Wymiary bagażu podręcznego – Ryanair – Wizzair – Lufthansa

Udając się w jakąkolwiek podróż samolotem zawsze musimy mieć na uwadze kwestie związane z wymiarami bagażu podręcznego (na przykład wymiarami walizki w Ryanair). Jego wielkość jest za każdym razem brana pod uwagę, gdyż stanowi on dodatkowe obciążenie dla samolotu, co skutkuje większym zużyciem przezeń paliwa. 

Istnieją dwa rodzaje bagaży – rejestrowane oraz nierejestrowane, czyli podręczne. Pierwszy z nich przetrzymywany jest wyłącznie w luku bagażowym, a pasażer nie ma do niego dostępu podczas rejsu samolotem. O ile wymiary bagażu podręcznego do samolotu są stosunkowo nieduże, tak rejestrowany ładunek stanowić może więcej toreb bądź walizek. Tak więc siłą rzeczy może on być znacznie większy od drugiego typu bagażu, któremu przyjrzymy się lepiej w niniejszym tekście. Jeżeli kogoś trapi to, jakie wymiary bagażu podręcznego uznają poszczególni przewoźnicy, to po przeczytaniu tekstu nie będzie już miał żadnych wątpliwości. Zapraszamy do lektury. 

Zobacz: Ile zarabia kontroler ruchu lotniczego?

Czy bagaż podręczny do samolotu zawsze ma takie same wymiary?  

Wymiary bagażu podręcznego są zazwyczaj różne. Wymiary podręcznej torby do samolotu będą różniły się od siebie w zależności od linii lotniczych, które zdecydujemy się wybrać. Zanim udamy się więc w jakąkolwiek podróż, koniecznie sprawdźmy, jakie wymiary bagażu podręcznego do samolotu wyznaczył konkretny przewoźnik. 

Żeby sprawdzić wymiary torby podręcznej do samolotu wcale nie trzeba wchodzić na poszczególne strony operatorów lotniczych. W tekście zebraliśmy dane ze stron tych linii lotniczych, które są najpopularniejsze w Polsce. Tak więc jeśli chcecie poznać wymiary bagażu podręcznego w Ryanair czy też wymiary bagażu podręcznego w Wizzair, o wymiarach bagażu podręcznego w LOT i wymiarach bagażu podręcznego w Lufthansie nawet nie wspominając, to zapraszamy do dalszej części tekstu. Na wszelki wypadek zamieściliśmy też wymiary bagażu podręcznego w EasyJet oraz wymiary bagażu podręcznego w Air France, gdyż coraz więcej Polaków korzysta z usług tych przewoźników.

Ryanair bagaż podręczny wymiary

Jak każda linia lotnicza, także Ryanair określa wymiary walizki, jaką można zabrać ze sobą na pokład. Wymiary bagażu podręcznego w Ryanair można bez trudu znaleźć na stronie internetowej przewoźnika. Wynika z nich, że wszyscy pasażerowie mogą zabrać ze sobą 1 niewielką osobistą torbę, która musi zmieścić się pod siedzeniem, znajdującym się przed podróżującym. Wymiary walizki w Ryanair wynoszą 40 cm x 20 cm x 25 cm.   

Bagaż podręczny

Wymiary bagażu podręcznego w Ryanair mogą się jednak różnić, jeżeli wykupiono tzw. pierwszeństwo i 2 torby kabinowe, wraz z Taryfą Zwykłą i Flexi Plus. Można wówczas zabrać na pokład mały i większy bagaż nierejestrowany o wadze do 10 kg. Wymiary bagażu podręcznego w Ryanair wynoszą wtedy 55 cm x 50 cm x 20 cm. Co ważne, należy pamiętać, że przewoźnik może uznać, iż ze ,,względów operacyjnych’’ umieści on większy bagaż w luku bagażowym.

Wizzair bagaż podręczny wymiary  

Wymiary bagażu podręcznego w Wizzair także są skodyfikowane na stronie przewoźnika. Wynoszą one 40 cm x 30 cm x 20 cm. Podobnie, jak w przypadku wyżej wymienionego operatora, również tutaj za odpowiednią dopłatą można zwiększyć limit przewozu swoich rzeczy. Łączne wymiary bagażu podręcznego w Wizzair wzrosną wówczas o podręczną walizkę na kółkach (nieprzekraczającą 10 kg wagi). Jej rozmiar musi wynosić maksymalnie 55 cm x 40 cm x 23 cm. 

Bagaż podręczny LOT wymiary

Wymiary bagażu podręcznego w LOT są większe niż u dwóch poprzednich przedsiębiorstw. Narodowy przewoźnik informuje na swojej stronie, że przewożony ze sobą ładunek może mieć następujące rozmiary: 55 cm wysokości x 40 cm szerokości x 23 cm głębokości. Należy oczywiście pamiętać, że wymiary bagażu podręcznego w LOT są stałe, dlatego jeśli przekroczymy dozwolony limit, będzie wiązało się to z dodatkowymi kosztami.

Zobacz: Ochnik – co to za firma? Walizki, zwroty, rozmiarówka – opinie

EasyJet bagaż podręczny wymiary 

Wymiary bagażu podręcznego w EasyJet są większe niż u dwóch poprzednich tanich przewoźników lotniczych. Mały bagaż podręczny ma następujące rozmiary: 45 cm x 36 cm x 20 cm. Po wykupieniu odpowiedniej taryfy możemy dołożyć do niego większą walizkę. Wymiary bagażu podręcznego w EasyJet powiększone o dodatkowy tzw. duży bagaż podręczny wynoszą 56 cm x 45 cm x 25 cm. 

Lufthansa bagaż podręczny wymiary

Wymiary bagażu podręcznego w Lufthansie wynoszą 55 cm x 40 cm x 23 cm. Oprócz tego przewoźnik dopuszcza transportowanie ze sobą innego załadunku. Wymiary bagażu podręcznego w Lufthansie, rozumianego jako dodatkowa sztuka bagażu, to na przykład torebka o wymiarach 40 cm x 30 cm x 10 cm.

Air France bagaż podręczny wymiary 

Wymiary bagażu podręcznego w Air France wynoszą 55 cm x 35 cm x 25 cm. Na stronie przewoźnika nie udało nam się znaleźć dodatkowej informacji, czy po dopłaceniu można dołożyć kolejny, nieco większy ładunek i tym samym wymiary bagażu podręcznego w Air France zmieniają się.

Czy na lotnisku sprawdzają wymiary bagażu podręcznego?

Wymiary bagażu podręcznego do samolotu u poszczególnych przewoźników już znamy. Pamiętajmy więc, że na lotnisku zawsze sprawdza się wymiary podręcznej torby do samolotu. Z racji tego, że zagrożenie międzynarodowym terroryzmem znacznie wzrosło po 11 września 2001 roku, procedury te są ściśle przestrzegane na każdym lotnisku świata.

Czy plecak to bagaż podręczny?

Tak. Wymiary torby podręcznej do samolotu obejmują między innymi plecak. Jeżeli więc chcemy zwiększyć wymiary naszego bagażu podręcznego do samolotu, to możemy zawsze za dodatkową opłatą, zdecydować się na dodatkową walizkę. Tak na przykład wymiary walizki w Ryanair wynoszą 55 cm x 50 cm x 20 cm.

Plecaki z bagażem podróżnym

Czy można mieć torebkę oprócz bagażu podręcznego? 

Tak, jeżeli tylko nie przekracza ona podanych przez przewoźników wymiarów bagażu podręcznego, to panie mogą mieć przy sobie torebkę. 

Tekst miał za zadanie przybliżyć poszczególne wymiary bagażu podręcznego dopuszczane przez wybrane linie lotnicze. Dowiedzieliśmy się jakie wymiary bagażu podręcznego są w Ryanair, jakie wymiary bagażu podręcznego są w Wizzair, jakie wymiary bagażu podręcznego są w LOT, jakie wymiary bagażu podręcznego są w EasyJet, jakie wymiary bagażu podręcznego są w Lufthansie, jakie wymiary bagażu podręcznego są w Air France.

Zobacz: Jak złożyć garnitur do walizki?

Jakub Borowiecki

Fan ciężki brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę