Ile zarabia wedding planner?

Wedding planner jest osobą, której zadaniem jest pomoc w zaplanowaniu najważniejszego dnia w życiu każdej pary – wesela. Ślubna uroczystość jest tak naprawdę ogromnym wydarzeniem, które ciężko samemu zorganizować. Natłok obowiązków, umów, firm i również stresu potrafi odebrać radość z tego święta. Dodatkowo same oczekiwania gości i rodziny często są ogromne i trudno im sprostać. Zaplanowanie wszystkiego od A do Z samemu jest arcy trudne. Niezwykle pomocną osobą może okazać się wedding planner. Czym się zajmuje i ile zarabia organizator wesel? 

Kim jest i ile zarabia wedding planner?

Wedding planner jest osobą, z którą para młoda może skonsultować każdy detal podczas organizacji wesela. Jego zadaniem nie jest jedynie fachowa porada, ale również bezpośrednia pomoc w organizacji wesela. Profesjonalny wedding planner podchodzi do sprawy bardzo poważnie i gdy zostanie już zatrudniony bierze udział w planowaniu każdej minuty tego wyjątkowego dnia. Dogrywa on wszystkie szczegóły na „tip-top”.

Dobry wedding planner powinien posiadać pasję do swojej pracy. Wraz z pasją jego zaangażowanie również będzie o wiele większe. Wedding plannerem powinna zostać osoba, która od zawsze uwielbiała organizować różnorodne eventy i imprezy okolicznościowe. Jednak mimo, że na pierwszy rzut oka praca organizatora ślubnego wydaje się być usłana różami to rzeczywistość jest zgoła odmienna… Do tego często niejednolite zarobki, które ciężko ustalić. Lecz istnieją miejsca, w których da się oszacować ile zarabia organizator wesel.

Ile zarabia Wedding Planner

Ile zarabia organizator wesel – odpowiadamy 

Większość wedding plannerów na pytanie – Ile zarabia organizator wesel mówi – „to zależy”. Chodzi tutaj między innymi o wielkość wesela, sposób pobierania wynagrodzenia (będący bardzo różny) czy nawet nietuzinkowe wymagania pary młodej.

Najpopularniejszą metodą jest stała stawka, która w tak zwanym gorącym okresie jest stała. Okres ten zaczyna się w marcu-kwietniu i trwa mniej więcej do września. Również wielkość miasta i lokalizacja ma tutaj znaczenie – w większych miastach z reguły usługi organizatorów ślubnych są większe. Lecz można powiedzieć, że mniej więcej ceny zaczynają się od 3500 złotych za wesele. Jakie są inne sposoby pobierania wynagrodzeń?

Ile zarabia wedding planner? Metoda prowizji

Metoda prowizji bywa bardziej opłacalna dla wedding plannera. Ile zarabiają dzięki tej metodzie?

Szacuje się, że organizator weselny pobiera około 10% wartości całego budżetu weselnego! Przy obecnych cenach te kwoty potrafią być o wiele większe niż wcześniej wspomniane 3500 złotych. Najbardziej opłaca się więc dla wedding plannera organizacja największych wesel. Jednak wielkie wesele to również wielka odpowiedzialność i nie należy o tym zapominać. 

Wedding planner – ile zarabia metodą rabatów 

Ostatnią metoda metoda jest nazywana metodą rabatów. Jest ona bardzo niestabilna i przez to bardzo rzadko wybierana przez wedding plannerów. Ile zarabiają w ten sposób?

Metoda rabatów oznacza, że każdy rabat, który został wytargowany trafia do kieszeni organizatora ślubnego. Oznacza to, że jeżeli przykładowo za „talerzyk” pobiera się opłatę 300 złotych i cena zostanie spuszczona do 270 złotych (o 10%) to każde 30 złotych od każdego uczestnika wesela trafia na poczet wypłaty organizatora ślubnego. Przykładowo przy weselu na 100 osób jest to już 3000 złotych, a jest jeszcze wiele możliwości do uzyskania rabatów…

Jak zostać wedding plannerem?

Wiele osób, które uwielbiają organizację różnorodnych imprez od dzieciństwa marzy, aby zostać organizatorem weselnym. Praca wydaje się przyjemna, satysfakcjonująca, ale i emocjonująca. Jak zostać wedding plannerem?

Nie jest to zbyt skomplikowane – tak naprawdę nie trzeba skończyć żadnej szkoły nie wspominając już o studiach. Wystarczy rozkręcić własną działalność – to wszystko! Jednak istnieją interesujące kursy, które zdecydowanie pomogą w odpowiedzi na pytanie – jak zostać wedding plannerem. Podczas udziału w takich szkoleniach można dowiedzieć się krok po kroku od doświadczonych osób jak zorganizować dobre wesele i sprostać oczekiwaniom pary młodej. 

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę