Jak dostać się do milionerów oraz na publiczność?

Jak by to było wygrać milion złotych? Od wielu lat cała masa ludzi zadaje sobie to pytanie, śledząc wieczorem postępy uczestników programu “Milionerzy”. I co ciekawe wcale nie mniejszy tłum próbuje swoich sił w castingu do teleturnieju. Okazuje się, że mimo upływu czasu, nadal wielu z nas chce zasiąść naprzeciwko Huberta Urbańskiego i zawalczyć o tytuł zwycięzcy. Jak dostać się do programu Milionerzy? Albo chociaż jak się dostać na publiczność? 

Zobacz: Jak się dostać do ABW?

Czy każdy może zgłosić się do milionerów?

Program Milionerzy jest na antenie TVN od 1999 z kilkuletnimi przerwami. Mimo tego, że przez cały ten czas wielu Polaków już poddało się testowi wiedzy i nerwów w TVNowskim show, to chętnych, by sprawdzić swoje szczęście, nadal nie brakuje. Jak dostać się do programu “Milionerzy”? Czy każdy może się zgłosić do show? Zasadniczo tak. Każda osoba pełnoletnia posiadająca zdolność do czynności prawnych może być potencjalnym kandydatem do konkursu.

Regulamin zamieszczony na stronie Milionerów wskazuje jednak na kilka sytuacji, które mogą być przeszkodą do wystartowania w show. Nie mogą to być osoby pracujące dla TVNu oraz ich bliscy. Dotyczy to również byłych pracowników. Wykluczone z konkursu są też osoby, wobec których jest aktualnie toczone postępowanie karne. Finaliści “Milionerów” również nie mogą ponownie podjąć się trudu walki o milion. 

Jak dostać się do milionerów?

Znamy już wszystkie przeciwwskazania, to pozostaje nam zapoznać się z informacją dotyczącą tego, jak dostać się do programu “Milionerzy”. Przede wszystkim należy wejść na stronę TVN, gdzie są zamieszczone wszystkie niezbędne informacje, potrzebne do tego, by pomyślnie przejść pierwszy etap kwalifikacyjny. Podstawą jest solidna lektura regulaminu oraz wysłanie wypełnionego formularza ze wszystkimi niezbędnymi danymi.

Oczywiście to nie daje nam jeszcze gwarancji, że wkrótce zasiądziemy w fotelu studia. Rodzi się zatem kolejne pytanie, jak dostać się do “Milionerów”, aby przejść kwalifikację. W pierwszej kolejności powołana specjalnie na tę okazję komisja będzie oceniać odpowiedzi w naszym formularzu oraz ogólny profil uczestnika. Najlepiej punktowani będą ci, którzy wyróżniają spośród innych chętnych oraz wykażą się twórczym podejściem do udzielanych odpowiedzi. 

Kolejnym etapem na drodze “jak dostać się do Milionerów” to casting. Wtedy osoby za to odpowiedzialne skontaktują się z nami w celu dogadania szczegółów spotkania. Podczas castingu możemy spodziewać się pytań otwartych i zamkniętych. Oceniana będzie wiedza, kreatywność, poczucie humoru, osobowość, ale też poprawność udzielanych odpowiedzi. Dodatkowo podczas rozmowy uczestnicy zostają poproszeni o przesłanie klipu z autoprezentacją w ciągu 72 godzin po castingu.

Źródło: tvn.pl

Po tym wszystkim nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na odpowiedź z informacją, czy zostaliśmy zakwalifikowani do programu, czy nie tym razem. Uczestnikiem zostaje osoba, która przeszła pomyślnie wszystkie etapy kwalifikacji. Może się jednak okazać, że nasz wynik nie był wystarczający do wejścia do “Milionerów”. W takiej sytuacji trafia się a listę rezerwową, która jest tworzona na wypadek nieobecności, któregoś z uczestników.    

Zobacz: Szukam Milionera – opinie o portalu

Jak dostać się na publiczność milionerów?

Wśród nas są też tacy, którzy mają ochotę wystąpić w programie albo chociaż oglądnąć go na żywo, jednak boją się pełnić rolę głównego bohatera. Dla takich osób idealnym miejscem w programie “Milionerzy” będzie publiczność. Jak się tam dostać? Najczęściej za obsadzenie publiczności odpowiada agencja, która ogłasza nabór w określonym przedziale wiekowym do wskazanych programów, reklam, a nawet seriali. Płaca za “odegranie roli” publiczności znajduje się w przedziale od 20 do 70 złotych za godzinę. Naszym zadaniem jest po prostu się tam zgłosić. 

Oczywiście do bardziej rozbudowanych produkcji zostaje się w pierwszej kolejności zaproszonym na casting. Jeśli jednak interesuje cię po prostu bycie na publiczności, nie musisz się tego obawiać. 

Innym sposobem na to by dostać się na publiczność “Milionerów” to być wskazanym przez inną osobę, którą zaproszono do programu. Często w takim naborze, osoby wybrane mogą wziąć ze sobą 2 lub 3 osoby towarzyszące. 

Ostatnim sposobem jest przyjście razem z uczestnikiem “Milionerów”. Z reguły w programie widzimy osoby bliskie, które kibicują podczas konkursu, a czasem nawet są wywołane do mikrofonu. Może będziesz mieć to szczęście i ktoś ci bliski wygra milion? 

Do tej pory w programie wygrało pięć osób. 2023 dopiero się zaczął, kto wie, czy w tym roku kolejna osoba nie dołączy do tego zacnego grona. 

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę