Czy joga dla mężczyzna jest dobra?

Joga od lat cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Przyznać jednak trzeba, że do tej pory była ona popularna głównie wśród kobiet. Dziś zaczyna się to zmieniać. Coraz większa liczba panów zauważa, że joga jest także dla nich. Tym mężczyznom, którzy cały czas mają wątpliwości, warto wskazać, jakie joga może przynieść im korzyści i którzy z nich w szczególności powinni się na takie ćwiczenia zdecydować.

Joga dla mężczyzn – czy różni się czymś od tej tradycyjnej?

Joga stworzona została dla wszystkich – niezależnie od płci czy wieku. Nie da się jednak ukryć, że od dawna jest ona popularna przede wszystkim wśród kobiet. Tymczasem jest to rodzaj aktywności fizycznej, na który z powodzeniem zdecydować mogą się wszyscy mężczyźni. Joga to bowiem idealne lekarstwo na różnego rodzaju bóle, przeciążenia, brak siły mięśniowej, odkładanie się tkanki tłuszczowej, a także na stres, problemy z koncentracją, czy nawet na problemy z życiem seksualnym. Czy panowie potrzebują jednak nieco innej odmiany jogi? Choć joga jest jedna i dla wszystkich, warto zauważyć, że są niektóre rodzaje ćwiczeń, które szczególnie polecić można właśnie panom. Wynika to oczywiście z tego, że ciała kobiet i mężczyzn różnią się od siebie. Wymagają innego rodzaju wysiłku i inaczej reagują na konkretne ćwiczenia i pozycje. Poza tym mężczyźni cechują się większą ilością tkanki tłuszczowej. Dlatego też panowie uwagę zwrócić powinni na brogę, czyli system jogi dla mężczyzn – w domu (np. podczas zajęć online), jak i miejscach ćwiczeń grupowych. Broga charakteryzuje się połączeniem klasycznych asan jogi z ćwiczeniami siłowymi. W brodze stawia się na uzyskanie poczucia równowagi i na naukę oddychania oraz na budowanie siły mięśniowej. Kto w szczególności pomyśleć powinien o takiej aktywności?

Joga dla mężczyzn – kto powinien skorzystać?

Jak powiedzieliśmy, joga nie jest skierowana wyłącznie do kobiet, to system ćwiczeń polecane także panom. Co więcej, adresowana jest ona absolutnie do wszystkich mężczyzn – niezależnie od wieku. Różnych rodzajów ćwiczeń jest tu tak dużo, że każdy z panów bez wątpienia znajdzie coś dla siebie. To znakomity trening dla ciała i duszy. Skutecznie oba te elementy joga łączy w jedną spójną i harmonijną całość. Dla mężczyzn joga okazać może się doskonałym sposobem na oczyszczenie umysłu i nauką wsłuchiwania się w swoje ciało, ale również stanowić może źródło niemałego wysiłku fizycznego. Warto zatem zakupić strój do jogi dla mężczyzn i jak najszybciej rozpocząć swoją przygodę właśnie z tą aktywnością fizyczną. Tym bardziej że korzyści z uprawiania jogi jest naprawdę wiele.

Joga dla mężczyzn – jakie przynosi korzyści?

Joga przede wszystkim w znakomity sposób uelastycznia stawy i mięśnie, a także zwiększa zwinność ciała. Co więcej, joga skutecznie pomaga w walce z bólami stawów i mięśni. Odpowiednio dobrane ćwiczenia dotleniają mięśnie, rozluźniają tkanki i poprawiają funkcjonowanie całego organizmu. Poza tym zarówno statyczne, jak i dynamiczne kombinacje asan wzmacniają mięśnie, poprawiają ich wytrzymałość i siłę. To jednak nie wszystkie zalety jogi. Warto dodać jeszcze, że znakomicie harmonizuje ona pracę narządów i hormonów odpowiedzialnych m.in. za przemianę materii. Na jogę na pewno zdecydować powinni się zatem ci panowie, którym zależy na zrzuceniu kilku zbędnych kilogramów. Joga dla mężczyzn z domu niezwykle pozytywnie wpływa również na ogólny stan zdrowia. Poprawia funkcjonowanie układu krążenia, pozytywnie wpływa na pracę serca, a także na nadciśnienie tętnicze oraz na problemy związane z układem nerwowym. W jodze ogromne znaczenie ma bowiem oddech i równowaga. Ćwiczenia skutecznie odprężają, wyciszają i łagodzą nerwy.

Joga to doskonałe rozwiązanie dla tych mężczyzn, którzy szukają skutecznego sposobu na przekroczenie własnych barier, zarówno tych fizycznych, jak i psychicznych. Uczy słuchania własnego ciała i porządkowania myśli. Innymi słowy, prowadzi do wewnętrznego dialogu. To także znakomity sposób na to, aby zadbać o własne ciało i zdrowie całego organizmu. Czas zatem rozłożyć matę do jogi dla mężczyzn i wejść w ten nowy, fascynujący świat! Om Shanti Om!

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę