziej zaawansowany technologicznie – tym więcej trzeba zapłacić za możliwość przeprowadzenia badania. Trycholog może przeprowadzać leczenie od strony dermatologicznej lub pielęgnacyjnej, to pierwsze wymaga przede wszystkim uprawień lekarskich. Jeśli chodzi o trychologa zarobki średnio sięgają około 7.000 złotych miesięcznie.

Średnie zarobki trychologa wykonującego zabiegi pielęgnacyjne

Trycholog, który nie ma uprawnień lekarskich, lub jest w trakcie ich zdobywania  może zajmować się wykonywaniem zabiegów pielęgnacyjnych. Przed każdym przeprowadzany jest szczególny wywiad na temat przyjmowanych suplementów, lekarstw, ogólnej kondycji skóry głowy, ewentualnych schorzeń. Następnie, po zdobyciu niezbędnej wiedzy przystępuje się do oczyszczenia skóry głowy, przy pomocy specjalistycznego peelingu. Każdy jest dostosowany do konkretnego rodzaju skóry, tylko wówczas takie działanie może przynieść oczekiwane rezultaty. Stosowane preparaty muszą być odpowiednio przebadane w laboratoriach i instytutach badawczych – innych nie dopuszcza się do użytku.

Wśród zabiegów pielęgnacyjnych wyróżnia się na przykład: przeciw powstawaniu łupieżu, łagodzący objawy łuszczycy, czy zatrzymujący problem wypadania włosów. Ceny wymienionych zabiegów wahają się od 200 do nawet 700 złotych. Przy czym znaczenie ma stopień zaawansowania problemów ze skórą głowy oraz obszar, który ma zostać poddany leczeniu. Dlatego w odpowiedzi na pytanie ile zarabia trycholog warto jeszcze uwzględnić dodatkowy dochód w wysokości do 5.000 złotych miesięcznie. W połączeniu z ewentualnymi uprawnieniami do wykonywania zabiegów leczniczych daje to dość duże zarobki. 

zawód trychologa

Trycholog – zarobki

Nadmierne wypadanie włosów dotyczy dużej części społeczeństwa, co jest często skutkiem prowadzenia stresującego trybu życia. Z pomocą może przyjść trycholog, który wykona niezbędne badania i zaleci postępowanie niwelujące określone problemy z włosami i skórą głowy. W pracy trychologa zarobki są dość duże, lecz jest to całkowicie uzasadnione, ponieważ zazwyczaj dysponuje nie tylko dużą wiedzą, ale również zna nowoczesne i skuteczne metody leczenia. Ponadto do leczenia wykorzystuje się zaawansowane urządzenia, co również wiąże się z koniecznością wyższej zapłaty za zabieg. Dowiadując się, ile zarabia trycholog, większość chce spróbować swoich sił w tym zawodzie, jednak w przepisach polskiego prawa nie jest on w żaden sposób uregulowany. Mimo to na kilku uczelniach w kraju istnieje możliwość wyboru takiej specjalności – głównie na kierunku kosmetologii. Ponadto uzupełniająco warto zapisać się na dodatkowe kursy, podczas których nastąpi zgłębienie tajników pracy w tej dziedzinie. Do trychologa można, a nawet trzeba zgłaszać się w przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów. Wszelkiego rodzaju zmiany na skórze głowy, łysienie, pogorszenie kondycji włosów powinno wzbudzić zainteresowanie. Możliwie najszybsza konsultacja może zminimalizować ryzyko pojawienia się większych niedoskonałości. 

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę