Ile zarabia piercer?

Piercer to osoba zajmująca się przekłuwaniem różnych części ciała, dlatego musi wykazywać się szczególną uwagą i mieć stosowne uprawnienia. Umożliwianie noszenia kolczyków odbywa się przy pomocy różnych metod. Pozostaje zatem poszukiwanie odpowiedzi na pytanie ile zarabia piercer? Tak naprawdę dużo zależy od miasta, w którym pracuje. Im większe, tym wyższe stawki. To ile zarabia piercer jest uzależnione również od tego, czy poza typowym piercingiem zajmuje się na przykład tatuowaniem. Istotne jest ponadto to, czy prowadzi własny zakład, czy też jest zatrudniony u osoby trzeciej. Dopiero znając wszystkie aspekty można orientacyjnie określić, ile zarabia piercer, najczęściej jest to jednak kwota około 5.000-7.000 miesięcznie.

Ile zarabia piercer – szacunkowe kwoty wynagrodzenia

Zawód piercera może wykonywać każdy, kto przeszedł odpowiednie szkolenie. Przy czym wskazane jest przeprowadzanie zabiegów przekłuwania ciała w sposób delikatny i po uprzedniej dezynfekcji. Profesjonalne wykonywanie swojej pracy sprawia, że zdobywa się wiele klientów, jedni polecają usługi drugim i tak właśnie buduje się zaufanie. Tatuowanie to kolejna z czynności, którą często potrafi wykonać piercer. Zawód zawsze można rozszerzyć o kolejne umiejętności, ale w tym przypadku przydają się też zdolności plastyczne. Tatuaże wykonuje się przecież na podstawie wzorów pokazywanych przez klienta. Niekiedy są one proste, innym razem natomiast wymagają szczególnie zaawansowanych umiejętności z zakresu rysowania.

Jak zostać piercerem?

Dla osób zastanawiających się jak zostać piercerem poleca się zapisanie na kursy przewidujące połączenie zajęć teoretycznych z praktycznymi. Te pierwsze są wymagane choćby ze względu na konieczność zapoznania się z najważniejszymi zasadami bezpieczeństwa. W ten sposób nie naraża się klientów na ewentualne zakażenia, w końcu podczas przekłuwania poszczególnych części ciała ingeruje się w naskórek. Odpowiedź na pytanie, jak zostać piercerem jest dość złożona, ponieważ nie wystarczy znaleźć kurs. Trzeba upewnić się, że jego ukończenie zapewni posiadanie pełnej, niezbędnej wiedzy. Warto wybierać takich szkoleniowców, którzy korzystają wyłącznie z najnowszych i zaawansowanych technologicznie narzędzi i metod. Młodzi ludzie często zastanawiają się jak zostać piercerem, dlatego wiedza w tym zakresie jest jak najbardziej potrzebna.

Piercer – zarobki

Często wybieranym zawodem przez młodych ludzi jest piercer. Zarobki kształtują się w tym przypadku różnie, na wyższym poziomie zdecydowanie wówczas, gdy prowadzi się własne studio piercingu. W większych miastach stawki za przekłuwanie są zależne od części ciała, ale raczej nie kształtują się poniżej 200-250 złotych. Ważne jest również to, ilu klientów może przyjąć w ciągu miesiąca piercer. Zarobki w skali miesiąca są od tego zależne, średnio uznaje się, że wynoszą one około 6.000 złotych brutto. Mogą być wyższe, gdy w studio piercingu można dodatkowo wykonywać tatuaże. Mniejsze kwoty osiąga się pracując u kogoś w salonie, ponieważ otrzymuje się albo stałe wynagrodzenie, albo jakąś część od każdego z klientów. Dlatego właśnie trudno znaleźć jednoznaczne dane pod hasłem piercer zarobki, można jednak uznać, że jest to dobry zawód.

Piercer – zawód

Za umożliwianie noszenia kolczyków w różnych częściach ciała odpowiedzialny jest piercer. Zawód cieszy się dość dużym zainteresowaniem, głównie przez młodych ludzi. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że już na samym początku tej drogi konieczne jest zainwestowanie w szkolenia. Nie są one tanie, ale doskonale uczą podstawowych i zaawansowanych technik, które powinien znać każdy piercer. Zawód jest dość opłacalny, zwłaszcza w większych miastach, w których każdy ma swoje grono zaufanych klientów. Jaki powinien być piercer? Zawód wymaga przede wszystkim precyzji, delikatności i profesjonalnego podejścia do klienta. Warto pamiętać między innymi o tym, że każdy ma zupełnie inny próg bólu.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę