Cena ekogroszku i węgla w Niemczech – tyle kosztuje tona

Z dnia na dzień temperatura na zewnątrz spada. Choć jeszcze nie jest zimno, z pewnością nie można powiedzieć, że jest ciepło. Połowa września przypomina nam, że lato już dawno minęło, a przed nami tylko niższe temperatury i chłodniejsze noce. Co mają począć ci, którzy do tej pory nadal nie zdołali kupić potrzebnego opału, by ogrzać swoje domy? Takich rodzin jest w Polsce mnóstwo i z dnia na dzień wszystkich ogarnia coraz większa panika, że już niedługo nie będą w stanie się ogrzać. Pusta piwnica zieje pustkami tam, gdzie normalnie o tej porze roku już dawno leżał stos ekogroszku.

Desperackie czasy zmuszają ludzi do desperackich poszukiwań jakichkolwiek rozwiązań, nowych źródeł potrzebnego opału. Ich myśli coraz bardziej oddalają się od Polski i zmierzają w stronę tego, ile kosztuje tona węgla w Niemczech? 2022 nie był łaskawy dla nikogo, jednak ci, którym szczęście ewidentnie nie dopisało, nie mogą oderwać się od przemyśleń na temat tego, jaka jest cena węgla w Niemczech. Nie ma co się oszukiwać, nasi sąsiedzi mają ceny znacznie wyższe niż my, głównie przez słabą pozycję złotówki. Są oni również państwem bogatszym i lepiej zarabiającym od nas, skąd częste wyjazdy Polaków na prace sezonowe właśnie tam. Ale czy to możliwe, że cena węgla w Niemczech może być korzystniejsza niż oferty z kraju? Z pewnością nie zaszkodzi sprawdzić.

Sprawdź: Ekogroszek Karlik – opinie, z jakiej kopalni, parametry, ceny

Ceny ekogroszku w Niemczech – lepiej niż w Polsce?

Wielu Polaków zastanawia się, jaka jest cena ekogroszku w Niemczech. Czy to możliwe, że nasi bogatsi sąsiedzi oferują lepsze stawki za opał niż to, na co możemy liczyć w Polsce? Jak się pewnie domyślasz, nie ma na to szans. Choć można łudzić się słodkimi kłamstwami, że jest tańsze wyjście z trudnej sytuacji, prędzej czy później musisz spojrzeć prawdzie w oczy i zobaczyć jak wygląda rzeczywistość. Im szybciej to zrobisz, tym szybciej będziesz w stanie podnieść się z zawodu i ruszyć na kolejne poszukiwania. 

Cena ekogroszku w Niemczech jest nadal zdecydowanie za wysoka na wiele polskich kieszeni. Nie tylko u nas trwa wyścig z inflacją. Nasi sąsiedzi również się z nią zmagają, co skutkuje tylko kolejnym podnoszeniem stawek. Zresztą nie ma to szczególnego znaczenia, kiedy to, jaka jest cena węgla w Niemczech, od zawsze przytłaczało i odrzucało Polaków.

Cena ekogroszku w Niemczech – ile kosztuje tona węgla w Niemczech 2022?

Jeśli jednak ogólnikowe „było drożej, więc teraz pewnie też jest” Cię nie przekonuje, zobaczmy, ile kosztuje tona węgla w Niemczech 2022. Według różnych źródeł cena ekogroszku w Niemczech oscyluje w granicach 800-900 euro. Pamiętając o odpowiednich przeliczeniach, a także słabej pozycji złotówki to, ile kosztuje tona węgla w Niemczech 2022, wynosi mniej więcej 3800-4200 zł. Jest to cena równie wysoka, jak nie wyższa, jakiej możemy spodziewać się u nas. 

Wiedząc już, jaka jest cena węgla w Niemczech, z pewnością widzisz, że nie ma zupełnie sensu wybierać takiej opcji. Jeśli to również nie jest wystarczające, by odwieść Cię od tego rozwiązania, pozwól, że przypomnę Ci o koszcie transportu i wszystkich nieprzyjemności związanych z dostawą zza granicy. Niestety nie ma możliwości na kupienie ekogroszku taniej z Niemiec. 

Sprawdź: Ekogroszek czeski – gdzie kupić? Opinie, zakaz?

Ceny ekogroszku w Niemczech wzrosły w 2022

Nie tylko Polska jest teraz w trakcie kryzysu gospodarczego. Nasi bogatsi sąsiedzi również się z nim zmagają, co niestety jedynie pogarsza atrakcyjność ich ofert na naszym rynku. Wiesz już, jak wyglądają ceny ekogroszku w Niemczech. Drożeje on niemal z dnia na dzień i nic nie zapowiada, że coś miałoby się zmienić. Skoro ów wzrost cen węgla w Niemczech jest w przeliczeniu na złotówki tak dramatyczny, to skąd plotka, że może być tańszy niż w Polsce? Niedawno przeprowadzone badania pokazują, że w Polsce ceny węgla wzrosły o 154% bardziej w porównaniu do zeszłego roku. W Niemczech tymczasem wzrost procentowy wynosił zaledwie 18%. 

To właśnie stąd opinia, że może być korzystniejsze kupienie ekogroszku od naszych sąsiadów. Niestety każdy kraj zaczynał od innych stawek, dlatego same procenty nic nam nie powiedzą. Cena ekogroszku w Niemczech była i jest wyższa i mniej opłacalna niż w Polsce, choć teraz są one zdecydowanie bardziej zbliżone, to nadal kupienie opału w Niemczech jest nieopłacalne.

Wiesz już, jaka jest cena węgla w Niemczech i że wcale nie jest to tak optymistyczne, jak wynika z plotek. Mit o tańszym węglu z Niemiec został dzisiaj obalony. Mając już tę istotną wiedzę, możesz przejść do dalszych poszukiwań tańszych opcji, a mi nie pozostaje nic innego jak życzyć Ci powodzenia.

Jakub Borowiecki

Fan ciężkiego brzmienia. Po godzinkach zakochany w DIY, modzie męskiej i boksie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę