Różnica wieku w związku 15 lat – czy to problem?

Miłość nie zwraca uwagi na wiek, jednak u niektórych 15 lat różnicy w związku wzbudza negatywne emocje. Nie obejdzie się bez krytycznych komentarzy, ponieważ to nadal rzadkość. Różnica wieku w związku 15 lat to trudne wyzwanie, ale taka relacja jest możliwa. Dla chcącego nic trudnego.

Zobacz: Jak uratować związek / małżeństwo, gdy druga strona nie chce?

Czy 15 lat to duża różnica wieku?

W show biznesie różnica wieku w związku 15 lat to coraz częstsze zjawisko.

Czy różnica wieku- 15 lat w związku jest duża? To kwestia indywidualna dla każdego związku. Postarajmy się zbadać najważniejsze czynniki. 

Badania Britain’s Office of National Statistics dowodzą, że związki z dużą różnicą wieku mają większą szansę na rozwód. Początkowo różnica jest to do zaakceptowania, jednak z czasem pojawiają się pewne komplikacje. 

Uczucie może pojawić się między osobami, w każdym wieku, ale osoby z naszego otoczenia bardzo łatwo mogą nam wytknąć niezauważalne dla nas różnice. W związku, w którym występuje różnica wieku, musimy brać pod uwagę podział na dwa pokolenia znajomości. Mogą stać przed nami ciężkie wybory.
Starsza partnerka może nie czuć się dobrze w towarzystwie 15 lat młodszych osób, ze środowiska partnera i przeciwnie. 

W tego typu związkach występuje różnica pozycji społecznej i sytuacji finansowej.

Niektóre kobiety celowo wybierają starszych partnerów, aby szybko zdobyć dobrobyt.

Grunt to czuć się dobrze w swoim towarzystwie i być gotowym na zmiany.

Czy związek z dużą różnicą wieku ma sens?

Według badań im większa jest różnica wieku między partnerami, tym mniejsze szanse na powodzenie związku. W przypadku kiedy partner jest starszy od partnerki, początkowo 15 lat różnicy w związku może nie grać żadnej roli. Z czasem jednak może ujawnić się nam różnica pokoleń, która będzie ciężka do obejścia. Takie związki są jednak skazane na kryzysy, w takim samym stopniu jak związki pomiędzy rówieśnikami.

W przypadku mężczyzn – musimy zastanowić się, czy partnerka będzie chciała z nami być, kiedy się zestarzejemy lub kiedy będziemy chorzy. Prawdziwe uczucie może przetrwać naprawdę ciężkie chwile. Do tej pory to mężczyźni częściej wybierają młodsze partnerki.

Kiedy różnica wieku w związku to 15 lat od strony starszej kobiety, młodszy partner może ignorować wygląd, jednak na drodze takiego związku pojawią się poważniejsze zagrożenia. Przede wszystkim nie w każdym przypadku będzie możliwe posiadanie dziecka, ze względu na utratę płodności kobiety. Różnicą jest również sytuacja finansowa, kobieta posiada większą stabilizację finansową oraz określone cele, dopasowane do swojego wieku.

Młodszy partner może jeszcze dążyć do osiągnięcia swoich sukcesów i nie będzie chętny do założenia rodziny. 

Źródło: pexels.com

Zobacz: Mariusz Pudzianowski – żona, dzieci, związek, rodzina

15 lat w różnicy w związku – to ma zalety!

Główną zaletą 15 lat różnicy w związku, jest doświadczenie starszego partnera, który będzie wiedział, jak o nas zadbać, doradzić i powstrzymać przed popełnieniem niektórych błędów.

Z pewnością nasz partner sam ma na koncie pewne niepowodzenia, dzięki którym teraz zadba o to, aby przykre sytuacje z przeszłości więcej się nie powtórzyły. 

Związek ze starszym partnerem daje poczucie bezpieczeństwa.

Starszy partner na pewno będzie odpowiedzialny za kwestie finansowe.

Jest to także dla wielu osób szansa na lepsze życie. 

Najczęstszym powodem wyboru związku ze starszą osobą jest zapewnienie sobie stabilności finansowej oraz możliwości korzystania z dóbr i bogactw partnera. 

Oczywiście takie korzyści działają w dwie strony. Bogaty dojrzały mężczyzna i młoda atrakcyjna kobieta, to może być bardzo dobrana para i ciekawy układ.

To bardzo dobra opcja dla osób po przejściach, które nie chcą bardzo mocno angażować się emocjonalnie. Bogatemu mężczyźnie może być w pewnym momencie życia potrzebna tylko atrakcyjna kochanka, która nie będzie wymagająca i której będzie imponował.

Biorąc nadal pod uwagę starszego mężczyznę i młodszą kobietę to można zauważyć, że kobieta może być szczęśliwa, dbać o swój wygląd, a dla mężczyzny będzie świetną wizytówką i bardzo chętnie będzie o nią dbał i wspierał w luksusie. 

Niektóre związki z różnicą wieku opierają się na świetnej relacji, opartej na dopasowaniu seksualnym, która nie jest możliwa z rówieśnikami. 

Każdy typ związku ma swoje zalety, jednak sprawa dotyczy indywidualnego dopasowania.

Zobacz: Ananas właściwości dla mężczyzny – dlaczego warto jeść?

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę