Fotowoltaika Columbus Energy – opinie

Panele fotowoltaiczne są coraz częściej widoczne na dachach polskich domów. Ludzie są coraz bardziej świadomi tego, jak bardzo energia, z której korzystają, wpływa na nasze środowisko. Wykorzystywanie słońca jako jej źródła jest dużo lepszym rozwiązaniem niż spalanie węgla, od którego Polska w ramach ustaleń na tegorocznym Szczycie Klimatycznym – ma odchodzić.

Firm zajmujących się zakładaniem paneli słonecznych jest na sporo – jaką wybrać? W tym artykule przyjrzymy się Fotowoltaice Columbus Energy – opiniom klientów i polityce działania firmy. Na forach internetowych jest duża liczba wątków zatytułowanych: „Columbus Energy – opinie klientów”, „Columbus Energy – cennik”, „Columbus Energy to naciągacze?” czy „Columbus Energy – odstąpienie od umowy forum”. Poniżej poruszymy wszystkie wyżej wymienione kwestie i pomożemy Ci zdecydować w wyborze!

Columbus Energy – opinie. Duża firma, ale opinie dobre?

Columbus Energy – opinie o firmie, jakie są? Columbus Energy jest dużą firmą, która zajmuje się zakładaniem paneli słonecznych. Ich usługa jest kompleksowa – obejmuje profesjonalne doradztwo w doborze paneli, ich rozmieszczenia, mocy, firma pośredniczy w kontakcie z zakładem energetycznym, zakłada panele, czuwa nad działaniem instalacji oraz oferuje naprawę w systemie door to door. 

Columbus Energy w opiniach klientów na forach wypada bardzo korzystnie. Jest to duża firma, dlatego znajdziemy głosy, że Columbus Energy to oszuści. Jednak jak wiemy, konkurencja jest często autorami takich komentarzy – w Internecie mamy przecież możliwość dodawania ich anonimowo. 

Firma Columbus Energy w opiniach klientów jest oceniana bardzo pozytywnie. Klienci chwalą usługę na wszystkich jej etapach. Ich Obsługa Klienta jest wykwalifikowaną kadrą, która zapewnia profesjonalną pomoc w wyborze oraz różnego rodzaju formalnościach. Sam montaż i działanie paneli są  również bardzo wysoko oceniane.

Oszukani przez Columbus Energy – działania naciągaczy i konkurencji?

Zdarza się tak, że konkurencja działa na niekorzyść innych firm, np. wystawiając im negatywne recenzje. O Columbus Energy opinii w Internecie jest naprawdę dużo. Często  jest też tak, że dany klient, któremu nie podpasował najmniejszy szczegół, od razu nazywa jakąś firmę „oszustem”. W Internecie znajdziemy wątki „Columbus Energy oszuści” czy „Columbus Energy naciągacze” – czy jest to prawdą? 

Jeśli chodzi o kwestie Columbus Energy, czy są naciągaczami, to nie, firma jest uczciwa i potwierdzają te setki zadowolonych klientów. Można je przeczytać w wielu wątkach „Columbus Energy opinie klientów”, również na ich oficjalnej stronie, na której możemy zapoznać się ze szczegółami ich oferty.

Columbus Energy – oszuści, komentarze konkurencji bezlitosne

Możliwe, że negatywne opinie o Columbus Energy są wynikiem działania konkurencji. Niestety, ciężko jest to udowodnić – komentarze wystawiane są anonimowo. O Columbus Energy opinii klientów na forach jest bardzo dużo – większość ma bardzo pozytywny wydźwięk. 

Są podejrzenia, związane z działaniem niezgodnym z zasadami fair play konkurencji. Negatywne głosy uderzające w firmę są bezzasadne – osoby komentujące nie mają dowodów na ich poparcie.

Columbus Energy – żadni naciągacze, a porządna firma?

Columbus Energy w opiniach klientów na forach internetowych jest porządną firmą, która świadczy usługi doboru i zakładania paneli fotowoltaicznych na najwyższym poziomie. Mają oni w ofercie tzw. bilansowanie 1:1, które daje możliwość magazynowania energii przez cały rok. Oznacza to, że nic się nie marnuje – z nadwyżki skorzystać możesz wtedy, kiedy potrzebujesz. 

Doceniane jest również to, że firma pomaga w uzyskaniu dotacji na montaż fotowoltaiki. Również montażyści oceniani są jako fachowcy najwyższej klasy, którzy solidnie i szybko zamontują nam panele. W razie jakichkolwiek problemów klienci korzystają z naprawy door to door, dzięki której po zgłoszeniu usterki, ktoś przyjeżdża do nich i naprawia panele na miejscu. 

Warto wspomnieć o optymalizatorach mocy, dzięki którym cień nie będzie Ci straszny. Przeważnie instalacje działają to w taki sposób, że jeśli jeden panel jest w miejscu zacienionym, to wpływa to negatywnie pracę pozostałych. W Columbus Energy panele montowane są  w taki sposób, że nawet jeśli część paneli znajdzie się w cieniu, to reszta będzie pracować normalnie. Jest to duże ułatwienie, które chwali wielu klientów Columbus Energy. Cennik jaki oferuje firma, jest również czynnikiem, który przeważa za wyborem ich usługi – konsumenci są zadowoleni z cen.

Columbus Energy – odstąpienie od umowy. Opinie z forum

W Internecie znajdziemy wątki „Columbus Energy – odstąpienie od umowy. Forum”. O takich sprawach warto jest jednak czerpać wiedzę u źródła, czyli na stronie firmy lub kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta. Jako konsumenci odstąpić od umowy możemy zawsze. Na stronie Columbus Energy znajdziemy formularz, który należy wypełnić, jeśli chcemy zrezygnować z ich usług. O szczegóły warto jest dopytać pracownika firmy, który szczegółowo wyjaśni nam cały ten proces.

Columbus Energy – cennik wygląda atrakcyjnie na tle konkurencji?

Cena paneli fotowoltaicznych zależy przede wszystkim od naszego zapotrzebowania na energię i rozmiaru instalacji. Ważne jest także rozmieszczenie paneli i rodzaj dachu, na którym będą one montowane. 

W Columbus Energy panele możesz zakupić zarówno za gotówkę jak i wziąć je na kredyt. Jeśli jesteś rolnikiem, to skorzystać możesz z ulgi inwestycyjnej, która wynosić może aż 25%. Przedsiębiorcy mogą wykorzystać leasing, jeśli zakup instalacji jest obecnie poza ich zasięgiem. 

Mimo że zakup paneli wiąże się z większym wydatkiem, to warto jest podejść do tego przyszłościowo – rachunki za prąd będziemy płacić już tylko wyższe. Mając własne źródło energii, ceny pozostaną praktycznie niezmienne. Decydując się na fotowoltaikę, zaoszczędzisz na opłatach masę pieniędzy. Koszt wyrzutów sumienia związanych ze środowiskiem również zmaleje – korzystając z odnawialnych energii dokładasz swoją cegiełkę do walki o dobro naszej Planety. Wszechobecny smog zatruwa nasze organizmy i przyczynia się do występowania wielu chorób, których leczenie jest kosztowne. 

Oszuści i naciągacze są wszędzie, ale nie w Columbus Energy

Oszustów i naciągaczy nie brakuje, dlatego dobrze jest prześwietlać firmy, z których usług planujesz korzystać. Jeśli rozważasz montaż paneli fotowoltaicznych, to skonsultuj się z Działem Obsługi Klienta Columbus Energy – pracownicy znają się na rzeczy i na pewno doradzą Ci jak najlepiej. Dobrze jest pytać u źródeł i nie kierować się tylko opiniami z Internetu. Ludzie są różni i nie każdy do wystawiania recenzji podchodzi uczciwie. Wykonanie telefonu do niczego Cię nie zobowiązuje, a może otworzyć Ci oczy na wiele ważnych kwestii.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę